• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia - GKS Katowice. Martin Dobrotka: Nie mam problemu powiedzieć, co myślę

Jacek Główczyński
26 maja 2024, godz. 06:30 
Opinie (121)

Arka Gdynia

Martin Dobrotka (nr 4): Arka Gdynia będzie walcząca, dobrze grająca oraz wykorzystująca swoje szanse i okazje, a cały stadion będzie ją wspierać. Natomiast po ostatnim gwizdku wszyscy razem będziemy się cieszyć. Martin Dobrotka (nr 4): Arka Gdynia będzie walcząca, dobrze grająca oraz wykorzystująca swoje szanse i okazje, a cały stadion będzie ją wspierać. Natomiast po ostatnim gwizdku wszyscy razem będziemy się cieszyć.

- Dla mnie nie było żadnego problemu, aby bez emocji stanąć i powiedzieć, co myślę. Mam nadzieję, że Arka Gdynia będzie walcząca, dobrze grająca oraz wykorzystująca swoje szanse i okazje, a cały stadion będzie ją wspierać. Natomiast po ostatnim gwizdku wszyscy razem będziemy się cieszyć z tego, co w tym sezonie osiągnęliśmy - powiedział nam Martin Dobrotka przed meczem z GKS Katowice i jeszcze przed wizytą "motywującą" ze strony kibiców. Jeśli żółto-niebiescy nie przegrają, zdobędą bezpośredni awans do ekstraklasy. Wygrana gości to im da awans, a Arkę zepchnie do baraży. Początek gry w niedzielę, 26 maja o godzinie 15. Spodziewana jest 12-13 tysięczna widownia.Relacja LIVE


Typowanie wyników

Gdynia, Olimpijska 5/9
HIT
3 pkt.
ARKA Gdynia
GKS Katowice

Jak typowano

44% 241 typowań ARKA Gdynia
17% 90 typowań REMIS
39% 216 typowań GKS Katowice

Twoje daneJacek Główczyński: Czy pańska obecność na przedmeczowej konferencji prasowej oznacza, że ma pan najsilniejszy "mental" w drużynie, że się pan nie przestraszył, bo pewnie dużo chętnych w drużynie do spotkania z dziennikarzami przed grą z GKS Katowice nie było?

Martin Dobrotka: Nie jest u nas tak, że się zgłaszamy do udziału w konferencji. Dostałem to zadanie, ale nie wiem, kto mnie wyznaczył. Dla mnie nie było żadnego problemu, aby bez emocji stanąć i powiedzieć, co myślę o meczu z Lechią albo o wszystkim innym. Przecież jest to aż i tylko piłka nożna. Zawsze wszystko może się wydarzyć.

Arka Gdynia komentuje: Uderzenie w wizerunek klubu, sytuacja nie do przyjęcia Arka Gdynia komentuje: Uderzenie w wizerunek klubu, sytuacja nie do przyjęcia

Wojciech Łobodziński na gorąco po przegranej w Gdańsk 1:2 powiedział, że najgorsze co może się stać, że każdy do każdego będzie miał pretensje. Jak to rozwiązaliście?

Nie wydarzyło się to w takim sensie, w jakim trener myślał. Mamy wszyscy do siebie pretensje, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy, swoich sytuacji w derbach, a przeciwnikowi pozwoliliśmy strzelić bramkę na 2:1. Pierwsze dwa dni po meczu były trudne. Każdy o tym myślał, co mógł zrobić lepiej. Jednak od środy patrzymy cały czas tylko na GKS.Przez cały sezon, bez względu na to, który piłkarz udzielał wywiadu, podkreślał, że siłą Arki jest kolektyw i jedność w drużynie. Czy gorsze wyniki na finiszu rozgrywek nie zaczynają burzyć tego obrazu?

Nie. Na pewno nie.

Na meczu derbowym nie było z wami piłkarzy kontuzjowanych: Janusza GolaDawida Gojnego. Z GKS też nie zagrają, ale mają być w szatni przed meczem. Rzeczywiście są potrzebnie i mogą pomóc?

