Wiadomości

stat

Koszykarze Arki Gdynia pewnie pokonali wicemistrza Polski. Trafili 16 "trójek"

Asseco Arka Gdynia

W niedzielę Krzysztof Szubarga przypomniał, że także może być liderem Arki.
W niedzielę Krzysztof Szubarga przypomniał, że także może być liderem Arki. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia zagrali bardzo skutecznie i nie mieli problemów z pokonaniem BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 86:73 (22:18, 21:19, 23:19, 20:17). Drużyna Przemysława Frasunkiewicz trafiła aż 16 rzutów za trzy punkty na 32 próby. Do tego każdy z liderów pokazał dobrą grę, na co wicemistrz Polski nie miał odpowiedzi.



ARKA Gdynia

Dulkys 16 (4x3), Florence 14 (4x3), Bostic 11 (1x3), Dylewicz 2, Łapeta 0 oraz Szubarga 17 (3x3), Ponitka 13 (3x3, 7 zb., 5 as.), Upshaw 8, Wyka 5 (1x3), Garbacz 0
86:72
(22:18, 21:19, 23:19, 20:17)
Miejsce:
Gdynia Arena
Sędziowie:
Proc, Njilo, Tomaszewski
Widzów:
1000

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Maras 14 (1x3, 6 zb.), Jaramaz 13 (2x3), Scott 11 (2x3, 6 zb., 5 as.), Żołnierewicz 8 (1x3), Nowakowski 3 (1x3) oraz Szymkiewicz 11 (5 zb.), Majewski 6 (2x3), King 4 (9 zb.), Kowalenko 3 (1x3)


KOSZYKARZE TREFLA PRZEGRALI Z POLPHARMĄ I SĄ NA DNIE TABELI. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO MECZU, OCEŃ ZAWODNIKÓW I TRENERA

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Przed obecną kolejką to BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski była liderem EBL, choć taki sam bilans miały: Arka Gdynia, Stelmet Enea BC Zielona Góra i Polski Cukier Toruń. Po weekendzie dwie porażki na koncie będą mogły mieć już tylko trzy drużyny. Stelmet zagra ze Spójnią Stargard, Polski Cukier gra dzisiaj z GTK Gliwice
Grę rywala pod wodzą trenera Wojciecha Kamińskiego docenia rozgrywający Krzysztof Szubarga (ARKA Gdynia). Jeden z liderów gdyńskiej drużyny ma jednak jeden problem...

PRZECZYTAJ DLACZEGO KRZYSZTOF SZUBARGA SZUKA FORMY
To trzeci z serii meczów Arki w Gdynia Arenie. Najpierw pokonali TBV Start Lublin 83:78, a ostatnio ulegli w Eurocup Albie Berlin 64:76

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKA - ALBA
Pierwszy raz w Gdynia Arnie, w koszulce gości zagra dzisiaj Przemysław Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski). Wychowanek gdyńskiego zespołu spędził w żółto-niebieskich w EBL cztery sezony, wcześniej grał w grupach młodzieżowych. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zagrał dla Arki w 155 meczach i zdobył w nich 1286 punktów.
[ICO]
Wyjściowy skład gospodarzy: 0 Florence (ARKA Gdynia), 3 Bostic (ARKA Gdynia), 8 Dylewicz (ARKA Gdynia), 16 Łapeta (ARKA Gdynia), 44 Dulkys (ARKA Gdynia)
Goście zaczynają piątką: 0 Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 3 Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 5 Nowakowski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 14 Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 28 Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Arki
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
1'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
2'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
2'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
3'
Asseco - skandują kibice
[ICO]
3'
[5:6] Tylko jeden rzut wolny trafia Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
3'
[7:6] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
3'
[7:8] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
3'
[9:8] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
4'
[9:9] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
5'
[12:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
6'
Dulkys (ARKA Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
6'
[15:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
6'
Na trybunach pojawili się kibice z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy skandują "Stalówka"
[ICO]
6'
[15:11] Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
6'
[17:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[19:11] 2 punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia), ładna asysta Bostica
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
8'
[19:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalenko (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
8'
[22:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
9'
[22:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
10'
[22:18] Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Arka i Stal grają poukładaną koszykówkę jednak o prowadzeniu pierwszej z drużyn w głównej mierze zdecydowało świetne wykończenie akcji przez Bostica (ARKA Gdynia)
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla BM Slam Stali
[ICO]
11'
[22:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
11'
[24:20] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia). Świetna asysta Szubargi
[ICO]
12'
[24:22] 2 punkty spod kosza zdobywa King (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
12'
[26:22] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[28:22] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[31:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
14'
[31:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
14'
[31:27] 2 punkty dobitką zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
15'
[33:27] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[36:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[36:29] 2 punkty zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), do tego faul Łapety
[ICO]
16'
[36:30] Rzut wolny trafia Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
16'
[38:30] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
[38:32] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
18'
[38:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
[41:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
Przewinienie techniczne dla trenera Kamińskiego (ARKA Gdynia), który krzyczał do sędziego, że Ponitka (ARKA Gdynia) przekroczył linię końcowa boiska
20'
Florence (ARKA Gdynia) pudłuje wolnego
[ICO]
20'
[43:34] 8 Dylewicz (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[43:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. W Arce otworzyło się kilka opcji w ataku. Świetnie z Upshawem (ARKA Gdynia) grał Szubarga (ARKA Gdynia), za trzy trafiał Ponitka (ARKA Gdynia) więc przewaga gospodarzy urosła nawet do 9 punktów. Na koniec kwarty zniwelował ją trójką Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)
Najskuteczniejsi do przerwy: Bostic (ARKA Gdynia) i Dulkys (ARKA Gdynia) po 9 pkt, Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) - 8 pkt, Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) - 7 pkt
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
21'
[45:37] 2 punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany
21'
Dulkys (ARKA Gdynia) pudłuje rzut wolny
[ICO]
22'
[45:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
23'
[45:42] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), do tego faul Szubargi
[ICO]
23'
[45:43] Rzut wolny trafia Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
24'
[45:45] 2 punkty zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
24'
[48:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
24'
[48:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
25'
[51:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
26'
[51:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
26'
[54:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
27'
[56:51] 2 punkty "hakiem" zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[58:51] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
Przerwa na żądanie (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
28'
[60:51] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[63:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[63:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
30'
[66:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
[66:56] 2 punkty spod kosza zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Dominował w niej Szubarga (ARKA Gdynia), który często dostawał się pod kosz rywali i zdobywał punkty. Do zza linii 6,75 m trafienia dołożyli Florence (ARKA Gdynia) i Ponitka (ARKA Gdynia) i choć goście zrównali się w pewnym momencie punktami z Arką, to ta i tak odskoczyła na 10 pkt przewagi
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Stali
[ICO]
31'
[69:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
32'
[69:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
32'
[72:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
33'
[72:61] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
33'
[74:61] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
34'
[74:63] 2 punkty zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
35'
[74:65] 2 punkty spod kosza zdobywa Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
35'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
35'
[76:65] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
36'
[79:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
37'
[81:65] 2 punkty spod kosza zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), ładna asysta Ponitki
[ICO]
38'
[81:67] 2 punkty spod kosza zdobywa King (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
38'
[83:67] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
38'
Faul techniczny Bostica (ARKA Gdynia) za dyskusje z sędzią
[ICO]
38'
[83:69] 2 punkty "hakiem" zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
39'
[86:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
[86:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
40'
KONIEC MECZU. Gdynianie dobili w ostatniej kwarcie do 16 celnych rzutów za trzy punkty. Z tak skutecznie grającą Arką wicemistrz Polski nie miał szans

opinie kibiców w trakcie relacji (10)


Typowanie wyników

mecz ligowy
16.12.2018 godz.12:35
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

