Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:1

Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

W 36. derbach Trójmiasta pomiędzy pierwszymi drużynami Arki GdyniaLechii Gdańsk padł najczęstszy wynik w 52-letniej historii tych rozgrywek. Zespoły podzieliły się punktami. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:1). Gole strzelili Marco PaixaoAdrian Błąd, dla którego jest to pierwsze trafienie w ekstraklasie w barwach żółto-niebieskich. Goście kończyli mecz w "10" po czerwonej kartce dla Flavio Paixao. Biało-zieloni utrzymali się na szczycie tabeli po 14. kolejce.

ARKA

13 Jałocha - 33 Zbozień, 4 Sołdecki, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 8 Marcus, 17 Marciniak, 21 Sambea, 20 Hofbauer - 10 Szwoch - 9 Abbott

LECHIA

32 Milinković-Savić - 41 Stolarski, 22 Maloca, 2 Janicki, 3 Wawrzyniak - 21 Peszko, 6 Sławczew, 7 Krasić, 28 F.Paixao - 11 Kuświk, 19 M.Paixao
    • 59' 20 Hofbauer [ICO] 7 Błąd
    • 65' 21 Sambea [ICO] 11 Siemaszko
    • 90+1 9 Abbott [ICO] 14 Nalepa
[ICO] Zmiany
  • 64' 11 Kuświk [ICO] 20 Chrapek
  • 70' 7 Krasić [ICO] 10 Mila
  • 83' M.Paixao [ICO] 17 Haraslin
  • 65' Błąd
[ICO] Bramki
  • 32' M.Paixao
  • 59' Marcus
[ICO]Kartki:
  • 45+1 Krasić
  • 59' Peszko
    • 85' F.Paixao

TUTAJ O 35 WCZEŚNIEJSZYCH MECZACH ARKI Z LECHIĄ. SPRAWDŹ WYNIKI, PRZECZYTAJ O HISTORII DERBÓW

Ogień i race na sektorach gospodarzy

TUTAJ WIĘCEJ FILMÓW Z DERBÓW ARKA - LECHIA

Race w sektorze gości

Derby Arka - Lechia to już 52-letnia tradycja. W lidze i krajowych pucharach grano 35 razy.

35 MECZÓW ARKI Z LECHIĄ. PO 11 WYGRANYCH KAŻDEGO Z KLUBÓW. SPRAWDŹ WYNIKI, PRZECZYTAJ O HISTORII DERBÓW
    Derbom poświęcono wiele artykułów. Głównie rozważano szanse sportowe. Radosław Kossakowski zaprezentował spojrzenie socjologa.

ANALIZA SOCJOLOGICZNA RELACJI KIBICÓW ARKI I LECHII ORAZ ZJAWISK TOWARZYSZĄCYCH DERBOM TRÓJMIASTA
    Trener Arki - Grzegorz Niciński strzelił 2 gole w derbach i za każdym razem gdynianie wygrywali wówczas po 1:0. Dziś debiutuje w tego typu meczu jako trener

TRENER ARKI GDYNIA O DERBACH Z LECHIĄ GDAŃSK JAKO PIŁKARZ I TRENER. WYWIAD Z GRZEGORZEM NICIŃSKIM
    Trener Piotr Nowak atmosferę derbów poznał w... Monachium, gdy jako piłkarz TSV 1860 mierzy się ze słynnym Bayernem. Nam opowiedział m.in. jak piłkarze, którzy mieli kłopoty z zaśnięciem przed meczem, odsyłani byli do... baru na piwo

TRENER NOWAK WSPOMINA DERBY MONACHIUM ZE SWOIM UDZIAŁEM, MÓWI O PRZYGOTOWANIACH DO MECZU Z ARKĄ
    Z trybun derby śledzić będzie m.in. Tomasz Korynt, który specjalnie dla nas nie tylko dokonał oceny sił obu drużyn, ale także przypomniał swoje "pokręcone" drogi w trójmiejskiej piłce

