37 punktów Logana nie pomogło

Marta
18 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom koszykarze Asseco Prokomu. Sopocianie ulegli minimalnie w Ostrowie Wielkopolskim ekipie Atlasu Stali 84:86 (25:23, 21:27, 18:17, 20:19). Na nic zdało się aż 37 punktów zdobytych przez Davida Logana.

ATLAS STAL: Jovanović 21 (4x3), Majewski 16 (5x3), Okafor 13, Rivera 8 (2x3), Hughes 7 (1x3), Ochońko 5 (1x3), Szubarga 5, Jocović 5, Daniels 4, Ratajczak 2.

ASSECO PROKOM:Logan 37 (5x3), Dylewicz 14 (1x3), Burke 11, Burrell 8, Archibong 6, Zamojski 6 (2x3, 6 as.), Hrycaniuk 2, Świętoński 0, Szczotka 0.

Szkoda, że David Logan nie miał należytego wsparcia wśród kolegów z drużyny. Jedynie Filip Dylewicz i Patrick Burke zgromadzili "dwucyfrową" zdobycz. Gospodarze ponadto razili w niedzielę sopocian rzutami za trzy punkty. Wykorzystali aż 13 z 27 prób, podczas gdy mistrzowie Polski trafili zza linii 6,25 osiem razy na osiemnaście prób.

Choć w drugiej odsłonie sopocianie prowadzili już sześcioma "oczkami" to jednak zryw gospodarzy i 12 punktów Łukasza Majewskiego dało im prowadzenie po dwóch kwartach 50:46. Okazało się później, że w kolejnych dwóch kwartach, mistrzowie Polski odrobili w sumie tylko 2 punkty i porażka ekipy z czołowej szesnastki Europy, z drużyną z dolnych rejonów tabeli PLK stała się faktem.

W kolejnych minutach mistrzowie Polski popełniali wiele błędów w grze, gospodarze nie potrafili ich jednak wykorzystać, dzięki czemu wynik był sprawą otwartą do ostatnich sekund meczu.

W 35 minucie Logan doprowadził do remisu 71:71, później gospodarze znów nieco uciekli sopocianom, ci jednak potrafili zniwelować straty do jednego "oczka". Doszło do końcówki rozgrywanej "na wolne". Kilkanaście sekund przed końcem gry po wolnych Ronniego Burrella było tylko 85:84 dla Atlasu Stali. Kolejny faul popełnił gracz sopocki i na linii rzutów wolnych stanął Krzysztof Szubarga. Koszykarz z Ostrowa trafił tylko raz i jak się okazało ustalił wynik niedzielnej konfrontacji.

Tabela wprowadzona: 2009-02-01
Pozostałe wyniki 21 kolejki PLK: Sokołów Znicz Jarosław - Bank BPS Basket Kwidzyn 85:79 (14:10, 21:17, 23:21, 27:31), PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 92:81 (32:22, 20:17, 20:20, 20:22), PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg
77:81 (16:27, 14:20, 22:16, 25:18), Polonia Gaz Ziemny Warszawa - Sportino Inowrocław 77:76 (25:16, 16:14, 18:22, 18:24), Anwil Włocławek - AZS Koszalin 114:81 (23:7, 27:28, 26:22, 38:24)
Marta

Opinie (7)

• no i suppper !! (2)

Nie po raz pierwszy pokazano wam wasze miejsce w lidze ....

• 0 0

• łłeeeeeeeeee jakie super (1)

i co isę cieszysz z jednej wygranej nad Prokomem ;p
      i tak jest najlepszy w POLSCe dlatego w elicie -Eurolidze.BRAWO STAL !!!!!! Tak wiadomo kto będzie MISTRZEM!!!! dwoma punktami tylko a nie więcej heehe