Wiadomości

stat

Koszykarze Arki Gdynia nieznacznie gorsi od Lokomotiwu Kubań Krasnodar

Asseco Arka Gdynia

Strata Josha Bostica (nr 3), przechwyt Mateusza Ponitki (nr 20) i jego punkty z kontry - ta akcja zakończyła marzenia Arki Gdynia o udanej pogodni za Lokomotivem Kubań Krasnodar.
Strata Josha Bostica (nr 3), przechwyt Mateusza Ponitki (nr 20) i jego punkty z kontry - ta akcja zakończyła marzenia Arki Gdynia o udanej pogodni za Lokomotivem Kubań Krasnodar. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Na inaugurację Eurocup koszykarze Arki Gdynia ulegli faworyzowanemu Lokomotiwowi Kubań Krasnodar 73:80. Żółto-niebiescy byli w stanie prowadzić w tym spotkaniu, udanie gonić rywala, ale w najważniejszym momencie zaliczyli stratę, a Mateusz Ponitka przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. Wcześniej koszykarzy rozpraszali nie tylko przeciwnicy, ale także wadliwy zegar czy przeciekający dach.



ARKA Gdynia

Szubarga 14 (2x3, 5 as.), Dylewicz 10 (6 zb.), Bostic 9, Marcel Ponitka 3 (1x3), Łapeta 0 oraz Upshaw 15 (9 zb.), Florence 10 (1x3, 5 p.), Wyka 5 (1x3), Garbacz 3 (1x3), Witliński 2, Dulkys 2
73:80
(12:17, 20:14, 16:26, 25:23)
Miejsce:
Gdynia Arena
Sędziowie:
Bissang, Petek, Racys
Widzów:
2049

Lokomotiw Kubań Krasnodar

Whitehead 17 (1x3, 6 zb., 6 st.), Chwostow 12 (2x3), Johnson 10 (8 zb.), Fridzon 9 (1x3), McLean 7 (5 zb.) oraz Mateusz Ponitka 13 (1x3, 5 st.), Fall 12 (5 zb.), Wright 0 (5 zb.), Kułagin 0


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »



Koszykarzy rozpraszał m.in. przeciekający dach i wadliwy zegar.
Koszykarzy rozpraszał m.in. przeciekający dach i wadliwy zegar. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl


Relacja LIVE

- Nie obawiam się zderzenia moich koszykarzy z tymi rozgrywkami - mówi przed pierwszym meczem Eurocup trener Arki Gdynia Przemysław Frasunkiewicz. Uważa, że zespół nie jest jeszcze na optymalnej formie, ale to powinno się niedługo zmienić

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU ARKA - LOKOMOTIW
W składzie gospodarzy mamy m.in. Jamesa Florence'a (ARKA Gdynia), który zagrał w okresie przedsezonowym tylko w jednym meczu

PRZECZYTAJ CO O SWOIM ZDROWIU I O ARCE POWIEDZIAŁ NAM FLORENCE
W okresie przygotowawczym, aby sprawdzić się na tle silnego, zagranicznego rywala, Arka zagrała z Barceloną i uległa 67:94 (15:13, 26:37, 13:30, 13:14)