Oczywiście. Ich słowa, to co powiedzą całej drużynie przed meczem, będzie miało znaczenie, gdyż obaj są doświadczeni. Nawet mogę sobie wyobrazić, co powiedzą...

Zawodnik

Martin Dobrotka

Martin Dobrotka

ur.
1985
wzrost
183 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Czyli jaka to będzie przemowa?

Będą nas wspierać mentalnie. Możemy usłyszeć, że tu gdzie teraz jesteśmy to zasługa tego, że dobrze graliśmy w piłkę w całym sezonie. Na pewno będzie taki pozytywny przekaz.

Arka Gdynia ma czterech nowych akcjonariuszy. Kibice Arka Gdynia ma czterech nowych akcjonariuszy. Kibice "motywowali" piłkarzy

Co zatem wydarzyło się od wyjazdu do Pruszkowa, a potem w ostatnim miesiącu, w którym poza meczem derbowym, mieliście za rywali drużyny z dołu tabeli, a z 15 możliwych punktów zdobyliście tylko 7, w dodatku bardzo się męcząc u siebie i w tych wygranych meczach z Resovią i Zagłębiem?

Ze Zniczem był taki mecz, w którym kilku ważnych piłkarzy "wyautowało" się z gry. Nie było kontuzjowanych: Janusza Gola, Sebastiana MilewskiegoHuberta Adamczyka. Mimo że mieliśmy cały czas grę pod kontrolą to nie stworzyliśmy sobie takich sytuacji, choćby takich jak w derbach i nie skończyło się to dobrze...Czy wtedy zaczął siadać ten "mental", czy inne były powody słabszych wyników?

Zawsze tak jest, że ci zawodnicy, którzy mniej grają i nagle wskakują do składu, to może u nich być pewna niepewność. Do tego jak przyjdzie porażka to jest tym trudniej. Jednak walczyliśmy z tym wszyscy. My, którzy graliśmy w podstawowym składzie, wspieraliśmy tych wchodzących, a oni nas.

Arka Gdynia nie kombinuje, ale jest gotowa zmodyfikować grę. Jakie będą absencje? Arka Gdynia nie kombinuje, ale jest gotowa zmodyfikować grę. Jakie będą absencje?

Trener mówi, że on nie wyjdzie na boisko, jego rola skończy się na przekazaniu wskazówek w szatni. Podobnie będzie z przemowami Gola i Gojnego. Kto zatem podczas meczu ma "pogonić" drużynę wtedy, kiedy będzie taka potrzeba?

Mam mówić, kto jest liderem?

Oczywiście. Kto będzie się odzywał do kolegów, a nie chował się za ich plecami?

Na pewno ci starsi, ci najbardziej doświadczeni jak Michał Marcjanik czy w ostatnich meczach kapitan Przemek Stolc, który teraz nie może grać, ale także ci, co są na ławce i mają doświadczenie jak Ołeksander Azacki.W ostatnich dwóch kolejkach przez wyjściem na swój mecz było oglądanie telewizji i łudzenie się, że ten awans do ekstraklasy zapewni korzystny wynik w spotkaniu udziałem Katowic, najpierw że pomogą Tychy, potem że Wisła. Czy takie podejście ostatecznie nie przeszkodziło Arce?

Po walce każdy jest generałem. Może tak było, nie mówię, że nie.

Arka Gdynia w te dni może awansować do ekstraklasy. Martin Dobrotka na dłużej Arka Gdynia w te dni może awansować do ekstraklasy. Martin Dobrotka na dłużej

Teraz już tego nie było, a zatem z "czystą głową" mogliście koncentrować się tylko na swoim meczu z Katowicami?

Dokładnie. Gramy ostatni mecz, gramy o wszystko.

To ważna deklaracja. Ostatni mecz w Gdyni 26 maja, czyli jak rozumiem żadnych baraży na tym stadionie nie będzie?

Tak się do tego przygotowuję.Może macie już rezerwacje wakacji od 27 maja i także z tego względu ten awans musi być?

