Anwil Włocławek - Arka Gdynia 97:66. "Rottweilery" rozszarpały gdynian w 3. kwarcie

mip.
20 grudnia 2023, godz. 20:45
Opinie (48)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Anwilem Włocławek, notując najwyższą porażkę w tym sezonie. Najwięcej punktów dla zespołu z Gdyni zdobył Adrian Bogucki. Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Anwilem Włocławek, notując najwyższą porażkę w tym sezonie. Najwięcej punktów dla zespołu z Gdyni zdobył Adrian Bogucki.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Anwilem Włocławek 66:97 (19:27, 21:19, 9:29, 17:22) w zaległym meczu 7. kolejki Orlen Basket Ligi. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, gdynianie grający bez Andrzeja Pluty, zostali całkowicie zdominowani w trzeciej kwarcie, co skutkowało ich najwyższą porażką w tym sezonie.

Anwil: Sanders 14 pkt (2x3, 7 as.), Petrasek 13 (2x3, 7 zb.), Young 13 (8 zb.), Garbacz 12 (3x3), Bell 5 oraz Groves 14 (2x3), Bojanowski 9 (2x3), Łączyński 5 (1x3), Joesaar 5 (1x3), Kostrzewski 5 (6 zb.), Wadowski 2, Łazarski 0

ARKA: Bogucki 18 (6 zb.), Kenić 3 (1x3), Wilczek 2, Kamiński 2, Alford 2 oraz Gordon 13 (1x3), Marchewka 10 (2x3), Hrycaniuk 5, Szumert 3 (1x3), Czoska 4, Wołoszyn 4 (1x3), Nagiel 0

Koszykarze Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia po kilku wyrównanych, ale przegranych meczach, liczyli na punkty, choć w środowy wieczór mierzyli się z niepokonanym Anwilem Włocławek. Zadanie dla podopiecznych Wojciecha Bychawskiego było zatem naprawdę trudne, zwłaszcza, że nadal musieli radzić sobie bez Andrzeja Pluty.

Wobec nieobecności swojego lidera, żółto-niebiescy nieco przemodelowali sposób swojej gry.Bryce Alford, który zastępował Plutę często szukał gry z Adrianem Boguckim, co skutkowało tym, że to właśnie center Arki do przerwy miał na koncie najwięcej punktów wśród przyjezdnych.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po "trójce" Jakuba Szumerta przyjezdni prowadzili nawet 12:10. Później jednak "Rottweilery", które w pewnym momencie prowadziły różnicą 10 punktów.

Dziki Warszawa - Arka Gdynia 83:81. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Dziki Warszawa - Arka Gdynia 83:81. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Po rozpoczęciu drugiej odsłony dość niespodziewanie to Arka nadawała ton gry i w 14. minucie było tylko 32:30. Anwil opanował jednak sytuację i do końca pierwszej połowy utrzymywał nieznaczne prowadzenie, głównie za sprawą celnych "trójek".

Do przerwy na tablicy wyników było 46:40, co dla gdynian było rezultatem naprawdę dobrym. Na dodatek to oni lepiej rzucali z gry (Anwil 13/30, Arka 14/31), ale różnicę zrobiły rzuty osobiste, bo w pierwszej połowie włocławianie aż 16 razy stawali na linii rzutów wolnych i wykorzystali 13 takich prób.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia zaczęła maraton. Sprawdź, co przed nim mówił Grzegorz Kamiński Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia zaczęła maraton. Sprawdź, co przed nim mówił Grzegorz Kamiński

Po przerwie sytuacja się jednak zmieniła. Choć od dwóch udanych akcji rozpoczął Bogucki, to później serię punktową zaliczyli gospodarze. W 26. minucie prowadzili oni już 61:44 i o czas poprosił trener Bychawski. Na niewiele się to zdało, bo koszykarze Arki co rusz tracili piłkę i oddawali niecelne rzuty. Tę partię przegrali 9:29, a w całym spotkaniu było już 75:49.

W ostatniej części gry obie drużyny bardzo szybko wypełniły limit fauli, co skutkowało dużą liczbą rzutów osobistych i szarpaną grą. Anwil utrzymał wysoką przewagę, która po wybrzmieniu ostatniej syreny wyniosła 31 punktów. Była to zarazem najwyższa porażka Arki w tym sezonie.

16 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 13 3 10 1004:1087 16

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-12-20

Wyniki 13 kolejki

• Dziki Warszawa - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 83:81 (24:22, 18:23, 23:18, 18:18)
  • TREFL SOPOT - Tauron GTK Gliwice 79:85 (33:20, 17:27, 7:20, 22:18)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - MKS Dąbrowa Górnicza 96:98 (22:18, 25:30, 20:11, 20:28, d: 9:11)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 89:96 (24:25, 25:27, 18:21, 22:23)
  • Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 97:86 (16:28, 30:17, 28:11, 23:30)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Start Lublin 86:81 (30:18, 20:20, 11:26, 25:17)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 78:75 (20:22, 24:22, 11:7, 23:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 73:69 (12:20, 24:18, 16:16, 21:15)