PRZECZYTAJ JAK ARKA UCZYŁA SIĘ KOSZYKÓWKI OD BARCELONY
[ICO]
W składzie gości mamy Mateusza Ponitkę, czyli jednego z liderów kadry Polski, który w latach 2012-2013 grał również w gdyńskim zespole
Pierwsza piątka gości: Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar), McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
[ICO]
Gospodarze zaczynają w składzie: Marcel Ponitka (ARKA Gdynia), Szubarga (ARKA Gdynia), Bostic (ARKA Gdynia), Łapeta (ARKA Gdynia), Witliński (ARKA Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Lokomotiwu
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
1'
Problem z zegarem odmierzającym 24 sekundy
1'
Wracamy do gry
[ICO]
1'
[0:4] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
2'
[2:4] 2 punkty rzutem o tablice zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
2'
[2:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
3'
[2:9] 2 punkty pod koszem zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
3'
[5:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Marcel Ponitka (ARKA Gdynia).
5'
Efektowny blok Whiteheada (Lokomotiw Kubań Krasnodar) na Bosticu (ARKA Gdynia)
[ICO]
5'
[7:9] 2 punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), dobijając rzut Bostica, który ponownie został zablokowany przez Whiteheada
[ICO]
6'
[7:11] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
6'
[7:13] 2 punkty po szybkiej akcji zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
7'
[9:13] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[9:15] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), a do tego faul Dulysa
7'
Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) pudłuje rzut wolny
[ICO]
8'
[9:16] Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
8'
[12:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
9'
[12:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Na początku goście grali szybko i radzili sobie z defensywą Arki. Kiedy jednak gospodarze zaczęli prezentować agresywną obronę, przewaga Lokomotiwu zaczęła maleć. Arka ma jednak problem z dostaniem się pod kosz Rosjan
[ICO]
11'
Tym razem grę zatrzymuje woda kapiąca z dachu
11'
Jest to na tyle uciążliwe, że sędziowie nie pozwalają wyjść koszykarzom na parkiet
11'
sytuacja opanowana, ZACZYNAMY DRUGA KWARTĘ, piłka dla Arki
[ICO]
11'
[14:17] 2 punkty zdobywa 99 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
11'
Przechwyt Szubargi (ARKA Gdynia) i faul niesportowy Whiteheada (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
[ICO]
11'
[16:17] 7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
11'
Ponownie problem z zegarem, który przestał odmierzać czas
11'
Zegar naprawiony
[ICO]
11'
[16:19] 2 punkty zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), który został co prawda zablokowany przez Upshawa, ale wcześniej piłka odbiła się od tablicy
[ICO]
11'
[16:21] 2 punkty spod kosza zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
12'
[18:21] 2 punkty dobitką zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[18:23] 2 punkty zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
14'
[21:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
15'
[21:25] Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
15'
[24:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
16'
Asseco Gdynia - skandują kibice Arki
[ICO]
17'
[24:27] McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
Blok Johsona na Florenceu (ARKA Gdynia)
[ICO]
17'
[26:27] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[28:27] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[28:29] 2 punkty z kontry zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
Florence (ARKA Gdynia) łapie trzeci faul
[ICO]
19'
[28:31] 2 punkty p[o wejściu pod kosz zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
19'
[30:31] 2 punkty wsadem po podaniu Marcela Ponitki zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
[32:31] 7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Arka zagrała bardzo dobre 10 minut. Było dużo walki pod koszem, funkcjonowała pomoc w obronie, świetnie tempo gry regulował Szubarga (ARKA Gdynia), który jest zdecydowanym liderem drużyny. Dzięki temu gdynianie wyszli na prowadzenie i po pierwszej połowie sprawiają małą sensację
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie: Szubarga (ARKA Gdynia) 9 pkt, Upshaw (ARKA Gdynia) i Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) po 8 pkt, Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) - 7 pkt
Arka trafiła 4 z 14 rzutów za trzy punkty, goście 1 z 8. W zbiórkach żółto-niebiescy prowadzą 25:18 a w asystach lepszy jest Lokomotiw 8:6
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Lokomotiwu
[ICO]
21'
[32:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
21'
[32:35] 2 punkty po przechwycie zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
22'
Przechwyt Bostica (ARKA Gdynia) i niesportowy faul Wrighta (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
[ICO]
22'
[34:35] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
22'
[35:35] Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
23'
[35:37] 2 punkty z kontry zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
23'
[38:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
23'
Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar) pudłuje oba wolne
[ICO]
24'
[38:39] Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
24'
[40:39] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
24'
[41:39] Rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
24'
[41:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
24'
[43:40] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
[ICO]
24'
Asseco - skanduje Gdynia Arena
[ICO]
25'
[43:42] Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
26'
[43:44] 2 punkty dobitką zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
26'
[43:46] 2 punkty z kontry zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
26'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
27'
Łapeta (ARKA Gdynia) spudłował dwa rzuty wolne
[ICO]
27'
[43:48] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
28'
[43:49] Tylko jeden rzut wolny trafia McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
28'
[46:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[46:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
29'
[48:52] 2 punkty "hakiem" zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
[48:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
30'
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar). 10,2 sekundy do końca kwarty
[ICO]
30'
[48:57] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tym razem goście wstrzelili się za trzy punkty, ale tylko za sprawą Chwostowa (Lokomotiw Kubań Krasnodar), nieźle z kontry zagrał Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar), a akcje napędzał także Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar). Natomiast gdynianie oddali kilka niepotrzebnych rzutów, gubili się w ataku i z dobrego wyniku zrobiło się 9 punktów straty
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
31'
Let's go Gdynia - skandują kibice
[ICO]
32'
[51:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
[ICO]
33'
[51:59] 2 punkty spod kosza zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
33'
[53:59] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), nad kosz podał mu Szubarga
[ICO]
34'
[53:61] 2 punkty wsadem zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
35'
[53:63] Trudny rzut 2 punkty trafia Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
35'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
35'
[55:63] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
36'
[55:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
36'
[57:66] 55 Upshaw (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[57:68] 2 punkty "hakiem" zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
37'
[57:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
38'
[60:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
38'
Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) zablokowany przez Upshawa (ARKA Gdynia)
[ICO]
38'
[60:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
[ICO]
38'
[62:72] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
[64:72] 2 punkty w kontrze zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
[66:72] 2 punkty po przechwycie zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
[68:72] Kolejne 2 punkty po przechwycie zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar). 1 minuta i 20 sekund do końca kwarty
[ICO]
40'
[68:74] 2 punkty wsadem zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), wcześnie piłkę stracił Bostic
[ICO]
40'
[68:76] Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[70:76] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
40'
7 Szubarga (ARKA Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. 23,3 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[70:78] Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[72:78] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany. 14,6 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[73:78] Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
40'
[73:80] Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. Arka starała się ambitnie gonić Lokomotiw, zatrzymała jego ucieczkę, ale w kluczowym momencie Bostic (ARKA Gdynia) zakozłował się, stracił piłkę, w kontrze punkty zdobył Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) i tym samym wskazał zwycięzcę