TOMASZ KORYNT WYCHOWAŁ SIĘ W LECHII, JEST LEGENDĄ ARKI. MÓWI O SWOICH I NAJBLIŻSZYCH DERBACH
    w obu szeregach mocna mobilizacja. Niektórzy piłkarze wprost mówią, że spełniają się ich życiowe marzenia

SEBASTIAN MILA: CAŁE ŻYCIE MARZYŁEM, BY ZAGRAĆ W DERBACH TRÓJMIASTA
    Arka nie wygrała od 5 meczów. Ma kłopoty również ze strzelaniem bramek. Jednak jej napastnik zapewnia, że to się zmieni w niedzielę

RAFAŁ SIEMASZKO: ZNAJDZIEMY SPOSÓB NA OBRONĘ LECHII
    Jaki to będzie mecz? Skrzydłowy Lechii wie, czego nie wolno zrobić jego drużynie

SŁAWOMIR PESZKO O DERBACH: NIE WDAJMY SIĘ W BIJATYKĘ
    [ICO]
    do derbów przygotowywali się także kibice. W przedmeczowej zapowiedzi przypomnieliśmy, jakie piosenki będą rozlegać się z trybun, a także sondy, które przygotowaliśmy z pytaniem o wynik meczu oraz wzajemne relacje kibiców Arki i Lechii

ZAPOWIEDŹ DERBÓW. VIDEO I SONDY
    [ICO]
    przemarsz pod stadionem kibiców Arki
    [ICO]
    kibice Arki zaczęli doping już godzinę przed meczem
    nad stadionem krąży helikopter oraz drony. M.in. w ten sposób zabezpieczane jest przejście kibiców Lechii z peronu SKM na sektor
    [ICO]
    kibice gości wchodzą do sektora. Lecą jakieś przedmioty w stronę sąsiednich trybun i na boisko
    w Arce kilka zmian w porównaniu z "11" z Pogonią. Nie ma kontuzjowanego Łukasiewicza i pauzującego za kartki Bożoka
    [ICO]
    race lecą z sektora Lechii na gdyńskie sektory i odwrotnie
    "11" Lechii identyczna jak ta, która wyszła na 2 połowę przed tygodniem w meczu z Piastem. F. Paixao za pauzującego za kartki Wolskiego
    rezerwa Arki: 1 Steinbors, 7 Błąd, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 18 Yussuff, 22 Zjawiński, 32 Stolc
    rezerwa Lechii: 77 Podleśny, 5 Vitoria, 10 Mila, 17 Hraslin, 20 Chrapek, 23 Wojtkowiak, 30 Nunes
    [ICO]
    policja wchodzi na stadion. Staje przed sektorem gości, plecami do boiska
    piłkarze wychodzą do prezentacji przy dźwiękach "Roty Arki"
    Arka na żółto-niebiesko, Lechia biało-zielone stroje
    [ICO]
    odpalone żółto-niebieskie race dymne
    1'
    Początek meczu. Od środka zaczyna Arka
    [ICO]
    1'
    doping z obu sektorów
    1'
    Lechia rozgrywa piłkę na własnej połowie.
    1'
    Arka wychodzi wysoko na lechistów i atakuje ich na ich części boiska
    2'
    Wrzutka F.Paixao (LECHIA), łapie pewnie Jałocha (ARKA)
    [ICO]
    3'
    sektorówka gdyńskich kibiców. Na żółtym tle "Forza Arka i herb klubu"
    [ICO]
    3'
    skandowanie "Sialala, forza Arka"
    3'
    Dośrodkowanie w pole karne Lechii, nie bez problemów łapie Savić.
    5'
    Krasić (LECHIA) podawał ze środka do F.Paixao (LECHIA), a ten uderzył w boczną siatkę
    [ICO]
    6'
    Warcholak wyrzucił z autu, a w zamieszaniu groźny strzał oddał Marcus (ARKA). Groźne uderzenie efektownie broni Milinković-Savić (LECHIA) . To mógł być gol!
    7'
    Peszko (LECHIA) faulował Szwocha (ARKA)
    7'
    płoną flagi Lechii na sektorze zajmowanym przez miejscowych. Pojawiają się też race oraz flagi Arki
    8'
    Hofbauer (ARKA) trafił z rzutu wolnego w mur
    10'
    Zbozień (ARKA) zablokował dośrodkowanie Peszko (LECHIA). Rzut rożny
    10'
    sektorówka także na sektorze gości
    10'
    Sławczew (LECHIA) uderzał po ziemi zza pola karnego. Piłka szła idealnie przy słupku, ale uderzenie było za słabe i Jałocha (ARKA) spokojnie złapał piłkę
    12'
    pod sektorówką Lechii odpalane race
    12'
    Ryzykowna wymiana piłki Milinkovicia-Savicia z obrońcami
    [ICO]
    13'
    znów rzucanie racami między sektorami gości a gospodarzami
    13'
    apel spikera o spokój na trybunach
    13'
    gra toczy się normalnie, gdyż żadna raca nie jest kierowana w kierunku boiska
    [ICO]
    15'
    coraz więcej dymu nad stadionem. Race odpalane w wielu miejscach trybun
    [ICO]
    16'
    znów ogień na sektorze "Górka"
    [ICO]
    17'
    Peszko (LECHIA), Sołdecki (ARKA) i F.Paixao (LECHIA) zderzyli się w trójkę i leżą na boisku
    17'
    Rzut wolny dla Lechii
    18'
    Peszko (LECHIA) uderzył z wolnego prosto w mur
    [ICO]
    19'
    Szwoch (ARKA) uderzył nad poprzeczką po wrzutce Marcusa (ARKA)! Przysnął Sławczew (LECHIA)
    [ICO]
    20'
    Abbott (ARKA) przedłużył głową piłkę, którą z autu w pole karne wrzucił Zbozień. Kilka metrów od bramki do futbolówki doszedł Sołdecki (ARKA), ale główkował niecelnie. Ależ wściekły jest na siebie obrońca Arki, gdyż powinien być z tej sytuacji gol
    21'
    od kilkudziesięciu sekund trwa napór Arki
    24'
    Abbott (ARKA) zagrał piętą na środku boiska, ale podanie niecelne
    24'
    Groźne prostopadłe podanie w pole karne Arki, ale Jałocha (ARKA) zaasekurował obrońców i wybił piłkę wychodząc z bramki
    24'
    Peszko (LECHIA) wszedł w pole karne i podał do Kuświka (LECHIA) a ten minął się z piłką, przy słupku próbował zamknąć akcję jeszcze F.Paixao (LECHIA), ale nie zdążył
    [ICO]
    25'
    znów ogień na sektorze "Górka". "Ogniska" są rozpalane w wejściach prowadzących na trybuny, czyli tam gdzie ludzie nie siedzą
    26'
    Potężne uderzenie Peszki (LECHIA) z ostrego kąta wzdłuż bramki
    27'
    Lechia atakuje prostopadłymi piłkami za linię obrony
    28'
    Warcholak (ARKA) wrzucał piłkę na głowę Szwocha (ARKA), ale ten nie sięgnął jej w polu karnym Lechii
    30'
    Sołdecki (ARKA) faulował Kuświka (LECHIA)
    [ICO]
    32'
    [0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Peszko idealnie wrzucił piłkę na głowę Portugalczyka z rzutu wolnego. Marco wyskoczył najwyżej i posłał piłkę obok Jałochy. Celebrując gola pokazał koszulkę, na której widnieje napis "Śląsk fans & Lechia fans forever", czyli "Kibice Śląska i kibice Lechii na zawsze"
    [ICO]
    32'
    kolejny gol tracony przez Arkę w ostatnim czasie po rozegraniu stałego fragmentu i dośrodkowaniu
    [ICO]
    32'
    piłkarze Lechii pobiegli cieszyć się pod sektor, który zajmują ich kibice. Z niego gromkie skandowanie "Lechia"
    33'
    Zbozień (ARKA) faulował Peszkę (LECHIA). Niemal w tym samym miejscu, z którego przed chwilą asystował przy golu
    [ICO]
    34'
    "Hej, BKS, gdańska Lechia najlepsza jest" - z sektora gości
    34'
    Dla odmiany Peszko (LECHIA) tym razem kompletnie zepsuł rzut wolny
    35'
    Faul Hofbauera (ARKA) na F.Paixao (LECHIA)
    35'
    Lechia wymieniła do tej pory sporo ponad dwukrotnie więcej podań niż Arka
    37'
    Lechia długo rozgrywa piłkę. Sprytnym podaniem w pole karne chciał akcję doprowadzić do finiszu Krasić (LECHIA), ale w porę zareagował obrońca Arki
    [ICO]
    37'
    nieustający doping od początku meczu z gdyńskich sektorów. Kibice Arki chcą pobudzić piłkarzy własnych do skuteczniejszej gry
    38'
    strata gola negatywnie podziałała na arkowców. Sporo niedokładności w ich poczynaniach. Kłopoty z akcjami ofensywnymi, choć jeszcze kwdrans wcześniej tak dobrze one im wychodziły
    38'
    Indywidualna, dynamiczna akcja Marcusa (ARKA) prawą stroną po błędzie Wawrzyniaka (LECHIA). Brazylijczyk zepsuł jednak dośrodkowanie. Piłka w rękach Milinkovicia-Savicia
    [ICO]
    39'
    Arka pozdrawia swoje "zgody". Zaczyna od Zagłębia Lubin
    [ICO]
    39'
    "Tak się bawią ludzie..." - skandowanie z gdańskiego sektora
    41'
    Uspokoiła grę Lechia, która znów utrzymuje się przy piłce
    41'
    ostre spięcie między piłkarzami, sędzia musi rozdzielać ich
    [ICO]
    43'
    "Arkowcy gol" - z trybun
    41'
    Sobieraj (ARKA) sfaulował Peszkę (LECHIA) i wywiązała się z tego przepychanka, w której najbardziej aktywny był zawodnik Arki. Upadający Peszko (LECHIA) zahaczył go nogą, co mogło wydać się celowe. Sędzia nie pokazał kasrtek
    [ICO]
    43'
    M.Paixao (LECHIA) podawał do Kuświka (LECHIA), a ten został zablokowany przez Warcholaka (ARKA)
    [ICO]
    43'
    Peszko (LECHIA) poradził sobie z Hofbauerem (ARKA) i wrzucił na głowę M.Paixao (LECHIA), ale ten uderzył za słabo. Piłkę złapał Jałocha (ARKA)
    45'
    F.Paixao (LECHIA) na spalonym
    45'
    [ICO]
    Gdańszczanie mają dużo więcej podań i dominują, ale Arka miała dobre okazje na zdobycie prowadzenia przy strzałach Szwocha (ARKA), Sołdeckiego (ARKA) czy Marcusa (ARKA). Goście gola zdobyli po stałym fragmencie gry i perfekcyjnej wrzutce Peszki (LECHIA) na głowę M.Paixao (LECHIA). Ci dwaj piłkarze zasługują na wyróżnienie obok F.Paixao (LECHIA). Spokojem mimo żółtej kartki, imponuje Krasić (LECHIA). Pierwsza połowa derbów Trójmiasta była dobrym widowiskiem. Na trybunach było gorąco. Na szczęście nie było podstaw do zastopowania meczu.
    [ICO]
    w przerwie tradycyjny konkurs w Gdyni. Wylosowani kibice strzelają do otworów w plandece, która rozwieszona jest w bramce
    [ICO]
    gwizdy witają wracających z szatni piłkarzy Lechii. Tylko z sektora gości skandowanie "Lechia Gdańsk"
    [ICO]
    natomiast wracających piłkarzy Arki wita skandowanie: "Tylko zwycięstwo"
    46'
    drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
    [ICO]
    46'
    "Do boju marsz" - z sektorów Arki
    48'
    Prostopadłe dalekie podanie w pole karne Arki, ale wysoko ustawiony Jałocha (ARKA) uprzedził M.Paixao (LECHIA)
    [ICO]
    47'
    na sektorze gości napis. Jeśli dobrze czytamy: "Trójmiejska Rzeźnia"
    [ICO]
    49'
    "Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - z sektorów gospodarzy
    50'
    Podanie do Krasicia (LECHIA) w pole karne, ale znów dobrze zareagował Jałocha (ARKA)
    [ICO]
    50'
    Marcus (ARKA) na ziemi po ostrym wejściu Peszko (LECHIA). Krasić (LECHIA) wybił piłkę na aut
    [ICO]
    51'
    Piękna akcja na jeden kontakt rozpoczęta przez Krasicia (LECHIA). F.Paixao (LECHIA) zagrywał w pole karne do M.Paixao (LECHIA), a ten uderzył piłkę głową. Strzał kozłem odbił się za wysoko i futbolówka poleciała nad bramką.
    51'
    trener Niciński napomina piłkarzy, mocno gestykuluje przy linii bocznej, gdyż znów popełniają szkolne błędy w obronie
    [ICO]
    53'
    "My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - skanduj kibice Arki
    54'
    Hofbauer (ARKA) na spalonym
    55'
    Sambea (ARKA) przerwał atak Lechii przed szesnastką
    [ICO]
    57'
    Krasić (LECHIA) znakomicie znalazł M.Paixao (LECHIA) i wypuścił go prawie sam na sam z Jałochą (ARKA). Napastnik naciskany przez Zbozienia (ARKA) uderzył jednak nad bramką
    [ICO]
    58'
    Lechia próbuje rozwinąć oprawę, ale w sektor gości lecą z boku race
    57'
    Przepychanka między Peszko (LECHIA) a Marcusem (ARKA)
    [ICO]
    59'
    Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA).
    [ICO]
    59'
    Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA).
    [ICO]
    59'
    dla obu piłkarzy to 4. żółta kartka w tym sezonie, a to oznacza, że w kolejnym meczu nie zagrają
    60'
    policyjny helikoter nisko nad stadionem, najwyraźniej stamtąd obserwacja tego co dzieje się na trybunach
    [ICO]
    59'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hofbauer, w jego miejsce wchodzi Błąd.
    [ICO]
    61'
    długo trwa rozwijanie sektorówki Lechii. W tym czasie skandowanie wulgarne pod adresem gości z miejscowych sektorów
    62'
    Przewaga Lechii, która znów spokojnie rozgrywa piłkę
    63'
    Milinković-Savić (LECHIA) wyłapuje dośrodkowanie
    [ICO]
    64'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, który zasygnalizował taką potrzebę. W jego miejsce wchodzi Chrapek.
    64'
    Janicki (LECHIA) przerwał dalekie podanie do Marcusa (ARKA)
    [ICO]
    62'
    race na sektorze gości
    [ICO]
    65'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
    [ICO]
    65'
    [1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Błąd.. Lechia znów dała się zaskoczyć po wrzucie z autu Zbozienia z prawej strony boiska. Piłkę głową przedłużył Abbott, a nieobstawiony Błąd uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans Milinkoviciovi-Saviciowi
    65'
    radość na wszystkich sektorach z wyjątkiem tego gości, który pokryty teraz dymem
    [ICO]
    68'
    Piłka znów w bramce Lechii, ale Abbott (ARKA) był na ewdentnym spalonym
    [ICO]
    68'
    gwizdek sędziego przerwał radość na trybunach, gdzie cieszono się już z prowadzenia Arki
    68'
    Gdynianie wyraźnie odzyskali werwę po strzelonym golu
    [ICO]
    70'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Mila, który przejmuje od Serba kapitańską opaskę.
    [ICO]
    70'
    Oficjalna frekwencja. Na stadionie jest 14 029 kibiców
    [ICO]
    70'
    to rekord frekwencji w 5,5-letniej historii Stadionu Miejskiego w Gdyni
    71'
    Przepychanka między F.Paixao (LECHIA) i Sobierajem (ARKA), do której włączyli się Warcholak (ARKA) i M.Paixao (LECHIA). Takich obrazków jest dziś na boisku sporo, ale na szczęście piłkarze sami opanowują sytuację
    72'
    po strzeleniu wyrównującego gola trwa nadal napór Arki
    72'
    Coraz więcej nerwowości i brzydkich zagrań piłkarzy Lechii na rywalach
    73'
    Warcholak (ARKA) nie trafił zza pola karnego
    74'
    Mila (LECHIA) faulował Szwocha (ARKA)
    75'
    Atak Lechii, Mila (LECHIA) zagrał piłkę sprzed pola karnego do M.Paixao (LECHIA), ale defensorzy Arki przerwali atak
    78'
    teraz kilka minut z przewagą Lechii
    [ICO]
    77'
    Sobieraj (ARKA) o krok od bramki samobójczej. Obrońca przerwał podanie F.Paixao (LECHIA) i omal nie wbił piłki do własnej bramki. W ostatniej chwili na raty przed linią złapał ją leżąc na ziemi Jałocha (ARKA)
    [ICO]
    80'
    spiker informuje kibiców Lechii, że w sektorze gości będą musieli pozostać przez godzinę od zakończeni meczu
    82'
    zarysowuje się ponownie przewaga Lechii. To ona prowadzi atak pozycyjny
    82'
    Janicki (LECHIA) przerywa atak Arki odbierając piłkę Siemaszce
    [ICO]
    83'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
    [ICO]
    83'
    napis "Gdynia" pojawia się na sektorze gości. Nie podoba się to miejscowym kibicom
    [ICO]
    83'
    Opatrywany Warcholak (ARKA)
    [ICO]
    83'
    apel spikera o spokój na trybunie "GOSiR". Na nim kibice podeszli bardzo blisko barier odgradzających ich od gości
    83'
    Warcholak (ARKA) ponagla sędziego bocznego, by jak najszybciej pozwolił mu wejść na boisko
    85'
    Dobry odbiór Mili (LECHIA). Z kontrą ruszył Haraslin (LECHIA), ale Zbozień (ARKA) wybił mu piłkę na aut
    [ICO]
    85'
    F.Paixao (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę. Słusznie, bo uderzył łokciem Sobieraja. Skrajna nieodpowiedzialnośc Portugalczyka
    [ICO]
    88'
    Dośrodkowanie Zbozienia (ARKA) z prawej strony, Abbott (ARKA) mimo asysty Janickiego (LECHIA) i Malocy (LECHIA) oddał strzał głową, ale niecelny. To była dobra okazja do objęcia prowadzenia przez Arkę
    [ICO]
    89'
    ogień w sektorze gości, ale i łabędzie nad stadionem
    [ICO]
    90'
    Mila (LECHIA) z rzutu wolnego uderzył na bramkę Jałochy (ARKA) i kompletnie go zaskoczył rykoszetem. Bramkarz odbił piłkę, a do dobitki nie zdołał dojść Sławczew (LECHIA)
    [ICO]
    90+1
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
    90'
    4 minuty doliczone
    [ICO]
    Lechia była częściej w posiadaniu piłki, miał więcej podań i prowadziła do przerwy. Po zmianie stron M.Paixao (LECHIA) miał idealną okazję na poprawienie na 2:0. Jednak tak w jego poczynaniach jak i całej drużyny gości brakowało pazerności na dalsze gole. Zadowalali się "klepaniem" piłki zamiast grą na wynik.
    Natomiast Arka wykazała się charakterem. Tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej zdobyła się na kilkuminutowy szturm na bramkę Lechii. O ile w 1 połowie dogodnych okazji nie udało się wykorzystać Szwochowi (ARKA) i Sołdeckiemu (ARKA), to tym razem trybuny ucieszył Błąd (ARKA). Arka nabrała wiatru w żagle i była bliska objęcia nawet prowadzenia.
    Co więcej, w końcówce meczu lechistom puszczały nerwy i niepotrzebnie faulowali. Presji nie wytrzymał chyba F.Paiaxo, który uderzył łokciem w twarz Sobieraja (ARKA) i otrzymał czerwoną kartkę, osłabiając zespół na ostatnie minuty. Skończyło się jednak na podziale punktów, choć w końcówce to znów Lechia była bliższa gola.
    [ICO]
    piłkarze obu drużyn otrzymują od swoich kibiców podziękowania, choć gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni nie było wybuchu radości z okazji remisu na żadnym z sektorów