Z sąsiadem źle

1 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS po raz drugi w tym sezonie przegrali z Techtransem Darad Elbląg. Tym razem gdańszczanie ulegli sąsiadowi zza miedzy i w tabeli ekstraklasy na wyjeździe 36:39 (15:17). Szkoda tej przegranej, gdyż różnica między ósmym a jedenastym zespołem wynosi zaledwie jeden punkt! Pierwsza z tych pozycji już po rundzie zasadniczej da pewne utrzymanie.

Najwięcej bramek: Mariusz Gujski 8, Maciej Borsukowicz 7, Michał Janusiewicz, Mariusz Babicki i Mateusz Jankowski po 5 - Marcin Pilch 10, Szymon Woynowski 7, Piotr Chrapkowski, Paweł Ćwikliński i Łukasz Masiak po 5.

Mecze między sąsiadami w tabeli mają de facto wartość czterech punktów. Ważny może być również bilans dwumeczu, bo on będzie decydował, jeśli drużyny ukończą rozgrywki z jednakowym dorobkiem. Derby regionu wybitnie nie wyszły gdańszczanom. U siebie przegrali 27:33. W Elblągu mocniej powalczyli, ale znów była przegrana.

Czym dłużej trwał mecz, tym przewaga miejscowych była wyraźniejsza. Po kwadransie to akademicy prowadzili 10:8, ale na przerwę zeszli już z dwoma trafieniami straty. Na dziesięć minut przed końcem gry Techtrans odskoczył nawet na sześć bramek różnicy (33:27).

Dla dalszych losów zespołu Daniela Waszkiewicza bardzo ważne będą najbliższe dni. W środę ugoszczą oni Focus Park-Kiper (początek godzina 18.00), a w sobotę również u siebie zmierzą się z Travelandem Olsztyn (17.00).

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Interferie Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 36:26 (15:10), Vive Kielce - AMD Chrobry Głogów 33:27 (19:13), Miedź Legnica - Wisła Płock 19:43 (11:23), MMTS Kwidzyn - Olimpia Piekary Śląskie 33:24 (13:10), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - OKPR Traveland Społem Olsztyn 28:27 (12:13).