opinie kibiców w trakcie relacji (12)



Typowanie wyników

mecz pucharowy
02.10.2018 godz.20:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

43%

143 typowania

x

0%

2 typowania

2

57%

190 typowań



Pozostałe wyniki 1. kolejki Grupy B:
Alba Berlin - Tofas Bursa 107:91 (30:19, 25:35, 19:21, 33:16)
Limoges CSP - Cedevita Zagrzeb, środa, godz. 20:30

Opinie (49) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

28.02 (pt) godz.17:45 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. typuj ASSECO ARKA Gdynia
06.03 (pt) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia typuj Polski Cukier Toruń
14.03 (sob) Legia Warszawa ASSECO ARKA Gdynia
18.03 (śr) ASSECO ARKA Gdynia Enea Astoria Bydgoszcz
22.03 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Stelmet Enea BC Zielona Góra
14.02 (pt) godz.20:30 Polski Cukier Toruń 80:71 ASSECO ARKA Gdynia
09.02 (nd) godz.14:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:81 Start Lublin
02.02 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 86:73 Śląsk Wrocław
26.01 (nd) godz.19:30 GTK Gliwice 74:82 ASSECO ARKA Gdynia
19.01 (nd) godz.17:30 TREFL Sopot 79:86 ASSECO ARKA Gdynia LIVE!

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Anwil Włocławek 20 16 4 1911:1660 36
2 Stelmet Enea BC Zielona Góra 19 16 3 1819:1579 35
3 Start Lublin 20 15 5 1702:1565 35
4 ASSECO ARKA GDYNIA 20 13 7 1621:1517 33
5 Polski Cukier Toruń 18 14 4 1577:1428 32
6 Śląsk Wrocław 20 10 10 1749:1710 30
7 King Szczecin 20 10 10 1650:1656 30
8 PGE Spójnia Stargard 20 10 10 1588:1604 30
9 TREFL SOPOT 20 10 10 1601:1645 30
10 HydroTruck Radom 20 9 11 1571:1624 29
11 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 20 8 12 1603:1618 28
12 Enea Astoria Bydgoszcz 19 8 11 1673:1709 27
13 GTK Gliwice 20 7 13 1704:1786 27
14 Legia Warszawa 20 4 16 1594:1782 24
15 Polpharma Starogard Gdański 20 4 16 1630:1827 24
16 MKS Dąbrowa Górnicza 20 4 16 1579:1862 24

Wyniki 20 kolejki:

  • ASSECO ARKA GDYNIA - Start Lublin 75:81 (21:16, 17:26, 12:19, 25:20)
  • TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 64:77 (20:20, 15:21, 18:17, 11:19)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113 (26:21, 25:29, 27:32, 29:31)
  • HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:73 (16:23, 23:21, 19:10, 17:19)
  • PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice 86:79 (20:24, 26:18, 21:17, 19:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 28.02.2020 godz. 17:45

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
:
ASSECO ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

8%

11 typowań

x

0%

1 typowanie

2

92%

134 typowania

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 31 65 77.4%
2. Piotr Micewicz 31 65 77.4%
3. Jacek P. 29 62 79.3%
4. Sławek Surkont 31 62 74.2%
5. Tadeusz Grota 30 61 76.7%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane