Anwil odbił się na mistrzach

9 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Łukasz Koszarek, jak żartowali kibice, zafundował mistrzom Polski w niedzielę "koszmarek". Ale tak naprawdę w Sopocie nikomu nie powinno być do śmiechu... Łukasz Koszarek, jak żartowali kibice, zafundował mistrzom Polski w niedzielę "koszmarek". Ale tak naprawdę w Sopocie nikomu nie powinno być do śmiechu...
Koszykarze Prokomu Trefl katastrofalnie zagrali w ostatniej kwarcie i dlatego przegrali na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek 86:93 (16:17, 23:18, 23:22, 24:36). Dla gości sukces w Sopocie to pierwsza wygrana w DBE po pięciu kolejnych porażkach! Podopieczni Tomasa Pacesasa za niedzielne niepowodzenie zapłacili stratą pozycji lidera.

PROKOM TREFL: Gurović 25 (3x3), Slanina 20 (3), Milicić 5 (1), Masiulis 5 (1), Sow 5 oraz Dylewicz 10 (1), Shakur 8, Stanojević 8, Serapinas 0, Kisner 0, Roszyk 0.

ANWIL: Koszarek 29 (5), Pluta 12 (3), Okafor 4, Zagorac 3, Piechowicz 2 oraz Dunn 22, Grudziński 11 (2), Wołoszyn 10 (2), Raczyński 0, Gaidamavicius 0.

Anwil przegrywał ostatnio gdzie popadnie. Ales Pipan nakładał na swoich zawodników kary finansowe, ale po stracie Gerroda Hendersona drużyna nie potrafiła wrócić na dobre tory. Łukasz Koszarek potrzebował czasu, by wypełnić wakat na pozycji prowadzącego grę. Pech mistrzów Polski polegał na tym, że talent rozgrywającego eksplodował właśnie w Sopocie. 24-letni reprezentant Polski aż pięć razy trafił za trzy punkty na siedem prób oraz zaliczył pięć asyst. Tym samym żółto-czarni przegrali po raz pierwszy w lidze w tym sezonie.

Prokom po punktach Donatasa Slaniny odskoczył z 4:4 na 7:4 i przewagę utrzymał do 16:15. Rzut Wiktora Grudzińskiego dał Anwilowi pierwsze prowadzenie w meczu, a zarazem sukces w inauguracyjnej kwarcie.

W 14. minucie po "trójce" Bartłomieja Wołoszyna przewaga gości wzrosła do 25:20. Gospodarzom udało się wyrównać dopiero cztery minuty później (32:32). O zwycięstwie mistrzów do przerwy przesądziły punkty Igora Milicicia. Chorwat z polskim paszportem trafił zza linii 6,25, a rezultat pierwszej połowy ustalił po wolnym.

Po zmianie stron sopocianie kontrolowali wynik przez dwanaście minut. W trzeciej kwarcie po punktach Jovo Stanojevica było nawet 60:52, a na początku czwartej po akcji Filipa Dylewicza nawet 64:57 dla miejscowych. Hasłem do odwrotu ról były "trójki" Koszarka i Wołoszyna, które przedzieliła udana akcja Grudzińskiego. W 33. minucie Anwil wyszedł na prowadzenie 65:54 i już go nie oddał do końca!

Mecz wydawał się być rozstrzygnięty, gdy na niespełna cztery minuty przed końcem gry włocławianie uciekli na 79:66. Udane rzuty zza linii 6,25 Milana Gurovica i Slaniny jeszcze poderwały mistrzów. Kolejna "trójka" Litwina sprowadziła wynik na 84:88. Do ostatniej syreny było jeszcze 12 sekund. Niestety, sopocianie nie potrafili zatrzymać Andrzeja Pluta, który "trójką" ustalił końcowy rezultat.

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Bank BPS Basket Kwidzyn - SKK Kotwica Kołobrzeg 96:87 (23:19, 23:20, 27:21, 23:27), AZS Koszalin - Atlas Stal Ostrów 69:65 (14:19, 22:10, 11:22, 22:14), PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard 83:62 (20:18, 24:13, 20:13, 19:18), ASCO Śląsk Wrocław - SPEC Polonia Warszawa 86:69 (23:10, 15:15, 18:21, 30:23), Polpak Świecie - Górnik Wałbrzych 92:81 (14:18, 24:18, 31:21, 23:24).

[tabela]

Opinie (19)

• A miało byc tak pieknie....:(

oj cosik słabo widze obrone tytułu....

• 0 0

• Albo ten budżet nie był taki duży, a jeżeli był to ktoś sobie częsć z tego budżetu przywłaszczył!

• 0 0

• Jak można wygrywać,ba normalnie grać jak nie ma się rozgrywającego a nawet trenera.Czekamy do następnego sezonu-może w końcu będzie normalnie.

• 0 0

• Co to jest do diabla !

• 0 0

• koniec...

Przyszłego sezonu to ja nie widzę. Asseco na sport sie wypina, a Ricardo K. musi spółki giełdowe postawić na nogi, stad z kasa nie będzie szalał. Zauważcie, ze K.Wierzbicki do siatkarskiego Trefla już szuka sponsorów.

• 0 0

• a co ma wspólnego siatkarski trefl? Krauze daje kase na Prokom i na Arke i będzie to robił dalej

• 0 0

• Rysiek chyba jednak obniży kwoty i na kosza i na piłkę i co wtedy? Wtedy trzeba będzie zacząć liczyc pieniądze i nie inwestowac 500 tys euro za sezon w gości, o których nawet za wiele nie wiedzą i do tego zwalniaja ich po 3 miesiacach.

Trzeba będzie łapac okazje a nie tylko lewe interesy ubijac.

• 0 0

• za duzo bledow

bylam na meczu oni praktycznie zawalili 5 minut nawet nie 5 ...
    caly mecz wygladal jako tako dobrze choc nie da sie ukryc ze ani jedni ani drudzy nie maja formy,mowiono ze Prokom jest mistrzem koncowek ale tym razem pokazali zupelnie cos innego..
    eh szkoda tymbardziej ze stracilismy lidera a play offy coraz blizej :(

• 0 0

• Problem jest taki, ze w tym klubie jedynie Wierzbicki zna sie na koszykowce ale Jego nikt o zdanie nie pyta niestety. Zle dobrana druzyna bez rozgrywajacego czyli kluczowego zawodnika. Wiem, ze takie gdybanie nie ma sensu ale gdybysmy grali z Dalmau i Atkinsem rozmawialibysmy pewnie na zupelnie inne tematy. Teraz pozostaje wybronic mistrza (bedzie bardzo ciezko,moze zdecydowac atut wlasnego boiska) a potem dopiero myslec o nastepnym sezonie. Jak dla mnie chetnie bym widzial nawet slabszy zespol ale z grajacymi naszymi wychowankami i zostawiajacy serce na boisku niz starych prykow odcinajacych tutaj kupony i majacych kibicow w du...

• 0 0

• Słaba gra Stanojevica (w jednym nie dorównuje zeszłorocznym centrom - prawie nie myśli o podawaniu), Gurović ciągle chodzi sfrustrowany (rzucił dużo, ale niestety widać, że psychicznie jest dalej do niczego), rozgrywający albo stopowani przez Pacesasa (Shakur), albo trochę za starzy (klasowy Milicić) i to niestety wystarczy, by pokonała nas drużyna przegrywająca 5 meczów z rzędu.