Zwycięska inauguracja

5 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Jarosław Rzeszutko trafił do meczowego protokołu we wszystkich klasyfikacjach. Dziś zdobył gola, zaliczył asystę oraz odsiedział dwie karne minuty. Jarosław Rzeszutko trafił do meczowego protokołu we wszystkich klasyfikacjach. Dziś zdobył gola, zaliczył asystę oraz odsiedział dwie karne minuty.

Hokeiści Energi Stoczniowiec rozpoczęli rozgrywki PLH od wygranej u siebie nad Naprzodem Janów 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Przed spotkaniem pożegnano Zdenka Juraska, któremu na kontynuowanie kariery nie pozwalają problemy kardiologiczne oraz nagrodzono złotych medalistów olimpijskich Leszka Blanika i Adama Korola. Kierownictwo klubu podkreśla, że nadal prowadzone są rozmowy ze sponsorem tytularnym odnośnie wielkości dotacji na ten sezon.

1:0 Skutchan - asysta Vitek 4:19
1:1 Lauko - Wojtarowicz - Klisiak 20:42
2:1 Urbanowicz - Furo - Rzeszutko 41:32
3:1 Rzeszutko - Smeja 44:52
3:2 Jóźwik - Gallo - Wojtarowicz 55:37
4:2 Furo 59:39

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Rompkowski, Bigos; Skutchan, Hurtaj, Vitek - B. Wróbel, Skrzypkowski; Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Smeja, Kostecki; Poziomkowski, Rzeszutko, Jankowski - Ziółkowski, Strużyk, M. Wróbel.

NAPRZÓD: Szydłowski - Działo, Zatko; Wojtarowicz, Lauko, Klisiak - Gretka, Gallo; Klacansky, Ł. Elżbieciak, Jóźwik - Kulik, Gabryś; Stachura, Koszowski, Słodczyk - Kowalówka, Cinalski; Frączek, Pohl, Gryc.

Sędzia: Marczuk (Toruń). Kary: 12 - 16. Widzów: 1600.

Inauguracji nadano uroczysty charakter. Był hymn państwowy, kwiaty i puchary dla olimpijczyków, koperta od prezesa Kosteckiego dla Juraska oraz pokazy łyżwiarstwa synchronicznego. Na zakończenie - co najważniejsze zwycięstwo - gospodarzy.

Jako pierwszy w tym sezonie ławkę kar odwiedził Peter Gallo. Może dlatego obrońca gości poddał sędziom już w trzeciej minucie, gdyż oznaczony był numerem trzynastym. Siedem sekund po zakończeniu jego wykluczenia padł inauguracyjny gol. "Stocznia" utrzymała założony w okresie liczebnej przewagi zamek, a Roman Skutchan strzelił gola z najbliższej odległości.

W tej tercji najlepsza szansa na wyrównanie była, gdy w 9. minucie gdańszczanom przyszło grać trzech na pięciu. Co ciekawe wykluczenia w jednej akcji otrzymali Jarosław Rzeszutko i Tobias Bigos. Mimo to Maciej Urbanowicz zdołał zabrać krążek Michałowi Działo i popędził sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie strzelił niecelnie, a naciskający go obrońca Naprzodu otrzymał karę.

Na początku drugiej tercji gdańszczanie byli najwyraźniej myślami jeszcze w szatni, gdyż goście wyrównali zaledwie 42 sekundy po wznowieniu gry. I znów najlepsza okazja na gola dla "Stoczni" była, gdy zagrała w podwójnym osłabieniu. Tym razem było to nie dwie minuty, a 40 sekund, ale to wystarczyło Josefowi Vitkowi, aby zabrać krążek rywalom i zmierzyć się z bramkarzem. Zbigniew Szydłowski odbił jednak strzał gdańskiego Czecha.

Na 40 sekund przed zakończeniem tej tercji ręce w geście triumfu uniósł Marcin Słodczyk. Sędzia bramowy nie zapalił jednak czerwonego światła nad bramką miejscowych, a arbiter główny pozwolił dokończyć grę i dopiero wówczas zasiadł do wideo. Gdańszczanie natychmiast zjechali na przerwę, a goście cierpliwie czekali na werdykt sędziów. Mieli nadzieje, że uznany zostanie im gol, a wówczas trzeba będzie wrócić, aby dograć wspomniane 40 sekund drugiej tercji. Jednak arbiter nie zmienił werdyktu. Nie dało się cofnąć obrazu wideo do spornej sytuacji!

Tabela wprowadzona: 2008-09-05
Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych pięciu minutach ostatniej odsłony. Bramki na wagę trzech punktów strzelili w tym czasie Urbanowicz i Rzeszutko. Co prawda Naprzód zdobył jeszcze kontaktowe trafienie, a na ostatniej 35 sekund wycofał bramkarza, ale zmienił jedynie wynik na... wyższą porażkę. W ostatniej akcji janowianom krążek na środku lodowiska zabrał Milan Furo i mimo zaciekłych ataków rywali zdołał posłać go do siatki.

- Przespaliśmy drugą tercję. Dobrze, że straciliśmy w tym okresie tylko jednego gola. Pozwoliliśmy grać rywalem prosto grę, prostopadłymi podaniami, która na tym słabym lodzie przynosiła najlepsze efekty. Wygraliśmy, gdy w trzeciej tercji skróciłem skład do trzech piątek i podkręciliśmy tempo. Ten sukces ciężko było wywalczyć - ocenił Henryk Zabrocki, trener gdańskich hokeistów.

W niedzielę "Stocznię" czekają derby w Toruniu. - Z TKH mamy stare porachunki i każdy wynik jest możliwy. W tym sezonie nie będzie zresztą łatwych meczów, gdyż wszystkie drużyny solidnie przepracowały okres przygotowawczy - dodał szkoleniowiec biało-niebieskich, który po dymisji dla Rudolfa Rohacka nie spodziewa się utrzymania posady drugiego trenera reprezentacji Polski.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: GKS Tychy - Polonia Bytom 5:2 (4:0, 1:2, 0:0); Wojas Podhale Nowy Targ - KH Sanok 2:4 (0:0, 1:2, 1:2); JKH GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Awansem: TKH - Cracovia 3:7 (1:6, 1:1, 1:0).

• BRAWO STOCZNIA!!!!!

• 0 0

• heyyyaaahhh

stocznia!!!

• 0 0

• Dramat.

STOCZNIA ! Gratuluję. Ciągle dopinguję ! Jednak mecz wręcz dramatyczny...