Zapachniało sensacją

28 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

VBW Gdynia

Tego nikt się nie spodziewał. Koszykarki Finepharmu KK AZS Jelenia Góra, które były bliskie wycofania się z rozgrywek ligowych z powodu kłopotów finansowych, na własnym parkiecie po pół godzinie gry prowadziły z wicemistrzyniami Polski. Dopiero widmo pierwszej przegranej w tym sezonie na krajowych parkietach zmobilizowało gdynianki. Lotos PKO BP wygrał ostatnią kwartę różnicą 17 punktów, a w całym meczu zwyciężył 79:67 (25:21, 15:19, 10:15, 29:12).

FINEPHARM: Ely 21, Jackson 16 (4x3), Mendeng 16, Małaszewska 7, Wójcik 0 oraz Kaszuwara 5 (1), Kret 2, Arodź 0, Balsam 0.

LOTOS PKO BP: Breitreiner 19 (2), Zarytska 11 (2), Leciejewska 7, Waligórska 5, Maksimović 4 oraz Gulak 13, Canty 12, Jujka 8, Bibrzycka 0.

W niedzielę trzy koszykarki Lotosu PKO BP pod wodzą trenera Romana Skrzecza grały w drużynie Gwiazd FGE przeciwko Wiśle Can Pack. Mistrzynie Polski na własnym parkiecie triumfowały 83:79 (24:20, 23:17, 20:17, 16:25). Najskuteczniejsze na parkiecie były Oliwia Tomiałowicz 17 i Kara Brown-Braxton 16 punktów. Dorobek gdynianek przedstawiał się następująco: Chamique Holdsclaw 8, Dominique Canty 6 i Slobodanka Maksimovic 4 punkty.

Dzień później już cała ekipa mistrzyń Polski stawiła się na mecz ligowy. W Jeleniej Górze miał być spacerek, a był stres. Po części kontrolowany, gdyż gdyński szkoleniowiec próbował ogrywać zawodniczki, które grają mniej. Tymczasem gospodynie zasilone pieniędzmi nowego sponsora oraz amerykańskimi koszykarkami: Brittany Jackson i Shyrą Ely nie zamierzały odpuszczać. Już do przerwy ta pierwsza zdobyła 11 punktów i był remis 40:40. W trzeciej kwarcie gospodynie poszły za ciosem, obejmując prowadzenie 55:50!

Nie było już na co czekać. Gdyński szkoleniowiec sięgnął po Canty. Amerykańska rozgrywająca pokierowała umiejętnie zespołem. Straty szybko zostały odrobione. W czwartej kwarcie Lotos zdobył 14 punktów z rzędu! Rywalki przez cztery minuty nie mogły zaś poprawić dorobku.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: ŁKS Siemens AGD Łódź - Wisła Can Pack Kraków 54:82, Energa Katarzynki Toruń - INEA AZS Poznań 69:75, Arcus SMS PZKosz Łomianki - MUKS Poznań 37:60, Cukierki Odra Brzeg - Utex Row Rybnik 66:76, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Tęcza Duda Leszno (przełożony).

[tabela]

Opinie (3)

• Najważniejszy jest wynik końcowy...kolejny krok na drodze po mistrzostwo Polski został uczyniony,brawo dziewczyny....

• 0 0

• Po prostu w Jeleniej Górze sponsor przerzucił się z piłki ręcznej na koszykówkę i efekty już widać.

• 0 0

• ważne że wygrały...

Jelenia G. ma Brittany Jackson, zawodniczkę najbardziej sexy na parkietach koszykarskich. ma swoją strone w necie.