Nie sądzę, aby ktoś już rezerwował sobie urlop od poniedziałku. Na to chyba nikt sobie nie mógł pozwolić.

Jednak za duże ryzyko?

Nie za duże, ale jeśli ten awans nie jest pewny, no to chyba nikt nie może tego zrobić.

11 473 kibiców to rekord frekwencji tego sezonu Arki Gdynia z meczu derbowego z Lechią GdańskCzyli podsumowując: jaką Arkę zobaczy w niedzielę 12-13 tysięcy kibiców w meczu z GKS Katowice?

Mam nadzieję, że będzie walcząca, dobrze grająca oraz wykorzystująca swoje szanse i okazje, a cały stadion będzie ją wspierać. Natomiast po ostatnim gwizdku wszyscy razem będziemy się cieszyć z tego, co w tym sezonie osiągnęliśmy. Podobnie było jesienią, na derbach. Wtedy też był pełny stadion. Osiągnęliśmy cel, kibice pomogli i wszyscy się razem cieszyliśmy.

Najstarsi strzelcy goli dla Arki Gdynia w historii. Martin Dobrotka liderem Najstarsi strzelcy goli dla Arki Gdynia w historii. Martin Dobrotka liderem

Ma pan pomysł, które miejsce w Gdyni byłoby najlepsze do świętowanie awansu, a może jest to pana ulubione miejsce w tym mieście?

Nie. Moje myśli są skupione na mecze. Co będzie później, to będzie później.Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (121) 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  Brawo Martin - bardzo pozytywna postać w drużynie szkoda tylko nie z 10 lat mniej (3)

  • 40 10

  • Dostanie laskę do podpierania i będzie dobrze (2)

   • 3 4

   • (1)

    Ty dostaniesz laske do

    • 3 3

    • Na górce jeden drugiemu robi łaskę. Więc lasek nie brakuje.

     • 4 2

 • Arka-Katowice 1:2 (1)

  • 32 29

  • Posalem tyle razy zrozumcie

   Arka tego nie przegra

   • 0 0

 • Jak czuję (4)

  Gieksa sromotnie pokaże wam gdzie jest wasze miejsce. Byliście 10 minut od eklapy, więc moim zdaniem zemści się to na was. W dalszym ciągu nie mogę pojąć jak można nie dowieźć remisu grając z przewagą jednego zawodnika. I całkiem szczerze - patrząc na grę Katowiczan, ten awans im się po prostu należy.

  • 39 26

  • Po co

   Wszystko wydarzy się na boisku. Prorokiem nie jestes a swoje domysly wypisuj na Śląsku .

   • 6 4

  • Należy dlaczego? (1)

   Oni mieli tylko dobre kilka ostatnich meczów a Arka zdecydowaną większość sezonu. Na pewno Arce się bardziej należy. GKS same fuksy w końcówkach meczów ostatnio

   • 1 2

   • Dlatego awansuje GKS.

    • 1 1

  • To proste dlaczego

   Bo gdyby zremisowali z Lechią, to już by awansowali i dzisiejszy mecz byłby o nic. Czyli przyszłoby, jak zwykle, 7 tyś luda. A tak jest 12-13 tysiąca. Robi różnicę? Robi. Może są pewni swoich umiejętności i stopniują napięcie.
   Szkoda tylko p. Gruchały, bo jak w necie (Weszło) gadał, to całkiem poukładany gość. A tutaj, masz ci babo placek, kibolstwo zagrało mu na nosie.

   • 0 0

 • Opinia wyróżniona

  Oczywiscie troglodyci z osławionego filmiku (12)

  po wygranej Arki powiedzą że to ich zasługa że awansowaliśmy!
  Piłkarze..... będziemy Wam spiewać " Nic sie nie bójcie Arkowcy nic się nie bójcie" I prosze o kibiców ze wszystkich sektorów po rozpoczęciu meczu aby usłyszeli że jesteśmy z nimi i przeciw takim zastraszaniom! Do boju Martin...do boju Arkowcy!

