Asseco pokonało wicelidera TBL

Asseco Arka Gdynia

Wejścia pod kosz A.J. Waltona uczyniły więcej spustoszenia w szeregach AZS, niż punkty Qyntela Woodsa (z prawej) w grze obronnej Asseco. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Asseco pokonało w Gdynia Arena kolejnego rywala ze szczytu Tauron Basket Ligi. Tym razem rozprawiło się z AZS Koszalin 72:64 (15:18, 17:16, 17:11, 23:19). Po wygranej drużyny Davida Dedka najważniejszym wydarzeniem tego starcia był powrót do Trójmiasta Qyntela Woodsa. Amerykanin zagrał jak za czasów, gdy nosił barwy Asseco, ale to nie wystarczyło, aby jego drużyna zdominowała gospodarzy.

ASSECO

Walton 13 (1x3, 8 zb., 12 as.), Galdikas 15 (11 zb.), Szczotka 8, Frasunkiewicz 17 (4x3), Matczak 2 oraz Radosavljević 3 (1x3), Kowalczyk 8 (2x3), Żołnierewicz 4, Parzeński 2

AZS

Woods 25 (1x3, 6 zb.), Swanson 4, Szewczyk 17 (5x3, 5 zb.), Mielczarek 0, Dąbrowski 0 oraz Austin 3 (1x3), Szubarga 3 (1x3), Vrbanc 0, Sherman 2, Stelmach 10 (2x3)

SPRAWDŹ, GDZIE W TEN WEEKEND MOŻESZ JESZCZE PÓJŚĆ W TRÓJMIEŚCIE NA MECZE KOSZYKÓWKI

ZOBACZ KLASYFIKACJĘ W PLEBISCYCIE NA LIGOWCA ROKU 2014 PO PIERWSZYM TYGODNIU WYBORÓW. ODDAJ SWÓJ GŁOS. DZIEWIĘCIORO NOMINOWANYCH, W TYM DWÓCH PRZEDSTAWICIELI ASSECO GDYNIA

Trenerzy po meczu

David Dedek
David Dedek
DAVID DEDEK (Asseco):
W drugiej połowie zagraliśmy wyjątkowo zespołowo. W obronie wypadliśmy na tyle dobrze, że AZS nie mógł odjechać. Zmusiliśmy rywala do tego, aby zeszli poniżej 50 proc. skuteczności w rzutach z gry. A to się im w tym sezonie praktycznie nie zdarza

Igor Milicic

IGOR MILICIĆ (AZS):
Pomimo tego, że przyjechaliśmy z nastawieniem na zwycięstwo to się nam nie udało. Nie zrealizowaliśmy założeń, przede wszystkim jeśli chodzi o zbiórkę w ataku. Do tego, gdy Walton wchodził pod kosz, nie udawało się nam robić odpowiedniej rotacji. Tym meczem mogliśmy umocnić się czołówce, a tak utrudniliśmy sobie życie.

Woods (AZS) jest czwartym strzelcem TBL - średnia 19,2 pkt. Podobnie jak za czasów gry w Asseco, także w barwach AZS udało się mu przekroczyć w jednym meczu 30 pkt
Do składu gości wraca trzeci strzelec drużyny Goran Vrbanc (AZS), który ostatni raz zagrał 14 grudnia. Jego średnia punktowa to 12,5 pkt
Przypomnijmy, że drużynę gości prowadzi Igor Milicić, czyli były gracz Prokomu Trefla Sopot.
Goście zaczynają piątką: Woods (AZS), Swanson (AZS), Szewczyk (AZS), Mielczarek (AZS), Dąbrowski (AZS)
[ICO]
Piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Galdikas (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Frasunkiewicz (ASSECO), Matczak (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ, piłka dla Asseco
[ICO]
1'
Gdynia, Gdynia - skandują fani Asseco, którzy od tego meczu ponownie stanowią jeden klub kibice
[ICO]
1'
[0:2] Woods (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
2'
[0:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Swanson (AZS).
[ICO]
2'
[0:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (AZS).
[ICO]
3'
[0:9] 2 punkty z kontry zdobywa Swanson (AZS).
[ICO]
3'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
[ICO]
3'
[2:9] 2 punkty dobitką zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
3'
[4:9] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
[ICO]
4'
[6:9] Następna asysta Wlatona i kolejne 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
[ICO]
5'
[9:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO). 4 z rzędu asysta Waltona 1
[ICO]
5'
Przerwa na żądanie Milicicia (AZS).
[ICO]
5'
[9:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
5'
[11:11] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
5'
AZS, AZS - skanduje grupa kibiców z Koszalina
6'
Blok Galdikasa (ASSECO) na Swansonie (AZS)
[ICO]
7'
[13:11] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
7'
[13:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Stelmach (AZS).
[ICO]
7'
[13:16] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stelmach (AZS).
[ICO]
7'
[15:16] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
10'
[15:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
10'
Let's go Gdynia - skandują kibice Asseco
10'
Strata Woodsa (AZS) i KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
AZS zaczyna drugą kwartę
[ICO]
11'
[15:20] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Stelmach (AZS).
[ICO]
12'
[17:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
12'
[19:20] 2 punkty wsadem po kontrze zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
13'
Austin (AZS) blokuje Wlatona
[ICO]
13'
[19:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (AZS).
[ICO]
13'
[21:23] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Szczotka (ASSECO).
[ICO]
14'
[21:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Austin (AZS).
[ICO]
14'
[23:26] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Matczak (ASSECO).
[ICO]
14'
Asseco Gdynia - niesie się po hali
[ICO]
15'
[26:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
[ICO]
16'
[28:26] Galdikas (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[30:26] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
[ICO]
18'
[30:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (AZS).
[ICO]
19'
[30:31] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
20'
[30:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (AZS).
[ICO]
20'
[32:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
20'
Przerwa na żądanie Milicia (AZS).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie: Szewczyk (AZS) - 9 pkt, Woods (AZS) - 8 pkt, Kowalczyk (ASSECO) - 8 pkt, po 6 pkt Walton (ASSECO) i Galdikas (ASSECO)
Goście trafili 6 z 18 rzutów za trzy, Asseco 2 z 9
21'
Zaczynamy trzecią kwartę. Piłka dla Asseco
[ICO]
21'
AZS, AZS - skandują fani przyjezdnych
22'
Galdikas (ASSECO) blokuje Vrbanca (AZS) i kolejna minuta bez punktów
23'
Tym razem Szewczyk (AZS) blokuje Waltona (ASSECO)
[ICO]
23'
[32:36] 2 punkty spod kosza zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
23'
[35:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Radosavljević (ASSECO).
[ICO]
24'
[35:38] 2 punkty wsadem zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
24'
[37:38] Także wsadem 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
24'
[37:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
25'
[39:40] 2 punkty spod kosz zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
25'
[39:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Woods (AZS).
[ICO]
26'
[42:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
26'
Asseco, Asseco - skandują kibice
[ICO]
26'
[42:43] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Szewczyk (AZS).
[ICO]
26'
[42:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Woods (AZS).
[ICO]
27'
[44:44] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
27'
[46:44] 2 punkty z kontry zdobywa Parzeński (ASSECO).
[ICO]
27'
27'
Mielczarek (AZS) pudłuje oba wolne
[ICO]
29'
[46:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Sherman (AZS).
[ICO]
30'
[49:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Walton (ASSECO).
30'
Walton (ASSECO) minimalnie pudłuje rzut za trzy. KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłkę ma AZS
[ICO]
31'
[49:47] Woods (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
32'
[49:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
32'
[ICO]
33'
[52:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Sherman (AZS).
[ICO]
34'
[54:51] 2 punkty po podaniu Waltona zdobywa Galdikas (ASSECO).
[ICO]
34'
Gdynia, Gdynia - skandują fani
[ICO]
34'
[56:51] 2 punkty "hakiem" zdobywa Szczotka (ASSECO).
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[59:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Stelmach (AZS).
[ICO]
36'
[59:56] 2 punkty wsadem zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
36'
[ICO]
36'
[62:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (AZS).
[ICO]
37'
[64:59] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
[ICO]
37'
[64:61] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Woods (AZS).
[ICO]
38'
[66:61] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO). Do tego jest faulowany przez Woodsa
[ICO]
38'
[67:61] Rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
[ICO]
38'
[ICO]
39'
[67:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (AZS).
[ICO]
40'
[69:64] Galdikas (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[71:64] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
40'
Strata AZS, 17,2 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie Dedek (ASSECO).
[ICO]
40'
[72:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Frasunkiewicz (ASSECO).
[ICO]
40'
Dziękujemy, dziękujemy - skandują kibice
40'

Wyniki 16 kolejki:

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 84:87 (26:14, 17:20, 17:21, 24:32)
  • ASSECO GDYNIA - AZS Koszalin 72:64 (15:18, 17:16, 17:11, 23:19)
  • Stelmet Zielona Góra - Wikana Start Lublin 84:76 (25:19, 14:25, 16:20, 29:12
  • Polfarmex Kutno - Rosa Radom 76:71 (25:18, 25:19, 9:23, 17:11)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 78:76 (17:18, 23:15, 19:28, 19:15)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 108:105 (29:24, 19:29, 19:23, 28:19, d. 13:10)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 68:86 (12:20, 16:21, 20:17, 20:28)