Z Bielska do... Bielska

30 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Siatkarki Energi Gedanii na ósmym miejscu zakończyły sezon zasadniczy w LSK. Siatkarki Energi Gedanii na ósmym miejscu zakończyły sezon zasadniczy w LSK.
Na zakończenie rundy zasadniczej siatkarki Energi Gedanii przegrały w Bielsku 0:3 (20:25, 19:25, 16:25). Ten wynik oraz zwycięstwo AZS AWF Poznań w Bydgoszczy sprawiły, że gdańszczanki do play off przystąpią z ósmej pozycji. Tym samym w pierwszej rundzie czekają je ponownie mecze z... Aluprofem.

ENERGA GEDANIA: Kasprów, Wellna, Skowrońska, Nuszel, Tomsia, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Kondracjewa, Siwka.

- Dokonałem zmiany na libero, bo Marta była chora i zdecydowała się przyjechać do Bielska na własną prośbę. Podjęliśmy walkę o zdobycie seta, gdyż to przesunęłoby nas w tabeli na 6. pozycję. Jednak chyba brakowało dziewczynom wiary w powodzenie - ocenia Leszek Milewski, trener Energi Gedanii.

W starcie z liderem gedanistki weszły dobrze, gdyż nawet na pierwszą przerwę techniczną zeszły z prowadzeniem 8:7. Potem jeszcze walczyły do wyniku 16:19, ale końcówka należała do miejscowych.

W drugiej partii równo grano do 10:10. Potem bielszczanki odskoczyły, ale do 19:23 gdańszczanki były w miarę blisko. Dopiero dwa ostatnie stracone punkty zaciemniły nieco bilans seta.

W ostatniej odsłonie gedanistki prowadziły 4:2. Dzielnie spisywały się do drugiej przerwie technicznej, która nastąpiła przy przewadze gospodyń 16:11. Od tego momentu do końca meczu na gdańskie konto zapisano tylko pięć punktów.

- To czy w pierwszej rundzie play off gramy z Aluprofem czy Winiarami nie ma większego znaczenia, gdyż są to zespoły o porównywalnej sile. Natomiast nie ukrywam, że wynik z Bydgoszczy mnie zaskoczył. Bardziej stawiałem na Centrostal, którego wygrana pozostawiałaby nas na 7. pozycji - przyznał gdański szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka 0:3 (18:25, 14:25, 16:25), Centrostal Bydgoszcz - AZS AWF Poznań 1:3 (20:25, 25:15, 21:25, 16:25), Farmutil Piła - Stal Mielec 3:0 (25:20, 27:25, 25:10), Winiary Kalisz - Pronar AZS Astwa Zeto Białystok 3:0 (25:13, 25:13, 25:15).