  • 50 22

  • Tylko

   Porażka arczan

   • 12 4

  • Co do tej gadki motywacyjnej (7)

   Nie było to kulturalne , sami mówcy pewnie też to wiedzą, natomiast nie robiłbym z tego jakiejś afery , męska ostra zj. , która się też w pracy zdarza , słyszałem gorsze i bardziej osobiste i to przez chwalonych w mediach jednych z najbogatszych ludzi w Polsce posiadających jedne z największych firm. Nikomu krzywda się nie stała , a jak ktoś jest delikatny psychicznie to i tak nie da rady choćby z presją wyniku tu czy wyżej i niech gra w niższych ligach na większym luzie.

   • 5 10

   • Widac nawet nie zrozumiałeś co oni mówili:) (4)

    I wielkie mi halo...przecież nic im sie nie stało:) Normalnie idio...a:)
    Oni nie obiecywali że połamią im nogi w czasie rozmowy a po meczu jesli przegrają więc najpierw nauka zrozumienia tekstu a później zabieraj głos kibolu!

    • 4 3

    • Nic im nie zrobią (2)

     Nikt nie chce siedzieć , każdy ma swoje życie

     • 0 3

     • (1)

      Dla takich jak ten na filmiku więzienie to nobilitacja. Najwieksze życiowe osiągnięcie.

      • 2 0

      • Mogło być gorzej

       To chyba legioniści, jakiś czas temu, dali z liścia kilku piłkarzom, nie?
       U nas, w tym momencie, to i tak kulturka :)

       • 0 1

    • Kazdego rozliczymy...

     • 1 1

   • Słynne wtorkowe odprawy u Solo.....

    • 1 0

   • Nie łapiesz czegoś

    Po pierwsze dopuszczenie do opublikowania tego to strzał w kolano. Po drugie pokazuje to jakie stanowisko ma Gruchała. Widać kto w klubie kiwa palcem. Po trzecie aby ten z cienkimi nóżkami coś prezentował ale to nie chodzi o z**bke choć i tak była żenująca ale też o brak szacunku do przeciwnika. Brudne paznokcie ... a jak mają się czuć teraz bracia z Bytomia? Ten koles na żadnym polu nie błysnął. Obciach po całości nie dość że od strony wizerunkowej klubu to też od strony kibiców. Jaki poważny sponsor będzie chciał gadać z Gruchalą jak widzi, że ten śmieszny kibic ma go w kieszeni? Sam poziom wypowiedzi tego kibola świadczy o tym, że słabą ma psyche. Jedzie po piłkarzach, jedzie pi przeciwnikach a na dodatek straszy że będą rozliczeni i to jeszcze wrzuca do sieci. Czy łapiesz poziom tego ? To nie chodzi o samą rozmowę tylko jej poziom. Postaw się teraz na miejscu piłkarza który ma walczyć przy 13tysiacach jak wojownik a przez kolesiem o nóżkach jak szpilki i pewnie nie wiele większym rozumie stał jak przestraszony dzieciak. To było poniżające dla piłkarzy.

    • 7 0

  • A nóg nie robię bo nie mam czasu

   Szkoda, że nie powiedziałeś co myślisz kiedy stałeś jak wryty podczas przemowy tego co nóg nie robi.

   • 2 2

  • A Ciebie naprawdę nie zastanawia to co się dzieje z grą Arki w ostatnich tygodniach?

   Terminarz jak marzenie, a on nie potrafią wygrać z przedostatnim zespołem ligi, ledwo ledwo wygrywają z czerwoną latarnią i przegrywają (grając w przewadze!) z Lechią, która nie potrzebowała zwycięstwa? A jednocześnie GKS Katowice wygrywa wszystko, przy tajemniczej wręcz współpracy GKS Tychy, Wisły Kraków i... samej Arki?

