Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk może mieć żużlowca za 25 tys. zł. Zgłosił się sam

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Aleks Rydlewski przygotowuje się do sezonu 2022 z zawodnikami Zdunek Wybrzeża Gdańsk. O wypożyczeniu z Cellfast Wilków Krosno na razie nie ma mowy.
Aleks Rydlewski przygotowuje się do sezonu 2022 z zawodnikami Zdunek Wybrzeża Gdańsk. O wypożyczeniu z Cellfast Wilków Krosno na razie nie ma mowy. fot. J. Pabijan/400mm.pl

Aleks Rydlewski z Cellfastu Wilków Krosno zgłosił chęć przenosin do Zdunek Wybrzeże Gdańsk. 20-letniego żużlowca można pozyskać na wypożyczenie za 25 tysięcy złotych. Mimo że już trenuje on w Gdańsku, to nie zapadła decyzja transferowa. Menedżer Eryk Jóźwiak najprawdopodobniej dopiero w marcu zdecyduje, kim uzupełnić formację młodzieżową I-ligowej drużyny.Zobacz kevlery żużlowców na 2022. Zagłosuj i sprawdź, co na ten temat sądzą inniAleks Rydlewski zgłosił się do Zdunek Wybrzeże GdańskAleks Rydlewski bierze udział w treningach Zdunek Wybrzeże Gdańsk, które obecnie klub organizuje w hali. To 20-letni wychowanek Apatora Toruń, który do końca wieku juniora ma podpisaną umowę z Cellfast Wilkami Krosno. Jednak ten klub chętnie, by go sprzedał. Jak ustaliliśmy przedstawił ofertę na 25 tysięcy złotych.

- Aleks studiuje i mieszka w Gdańsku. Zgłosił chęć trenowania z nami, a my nie widzieliśmy przeszkód. Nie zawsze może brać udział w treningach, ponieważ czasami ćwiczenia pokrywają się z jego zajęciami na uczelni. Jak ma czas, to przychodzi i się przygotowuje do następnego sezonu - przyznaje Eryk Jóźwiak.

Ile Zdunek Wybrzeże Gdańsk zarobi na braku szkolenia innych klubów z eWinner 1. Ligi?Nie oznacza to, że Rydlewski będzie startował w Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Co więcej nie jest on jedynym żużlowcem z innego klubu, który trenuje obecnie w Gdańsku.

- Jesteśmy otwarci na współpracę i jakąkolwiek pomoc. W zeszłym roku całą zimę przygotowywał się z nami Karol Żupiński, w tym od listopada na treningi przychodzi Krystian Pieszczek - dodaje menedżer.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma warunkową licencję na starty w eWinner 1. LigaŻużlowiec lepiej znany z mediów społecznościowychWychowanek Apatora w całych rozgrywkach wykręcił średnią biegową 0,514. Do tej pory bardziej niż na torze "zasłynął" w mediach społecznościowych, gdzie zamieścił wpis, w którym żalił się, że w macierzystym klubie jako 16-latek na zawodach młodzieżowych pełnił rolę "opony". Jeździł wtedy na zawody, jednak większość wyścigów oglądał tylko z perspektywy parku maszyn.

Cennik i sprzedaż karnetów 2022 na mecze żużlowcówO co chodzi z "oponą"? W DMPJ obowiązywał przepis, że jeden żużlowiec może mieć tylko jedną nową oponę. Gdy Rydlewski nie dostawał szansy, wówczas inni zawodnicy mieli do dyspozycji dodatkową.

Rydlewskiego gdańscy kibice mogą też pamiętać z tegorocznych potyczek z krośnianami. 20 czerwca Zdunek Wybrzeże pokonało Cellfast Wilki 50:40, a 20-latek w dwóch wyścigach zdobył 1 punkt.

Dariusz Stenka chciałby w składzie Zdunek Wybrzeża Gdańsk dwóch wychowanków. Przeczytaj cały komentarzWe wrześniowym półfinale eWinner 1. Ligi wystartował trzykrotnie i też na swoim koncie zapisał tylko punkt. Pokonał wtedy w biegu dwunastym Alana Szczotkę. Przez ponad jedno okrążenie jechał jeszcze przed Jakubem Jamrogiem. Doświadczony zawodnik jednak uporał się z juniorem na drugim okrążeniu.

Kiedy decyzja w sprawie młodzieżowca?Klub z Krosna w listopadowym oknie transferowym na zasadzie transferu definitywnego pozyskał Krzysztofa Sadurskiego z Fogo Unii Leszno, a także wypożyczył uznawanego za duży talent Franciszka Karczewskiego z Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Wiktor Trofimow: Walczyłem z bólemWzmocnienia formacji młodzieżowej oddalają szanse Rydlewskiego na regularną jazdę, a co za tym idzie, dalszy rozwój. Zdunek Wybrzeże cały czas rozgląda się za juniorem, gdyż w kadrze na sezon 2022 jest tylko dwóch młodzieżowców: Kamil Marciniec oraz Marcel Krzykowski. Na kolejnego przyjdzie poczekać najprawdopodobniej aż do marca.


Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ruchy transferowe przed sezonem 2022


Przyszli:
  • Adrian Gała (Polonia Bydgoszcz)
  • Wiktor Trofimow (ROW Rybnik)
  • Marcel Krzykowski (Śląsk Świętochłowice)
  • Kamil Marciniec (Apator Toruń)
  • Thomas Joergensen (Dania)

Przedłużyli umowy:

Odeszli:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Aktualna kadra

Opinie wybrane


wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 09.04.2022

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Cellfast Wilki Krosno
mecz ligowy

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
7 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

09.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Cellfast Wilki Krosno
16.04 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
23.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Aforti Start Gniezno
11.09.2021 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09.2021 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane