Mateusz Mika jako joker w kadrze Polski

16 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Trefl Gdańsk

Pojawienie się na boisku Mateusza Miki odmieniło grę reprezentacji Polski w meczu z Kanadą. Przyjmujący Lotosu Trefla skończył 12 z 18 ataków. Pojawienie się na boisku Mateusza Miki odmieniło grę reprezentacji Polski w meczu z Kanadą. Przyjmujący Lotosu Trefla skończył 12 z 18 ataków.

Mateusz Mika zaczął kolejny mecz Pucharu Świata jako rezerwowy. Wchodząc do gry z kwadratu dla rezerwowych pod koniec pierwszego seta okazał się jednak jokerem w talii Stephana Antigi. Nie opuścił już boiska do końca starcia, a Polska pokonała Kanadę 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19). Biało-czerwoni wciąż są jedną z dwóch niepokonanych drużyn. Kolejny mecz zagrają w czwartek z Egiptem. Początek o godz. 5:10. Bez porażki jest także USA. Drużyna w której występuje Murphy Troy pokonała 3:0 Wenezuelę, a atakujący zdobył 2 pkt.

POLSKA: Drzyzga 4 punkty, Buszek 15, Nowakowski 14, Kurek 21, Kubiak 2, Bieniek 9, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Mika 15, Konarski 1

PEŁNE STATYSTYKI Z MECZU POLSKA - KANADA

Dwa dni przerwy miały wpłynąć pozytywnie na formę Polaków, którzy w każdym meczu muszą wznieść się na wyżyny, aby wygrać. W końcu walczą o to, aby zająć pierwsze lub drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, które dają awans na igrzyska olimpijskie.

GRZYB: WZROSŁY NASZE SZANSE NA RIO 2016

Po dobrym meczu z Iranem, gdy Mateusz Mika wchodząc do gry z kwadratu dla rezerwowych zdobył 14 punktów, przyjmujący Lotosu Trefla powrócił do wyjściowego składu na starcie z Wenezuelą. W nim praktycznie żaden z biało-czerwonych nie zagrał na miarę możliwości, a nasza kadra męczyła się, aby wygrać 3:1.

Na początku meczu z Kanadą Mika ponownie znalazł się wśród rezerwowych. Stephane Antiga postawił w przyjęciu na Rafała BuszkaMichała Kubiaka. Ten wariant się nie sprawdził. Kubiak grał przeciętnie, a biało-czerwoni oddali pierwszą partię rywalom. Pod koniec tej części meczu na boisku pojawił się Mika.

Przyjmujący został już na boisku na dalszą część spotkania. Drugiego seta rozpoczął od skutecznego ataku z lewego skrzydła. Później dołożył asa, a kiedy Mateusz Bieniek zablokował Kanadyjczyka biało-czerwoni prowadzili już 5:1. Mika, jak pozostała część drużyny grał w drugim secie koncertowo zostawiając rywali daleko z tyłu.

Nieco problemów biało-czerwoni mieli w trzecim secie. Przegrywali już 10:12, ale wtedy na zagrywce pojawił się Bieniek i zdobyli siedem kolejnych punktów. W końcówce seta asa posłał także Mika, który wcześniej był aktywny również w ataku. I tak biało-czerwoni byli wygranego seta od kolejnego kompletu punktów.

MIKA DAŁ ZWYCIĘSTWO NAD IRANEM

Polakom najwyraźniej brakowało emocji, gdyż na pierwszą przerwę techniczną w czwartym secie schodzili przegrywając 5:8. Po zdobytym punkcie na zagrywce pojawił się się świetnie grający tego dnia Buszek. Do tego aż cztery ataki z rzędu skończył Mika i zrobiło się 11:8 dla biało-czerwonych. Mika, podobnie jak kadra nie zwolnił tempa już do końca starcia.

Cały mecz na rezerwie spędził za to Piotr Gacek. Trener Antiga nie dał mu zagrać pomimo iż w środę libero obchodzi 37. urodziny. Przed meczem z Kanadą organizatorzy PŚ złożyli mu życzenia, do tego... zatańczyła z nim maskotka zmagań.

MIKA I GACEK POMOGLI OGRAĆ WENEZUELĘ

Na boisku w Pucharze Świata pojawił się wreszcie atakujący Lotosu Trefla, Murphy Troy. Zawodnik lidera rozgrywek wszedł na nie w trzecim secie starcia z Wenezuelą. Zdołał zdobyć 2 punkty, a jego kadra wygrała gładko 3:0.

Pozostałe mecze 6. kolejki Pucharu Świata
USA - Wenezuela 3:0 (25:18, 25:16, 25:20)
Egipt - Argentyna 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)
Włochy - Iran 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)
Australia - Rosja 0:3 (24:26, 16:25, 18:25)
Japonia - Tunezja 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

• 1 1

• Wszedł na boisko w trakcie gry i stąd joker :).
      Jest dobrze, tylko miejmy nadzieję, że stracone sety nie odbiją nam się czkawką w końcowej tabeli, bo inni jak dotąd wygrywają najczęściej po 3:0.