Czarna sobota gdyńskich koszykarzy

Marta
15 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Mecz z gospodarzami Kasztelan Basketball Cup 2012 czeka gdynian dopiero w niedzielę, jednak już dziś wiadomo, że nie będzie to udany turniej dla mistrzów Polski. Mecz z gospodarzami Kasztelan Basketball Cup 2012 czeka gdynian dopiero w niedzielę, jednak już dziś wiadomo, że nie będzie to udany turniej dla mistrzów Polski.

Sobota nie była szczęśliwym dniem dla gdyńskich koszykarzy. Mistrzowie Polski z Asseco Prokomu przegrali drugi mecz podczas turnieju Kasztelan Basketball Cup 2012, tym razem z
VEF Ryga 61:74 (14:22, 19:24, 15:13, 13:15). Natomiast ekipa Startu przegrała w półfinale Turnieju o Puchar Prezydenta Słupska z Energą Czarnymi Słupsk 61:79 (17:26, 12:16, 11:18, 21:19).

Asseco Prokom Gdynia - VEF Ryga 61:74 (14:22, 19:24, 15:13, 13:15)

ASSECO PROKOM: Ponitka 12, Blassingame 10, Koszarek 10, Viney 10, Witka 5, Pamuła 4, Szczotka 4, Berisha 3, Roszyk 3, Śnieg 0

VEF: Berzins 16, Bertans 13, Daniels 10, Kavaliauskas 9, Zavackas 9, Janicenoks 8, Rowland 7, Blaus 2, Loucks 0, Strelnieks 0.

Drugi przedsezonowy sparing gdynian zakończył się drugą ich porażką. Podobnie jak w meczu w piątek, rywale wykorzystali bez litości słabość gdynian pod koszem. Pod nieobecność kontuzjowanego Adama Hrycaniuka i przy absencji Juliana Khazzouha w rolę centra musiał wcielać się Robert Witka.

Gdynianie swoją słabość na "wysokich" pozycjach starali się niwelować rzutami za 3 punkty to im się udało jednak nie mogli myśleć o korzystnym wyniku gdyż fatalnie pudłowali z półdystansu. W pierwszej połowie trafili zaledwie 3 rzutu za 2 punkty przy 18 próbach co dało im zaledwie niespełna siedemnastoprocentową skuteczność.

Łotysze szybko objęli prowadzenie i niemal przez cały czas je kontrolowali. Wprawdzie gdynianie, podobnie jak w pierwszym meczu, w trzeciej kwarcie rzucili się do odrabiania strat ale Jerel Bllasingame do spółki z Mateuszem Ponitką to za mało na mistrzów Łotwy. Asseco Prokom w 33 minucie doprowadziło do stanu 59:55 dla VEF ale dalszej progresji wyniku mistrzów Polski nie było. Jeszcze w 37 minucie było 65:69 dla koszykarzy z Rygi, gdynianom zabrakło jednak argumentów i w końcówce meczu rywale "odjechali" mistrzom Polski.

W drugim sobotnim meczu Kasztelan Basketball Cup 2012 Anwil Włocławek pokonał Tartu Ulikool 83:73 (25:22, 25:17, 13:12, 20:22)

Mistrzowie Polski walczą we Włocławku, w niedzielę czeka ich mecz z gospodarzami, tymczasem w Słupsku walczyli w sobotę koszykarze Startu Gdynia. Niestety beniaminek TBL podzielił los mistrza ligi i przegrał Energą Czarnymi Słupsk 61:79 (17:26, 12:16, 11:18, 21:19).

Start Gdynia - Energą Czarni Słupsk 61:79 (17:26, 12:16, 11:18, 21:19)

START: Jankowski 12, Pełka 11, Kowalczyk 11, Mordzak 10, Andrzejewski 9, Wojdyła 8, Mokros 0, Malczyk 0.

ENERGA CZARNI: Knutson 15, Dabkus 15, Dutkiewicz 13, Nicholson 12, Abernethy 9, Brandwein 5, Tomaszek 4, Nowakowski 4, Kostrzewski 2.

Beniaminek TBL rozpoczął mecz z gospodarzami turnieju bardzo dobrze, już w 3 minucie gdynianie prowadzili 9:2. Na tym jednak ich dobra i skuteczna gra się skończyła. Słupszczanie dość długo "wchodzili w mecz" jednak kiedy już ich akcje nabrały odpowiedniego tempa Start nie był w stanie ich zatrzymać. W 5 minucie było już 14:11 dla Czarnych a po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już 26:17. Kolejne 4 "oczka" do swojej przewagi słupszczanie dołożyli w drugiej odsłonie.

Mecz był całkowicie od ich kontrolą i gdynianie mogli pozwolić sobie na pojedyncze, udane akcje. W 28 minucie Waldas Dabkus doprowadził do wyniku 58:38 i wówczas już tylko kataklizm mógł pozbawić gospodarzy zwycięstwa w meczu. Słupszczanie więc kosztem beniaminka z Gdyni zapewnili sobie awans do niedzielnego finału turnieju. Do finału zakwalifikowała się Polpharma Starogard Gdański po pokonaniu AZS Koszalin 67:57 (26:10, 8:19, 23:12, 10:16).

Trojmiasto.pl ma swoją redakcję w Gdyni!
Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej mieszkańców Gdyni i ich problemów.
Pracujemy na trzecim piętrze Transatlantyka, przy
Placu Kaszubskim 17/307 zobacz na mapie Gdyni.
Piszcie do nas na adres
gdynia@trojmiasto.pl, dzwońcie pod nr 58 321 95 50 lub po prostu przychodźcie.
Marta

Opinie (9) 4 zablokowane

• Nie szukać sensacji!!!!!!! (1)

Oj oj od razu czarna sobota. Byle sparingi i już jakieś ale. Poczekajcie na mecze TBL i EL.

• 17 10

• Euroliga - seria porażek - z takim składem, na co tu liczyć...