Zwycięska sesja wyjazdowa

M
28 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Drugie wyjazdowe zwycięstwo w ciągu trzech dni odniosły koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia. Po pewnym zwycięstwie w czwartek nad Utexem ROW-em w Rybniku, w sobotę wicemistrzynie Polski pokonały Finepharm AZS KK Jelenia Góra 71:59 (20:24, 15:9, 21:14, 15:12). Wzięty tym samym został rewanż za sensacyjną porażkę z pierwszej rundy na własnym parkiecie.

FINEPHARM AZS KK:Merideth 24 (2x3), Górzyńska-Szymczak 10, Skorek 8 (2x3), Okorie 8, Reese 6 (1x3), Kret 3 (1x3), Wójcik 0, Arodź 0.

LOTOS PKO BP:Beard 16 (3x3), Currie 15 (3x3), Snitsina 14, Jujka 11, Pawlak 7 (1x3), Catchings 6, Tomiałowicz 2, Marchanka 0, Zawadka 0, Sosnowska 0.

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia zwycięstwem w Jeleniej Górze zrewanzowały się za sensacyjną porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek. Wicemistrzynie Polski dzięki zwycięstwu umocniły się na
pozycji lidera Ford Germaz Ekstraklasy.

Nieco gorzej w ataku niż zazwyczaj spisała się w sobotę Tamica Catchings. jednak do kosza rywalek skutecznie rzucały Alana Beard, Monique Currie i Marta Jujka.

W zespole z Jeleniej Góry najbardziej dawała się we znaki rywalkom Hollie Merideth zdobywczyni 24 punktów.

Gdynianki tylko w pierwszej kwarcie miały problemy z gospodyniami. Tą część gry Lotos PKO BP Gdynia przegrał 20:24, ale potem było już tylko lepiej. Na początku drugiej kwarty, po rzucie za trzy punkty Pauliny Pawlak podopieczne Jacka Winnickiego odzyskały prowadzenie. Potem, po udanej akcji Merideth, jeszcze przez chwilę z prowadzenia cieszyły się koszykarki Finepharmu (31:30), ale końcówka tej części gdy należała do drużyny z Gdyni.

Po zmianie stron zespół wicemistrzyń Polski z Gdyni zaprezentował agresywną defensywę, co pozwoliło na objęcie prowadzenie 47:37. Zryw jeleniogórzanek pozwolił im jeszcze na odrobienie pięciu punktów, ale to było wszystko, na co je było stać tego dnia. Gdynianki podkręciły tempo i po trzech kwartach prowadziły 56:47.

Ostatnia odsłona to spokojna gra liderek tabeli. Wicemistrzynie Polski kontrolowały wynik i spokojnie wygrały mecz.

Tabela wprowadzona: 2009-03-01
Pozostałe wyniki 23 kolejki PKM Duda Super Pol Leszno - Energa Toruń 67:60 (18:17, 25:15, 14:13, 10:15), INEA AZS Poznań - Wisła Can Pack Kraków 77:89 (20:22, 17:18, 20:26, 20:23), Cukierki Odra Brzeg - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 85:61 (26:11, 14:13, 25:18, 20:19), CCC Polkowice - ŁKS Siemens AGD Łódź 84:47 (21:11, 23:7, 25:11, 15:18), PTK Aflofarm Vicard Pabianice - MUKS Poznań 70:82 (20:23, 13:27, 17:18, 20:14).