77%

244 typowania

x

0%

1 typowanie

2

23%

73 typowania


Tabela po 10 kolejkach

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Stelmet Enea BC Zielona Góra 12 10 2 1124:955 22
2 Polski Cukier Toruń 10 8 2 871:764 18
3 ARKA GDYNIA 10 8 2 890:833 18
4 MKS Dąbrowa Górnicza 12 6 6 1017:1009 18
5 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 10 7 3 894:769 17
6 Anwil Włocławek 10 7 3 892:807 17
7 Polpharma Starogard Gdański 10 7 3 951:903 17
8 King Szczecin 10 5 5 845:807 15
9 Legia Warszawa 10 5 5 768:794 15
10 TBV Start Lublin 10 4 6 776:804 14
11 GTK Gliwice 10 4 6 841:909 14
12 Rosa Radom 10 4 6 740:816 14
13 AZS Koszalin 10 2 8 755:861 12
14 Miasto Szkła Krosno 10 2 8 752:876 12
15 Spójnia Stargard 10 2 8 704:848 12
16 TREFL SOPOT 10 1 9 797:862 11

Tabela wprowadzona: 2018-12-19

aktualna tabela »

Wyniki 10 kolejki:

  • ARKA GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 86:73 (22:18, 21:19, 23:19, 20:17)
  • Polpharma Starogard Gd. - TREFL SOPOT 100:90 (25:24, 25:23, 29:22, 21:21)
  • Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 85:68 (23:20, 15:16, 27:18, 20:14)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 81:101 (24:25, 17:25, 19:26, 21:25)
  • AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12)
  • Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 113:98 (29:20, 26:25, 28:19, 30:34)
  • TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80 (19:16, 21:28, 16:16,, 15:20)
  • Spójnia Stargard - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:85 (9:21, 15:24, 23:18, 12:22)
  • Awansem z 15. kolejki:
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:102 (23:28, 19:24, 15:21, 21:29)

Opinie (25) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

28.02 (pt) godz.17:45 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. typuj ASSECO ARKA Gdynia
06.03 (pt) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia typuj Polski Cukier Toruń
14.03 (sob) Legia Warszawa ASSECO ARKA Gdynia
18.03 (śr) ASSECO ARKA Gdynia Enea Astoria Bydgoszcz
22.03 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Stelmet Enea BC Zielona Góra
14.02 (pt) godz.20:30 Polski Cukier Toruń 80:71 ASSECO ARKA Gdynia
09.02 (nd) godz.14:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:81 Start Lublin
02.02 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 86:73 Śląsk Wrocław
26.01 (nd) godz.19:30 GTK Gliwice 74:82 ASSECO ARKA Gdynia
19.01 (nd) godz.17:30 TREFL Sopot 79:86 ASSECO ARKA Gdynia LIVE!

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Anwil Włocławek 20 16 4 1911:1660 36
2 Stelmet Enea BC Zielona Góra 19 16 3 1819:1579 35
3 Start Lublin 20 15 5 1702:1565 35
4 ASSECO ARKA GDYNIA 20 13 7 1621:1517 33
5 Polski Cukier Toruń 18 14 4 1577:1428 32
6 Śląsk Wrocław 20 10 10 1749:1710 30
7 King Szczecin 20 10 10 1650:1656 30
8 PGE Spójnia Stargard 20 10 10 1588:1604 30
9 TREFL SOPOT 20 10 10 1601:1645 30
10 HydroTruck Radom 20 9 11 1571:1624 29
11 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 20 8 12 1603:1618 28
12 Enea Astoria Bydgoszcz 19 8 11 1673:1709 27
13 GTK Gliwice 20 7 13 1704:1786 27
14 Legia Warszawa 20 4 16 1594:1782 24
15 Polpharma Starogard Gdański 20 4 16 1630:1827 24
16 MKS Dąbrowa Górnicza 20 4 16 1579:1862 24

Wyniki 20 kolejki:

  • ASSECO ARKA GDYNIA - Start Lublin 75:81 (21:16, 17:26, 12:19, 25:20)
  • TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 64:77 (20:20, 15:21, 18:17, 11:19)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113 (26:21, 25:29, 27:32, 29:31)
  • HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:73 (16:23, 23:21, 19:10, 17:19)
  • PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice 86:79 (20:24, 26:18, 21:17, 19:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 28.02.2020 godz. 17:45

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
:
ASSECO ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

8%

11 typowań

x

0%

1 typowanie

2

92%

131 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 31 65 77.4%
2. Piotr Micewicz 31 65 77.4%
3. Jacek P. 29 62 79.3%
4. Sławek Surkont 31 62 74.2%
5. Tadeusz Grota 30 61 76.7%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane