Trefl pokonał Asseco w derbach koszykarzy

4 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Jakub Karolak świętuje wygraną z kolegami z Trefla. Jakub Karolak świętuje wygraną z kolegami z Trefla.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na wyjeździe Asseco Gdynia 81:78 (16:17, 17:25, 17:20, 31:16) w meczu PLK. Jeszcze na 2,7 sekundy przed końcem był remis. Piłkę zdobyli żółto-czarni. Podanie otrzymał Jakub Karolak, rzucił za trzy i trafił. Skrzydłowy zdobył łącznie 29 punktów i był najskuteczniejszy na boisku. To 11. wygrana sopocian w 30. derbach Trójmiasta, a trzecia z rzędu.

Szubarga 28 (3x3), Szczotka 12 (2x3, 6 zb.), Garbacz 8 (2x3), Wyka 6 (2x3), Żołnierewicz 4 oraz Witliński 7 (1x3, 9 zb.), Ponitka 7 (1x3), Put 6, Leszczyński 0, Jankowski 0
Sędziowie: Trawicki, Moszakowski, Piróg
Widzów: 2697
Zack 19 (6 zb.), M. Kolenda 2, Śmigielski 2, Marković 0, Mielczarek 0 oraz Karolak 29 (6x3), Dylewicz 15 (3x3, 9 zb.), Love 9 (5 zb.), Stefański 5, Ł. Kolenda 0

JUŻ PRZED DERBAMI PODKREŚLALIŚMY, ŻE JAKUB KAROLAK WYRÓSŁ NA LIDERA TREFLA. PRZECZYTAJ WYWIAD Z KOSZYKARZEM, KTÓRY ZDECYDOWAŁ O WYNIKU DERBÓW

Zwycięski rzut Jakuba Karolaka.

Tak koszykarze Trefla cieszyli się ze zwycięstwa.

Kibice podczas meczu Asseco - Trefl.

W 29 poprzednich derbach Trójmiasta Asseco wygrywało 19 razy, Trefl - 10. Dwa poprzednie mecze kończyły się jednak zwycięstwami żółto-czarnych.

PRZYPOMNIJ SOBIE HISTORIĘ KOSZYKARSKICH DERBÓW TRÓJMIASTA
Forma drużyn i porównania zawodników na pozycjach wskazują na wyrównany mecz

KTO LEPSZY NA JAKIEJ POZYCJI W DERBACH TRÓJMIASTA?
Wśród gości pojawił się nowy rozgrywkający Jermaine Love (TREFL Sopot), który zaliczy debiut w derbach

JERMAINE LOVE NOWYM ROZGRYWAJĄCYM TREFLA
Tym, który był w składzie we wszystkich derbach Trójmiasta, a tylko w jednych nie wyszedł na parkiet, to Piotr Szczotka
(ASSECO Gdynia)

PIOTR SZCZOTKA: NIE WIERZĘ, ŻE TO JUŻ 30. DERBY
Jedną z głównych ról może odegrać w derbach Jakub Karolak (TREFL Sopot), który rozgrywa najlepszy sezon w karierze

KAROLAK: TRENER WYKORZYSTUJE MOJE ATUTY
Pierwszy raz w składzie gospodarzy znalazł się dzisiaj 18-letni Maciej Leszczyński (ASSECO Gdynia), koszykarz Asseco U-20
Koszykarze gospodarzy wyszli na prezentację w towarzystwie koszykarzy reprezentacji Olimpiad Specjalnych
Trefl Sopot - skandują kibice gości
Na trybunach zasiądzie dzisiaj około 2000 fanów
Goście zaczynają w składzie: M. Kolenda (TREFL Sopot), Zack (TREFL Sopot), Śmigielski (TREFL Sopot), Marković (TREFL Sopot), Mielczarek (TREFL Sopot)
Piątka gospodarzy: Szubarga (ASSECO Gdynia), Szczotka (ASSECO Gdynia), Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), Wyka (ASSECO Gdynia), Garbacz (ASSECO Gdynia)
1'
ZACZYNAMY 30. DERBY TRÓJMIASTA. Po błędzie Zacka (TREFL Sopot) piłka dla Asseco
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
1'
Let's go Gdynia - skandują fani
2'
Let's go Sopot - odpowiadają fani przyjezdnych
2'
Już 2. faul łapie Wyka (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
2'
[5:0] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
3'
[7:0] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
3'
Asseco - słychać w Gdynia Arenie
wolne (trafione oba)
3'
[7:2] 0 Zack (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[9:2] 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), który przekracza granicę 1000 pkt w PLK
za 2 punkty
4'
[9:4] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 0 Zack (TREFL Sopot).
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[10:4] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
6'
Śmigielski (TREFL Sopot) pudłuje dwa rzuty wolne
za 2 punkty
7'
[12:4] 2 punkty spod kosza zdobywa 21 Put (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
7'
[14:4] Kolejne 2 punkty zdobywa 21 Put (ASSECO Gdynia).
czas
7'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL Sopot).
za 2 punkty
7'
[14:6] 2 punkty "hakiem" zdobywa 0 Zack (TREFL Sopot).
za 2 punkty
8'
[14:8] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
8'
[14:10] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
za 3 punkty
9'
[17:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
9'
Debiut w sopockiej drużynie zalicza Love (TREFL Sopot)
9'
[17:11] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL Sopot).
9'
Ponitka (ASSECO Gdynia) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
9'
[17:13] 2 punkty wsadem zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
za 2 punkty
10'
[17:15] 2 punkty spod kosza zdobywa 0 Zack (TREFL Sopot).
10'
[17:16] Tylko jeden rzut wolny trafia 0 Zack (TREFL Sopot).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco zaczęło od szybkiej, agresywnej koszykówki i to przyniosło prowadzenie 7:0. Później jednak nieco zwolniło tempo i o to chodziło Treflowi. Choć gdyby nie Zack (TREFL Sopot) - 9 punktów, to przyjezdni byliby mocno nieporadni w ataku
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 3 punkty
11'
[17:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
11'
[19:19] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
11'
Gramy Gdynia - skandują fani gospodarzy
za 2 punkty
12'
[21:19] 2 punkty spod kosza zdobywa 21 Put (ASSECO Gdynia).
12'
[21:21] 0 Zack (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
12'
[24:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
13'
[24:23] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
za 2 punkty
13'
[24:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[26:25] 2 punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia), do tego faul M. Kolendy
14'
To trzecie przewinienie M. Kolendy (TREFL Sopot)
za 1 punkt
14'
[27:25] Rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
14'
Marković (TREFL Sopot) pudłuje oba rzuty wolne
14'
[28:25] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
14'
[28:27] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
15'
[28:29] Kolejne 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
15'
[30:29] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
15'
[30:31] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
16'
Trefl Sopot - słychać w Gdynia Arenie
16'
Trzeci faul łapie Garbacz (ASSECO Gdynia)
za 3 punkty
16'
16'
Kibice Asseco i Trefla podczas derbów
za 2 punkty
17'
[35:31] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
czas
17'
za 3 punkty
18'
[38:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
19'
[40:31] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
19'
[42:31] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
19'
Asseco - niesie się po hali
20'
3. faul popełnia także Żołnierewicz (ASSECO Gdynia)
czas
20'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia).
20'
Po raz pierwszy w PLK na boisku Leszczyński (ASSECO Gdynia)
20'
[42:33] 5 Śmigielski (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Szubarga (ASSECO Gdynia) trafia do kosza, ale oddał rzut po sygnale kończącym kwartę
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Wydawało się, że goście przejmą kontrolę. Świetnie grał Karolak (TREFL Sopot), który trafił niemal z każdej pozycji. Później jednak został zatrzymany przez obronę gospodarzy, a popis gry dał Szubrga. Rzucał za trzy punkty, wchodził pod kosz i mocno przyłożył się do 11-punktowej przewagi, którą wypracował jego zespół
Najskuteczniejsi do przerwy są: Szubarga (ASSECO Gdynia) - 17 pkt, Karolak (TREFL Sopot) - 12 pkt, Zack (TREFL Sopot) - 11 pkt, Szczotka (ASSECO Gdynia) - 7 pkt
Asseco trafiło 5 z 17 rzutów za trzy punkty, Trefl - 1/7. Gdynianie mają słabe 3 na 7 z linii rzutów wolnych, sopocianie nie są dużo lepsi - 8/14. W zbiórkach prowadzi Asseco 21:18, tak samo w asystach 7:5
Na trybunach zasiadło dzisiaj 2697 widzów
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
za 2 punkty
21'
[44:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
21'
Gdynia - skandują fani
za 3 punkty
22'
[47:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia). Rozgrywający trafił od tablicy w ostatniej sekundzie akcji
za 3 punkty
22'
za 2 punkty
22'
[49:36] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
23'
[52:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
czas
23'
23'
Trzecie przewinienie Wyki (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
23'
[52:38] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot), do tego faul Szczotki
23'
Dylewicz (TREFL Sopot) pudłuje rzut wolny
za 2 punkty
24'
[52:40] 2 punkty spod kosza zdobywa M. Kolenda (TREFL Sopot), ładna asysta Zacka
za 2 punkty
25'
[52:42] 2 punkty z kontry zdobywa 22 Love (TREFL Sopot). To jego pierwsze trafienie w PLK
czas
25'
25'
Love (TREFL Sopot) nie trafia w kontrze, Asseco popełnia błąd 24 sekund przysługujących na akcję w ataku
25'
Asseco twardo w obronie - śpiewają gdyńscy fani
za 2 punkty
25'
[52:44] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa 22 Love (TREFL Sopot).
za 2 punkty
26'
[52:46] Kolejne 2 punkty zdobywa 22 Love (TREFL Sopot).
za 2 punkty
26'
[54:46] W odpowiedzi 2 punkty zdobywa 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
27'
[56:46] 2 punkty spod kosza zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), asysta Szubargi
za 3 punkty
27'
[59:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
27'
[59:48] 2 punkty wsadem zdobywa 0 Zack (TREFL Sopot).
28'
Trzeci faul łapie również Zack (TREFL Sopot)
za 2 punkty
28'
[59:50] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 22 Love (TREFL Sopot).
28'
Trefl Sopot - skandują fani gości
za 3 punkty
28'
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Wśród gospodarzy dalej nie do zatrzymania jest Szubarga (ASSECO Gdynia). Do tego zza linii 6,75 m zaczął trafiać Wyka (ASSECO Gdynia). W zespole gości ponownie gra tylko jeden zawodnik, tym razem był to Love (TREFL Sopot), który ma już ich 8. Niestety ponownie pozostała czwórka nie dorównuje liderowi
31'
Przed startem kwarty faul techniczny za dyskusje dla Dylewicza (TREFL Sopot) więc rzut wolny dla Asseco
za 1 punkt
31'
[63:50] Rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Po przewinieniu technicznym piłka dla Asseco
za 3 punkty
31'
[63:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
31'
32'
Czwarty faul popełnia Stefański
32'
Fani Trefla rzucili na parkiet serpentyny, chwila przerwy
32'
[63:54] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL Sopot). Choć wcześniej spudłował dwa wolne, to przy drugim, w pole trzech sekund za wcześnie weszli rywale i sędzia nakazał powtórkę rzutu
za 2 punkty
32'
[63:56] 2 punkty spod kosza zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot), ładna asysta Ł. Kolendy
33'
Faul techniczny dla Ł. Kolendy (TREFL Sopot) za dyskusje z sędziami
za 1 punkt
33'
[64:56] Rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
33'
Asseco Gdynia - skandują fani
33'
Hej Trefl - odpowiadają fani gości
za 3 punkty
33'
za 3 punkty
34'
[64:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot). A pod koszem Witliński faulował Stefańskiego
35'
Efektowny blok Dylewicza (TREFL Sopot) na Szczotce
za 3 punkty
35'
35'
[64:67] 0 Zack (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
schodzi za faule
36'
99 Wyka (ASSECO Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
36'
[64:68] Tylko jeden rzut wolny trafia 0 Zack (TREFL Sopot).
36'
Asseco Gdynia - starają się pomóc miejscowi kibice
za 3 punkty
37'
za 3 punkty
37'
czas
37'
za 2 punkty
37'
[69:71] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
37'
[69:72] Tylko jeden rzut wolny trafia 0 Zack (TREFL Sopot).
37'
[71:72] 7 Szubarga (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
38'
38'
Dylewicz (TREFL Sopot) blokuje rzucającego za trzy Szczotkę (ASSECO Gdynia)
za 3 punkty
38'
38'
4. faul Zacka (TREFL Sopot)
za 2 punkty
39'
[76:75] 2 punkty po przechwycie i z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
czas
39'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL Sopot). Minuta i 36 sekund do końca kwarty
39'
Głośne "Asseco" w Gdynia Arenie
39'
[78:75] 2 Ponitka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Witliński (ASSECO Gdynia) blokuje Love'a (TREFL Sopot)
40'
Witliński pudłuje prosty rzut spod kosza! Mogło być już po meczu!
40'
[78:77] 0 Zack (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Żołnierewicz (ASSECO Gdynia) fauluje przy zbiórce Love'a (TREFL Sopot) i na 25 sekund przed końcem wolne dla gości
40'
[78:78] Tylko jeden rzut wolny trafia 22 Love (TREFL Sopot).
czas
40'
40'
Dylewicz (TREFL Sopot) blokuje Ponitkę (ASSECO Gdynia) i do tego aut dla Trefla!
czas
40'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL Sopot) i 1,8 sekundy do końca kwarty. Goście wznowią grę na wysokości linii rzutów za trzy punkty na połowie Asseco
40'
Sędziowie sprawdzają jeszcze coś na powtórce, prawdopodobnie chodzi o czas
40'
Mamy korektę zegara, jednak 2,7 sekundy do końca kwarty
za 3 punkty
40'
[78:81] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot). Skrzydłowy trafił o tablicę równo z syrena kończącą mecz!
40'
KONIEC MECZU. Miały być emocje i były do ostatniej sekundy. Choć Asseco miało szanse na zwycięstwo, to ją zmarnowało - łatwego rzutu spod kosza nie trafił w końcówce Witliński (ASSECO Gdynia). Na ostatnią akcję piłkę przejął Trefl. Sopocianie mieli 2,7 sekundy do końca meczu. Piłkę dostał Karolak (TREFL Sopot) i rzutem o tablicę, trafiając szóstą trójkę w meczu, dał wygraną gościom

17 Legia Warszawa 9 0 9 654:801 9 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli ustalana jest w pierwszej kolejności na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań. Po rundzie zasadniczej, gdzie gra toczy się systemem mecz i rewanż, do fazy play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-12-07

Wyniki 9 kolejki

• ASSECO GDYNIA - TREFL SOPOT 78:81 (17:16, 25:17, 20:17, 16:31)
  • Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 78:97 (24:26, 26:23, 15:23, 13:25)
  • TBV Start Lublin - King Szczecin 77:81 (23:14, 11:16, 9:18, 34:33)
  • PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 75:92 (25:25, 13:24, 20:23, 17:20)
  • Rosa Radom - AZS Koszalin 84:95 (19:20, 16:29, 27:12, 22:34)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 76:70 (14:23, 20:15, 21:20, 21:12)
  • GTK Gliwice - Anwil Włocławek 75:94 (20:21, 15:24, 20:30, 20:19)
  • Legia Warszawa - Stelmet BC Zielona Góra 78:95 (22:19, 12:31, 21:20, 23:25)

• Bez Amerykanów ciężko

Witliński mistrz spudłował najprostszy rzut meczu na 5 pkt przewagi w ostatniej minucie. Szubarga mało sam meczu nie wygrał, za to Witliński sam przegrał.

• 32 4

• ten buzzer beater to za wyczyny Trawickiego :D (3)