   • 5 2

  • hmm

   Troglodyci nazwa nadana przez Greków i Rzymian ludowi zamieszkującemu w starożytności wybrzeże Morza Czerwonego, na południe od Egiptu

   • 0 0

 • Opinia wyróżniona

  Co ma być to będzie. (6)

  Jeżeli Arka nie będzie w stanie chociaż zremisować z katowicami, to po prostu nie zasługują na awans. I tak z tymi kopaczami byśmy byli w ekstraklasie takim Ruchem czy ŁKS-em, huczny awans i smutny powrót do I ligi.

  • 73 8

  • Psychologia (2)

   Dziwi mnie,ze pilkarze Arki wzbraniaja sie przed rozmowa z psychologiem,kazdy szanujacy sie klub ma psychologa,
   bo 50% sukcesu to glowa.Poza tym strzelac,strzelac strzelac i to z kazdej pozycji.zwlaszcza Skora,ktory ma niezle
   uderzenie.

   • 13 3

   • Psychiatria.

    Dziwi mnie, że kibole od niszczenia toalet I dworca w Gdyni, nie mówiąc o kibolach puszczających laser, wzbraniają się przed wizytą u lekarza. Podpowiedź dla sterydów z górki: Usługi Psychiatryczne i Psychoterapeutyczne. Profesjonalnie i Bez Kolejek! Diagnostyka i leczenie zaburzeń zdrowia psychicznego w Gdyni są dostępne.

    • 7 4

   • Strzelaja (podaja) do bramkarza z bliskiej odleglosci ,co dopiero z dalszej ,chyba ,ze ......nam strzelac nie kazano ? Zmarnowano wszystkie mozliwe szanse na awans ,dzisiaj sie okaze jakie sa intencje.

    • 5 0

  • Tylko dziś

   GKS Katowice jasne

   • 12 5

  • Dlaczego smutny, trzeba się nastawić z góry tylko na krótki pobyt i pograć tam nawet jeden sezon jak jest okazja, nie dramatyzować przesadnie

   • 4 0

  • Gieksa wygra 2:1 Arka wykartkowana będzie bo ciśnienia nie wytrzyma

   Kibice Gks pójdą świętować zjedzą śledzia dla utoczenia awansu

   • 7 2

 • Jasne ty nie masz problemu bo gks wygra!

  • 8 13

 • Przestań ściemniać.

  Doskonale widać że nie chcecie awansować. Ta pozorowana gra z lehją była tego przykładem. Szkoda że mamy takich ... .. bez ambicji.

  • 30 8

 • Lechia (1)

  Trener Arki powiedział że awansuję Arka i Wisła pycha kroczy przed upadkiem dziś pan Łobodziński się przekona

  • 37 10

  • Jako hazardzista by stracił.

   Facet chlapie jęzorem bez sensu zamiast skupić się na pracy w Arce. Siebie uspokajał czy prowokował innych?

   • 8 1

 • Piłkarze nie wytrzymają stresu

  I gieksa im pokaże gdzie ich miejsce.

  • 25 15

 • a ja życzę awansu sąsiadce (1)

  przygotujemy więcej szprotek na derby

  • 20 14

  • Tak

   Kibicowsko arka to porażka.

   • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
22 lipca 2024, godz. 19:00
21% Stal Rzeszów
19% REMIS
60% Arka Gdynia

Tabela

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Warta Poznań 0 0 0 0 0:0 0
1 Ruch Chorzów 0 0 0 0 0:0 0
1 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
1 Arka Gdynia 0 0 0 0 0:0 0
1 Górnik Łęczna 0 0 0 0 0:0 0
1 Odra Opole 0 0 0 0 0:0 0
1 Wisła Płock 0 0 0 0 0:0 0
1 Miedź Legnica 0 0 0 0 0:0 0
1 GKS Tychy 0 0 0 0 0:0 0
1 Wisła Kraków 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
1 Chrobry Głogów 0 0 0 0 0:0 0
1 Znicz Pruszków 0 0 0 0 0:0 0
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 0 0 0 0:0 0
1 Polonia Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
1 Pogoń Siedlce 0 0 0 0 0:0 0
1 Kotwica Kołobrzeg 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Stalowa Wola 0 0 0 0 0:0 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Ostatnie wyniki Arki

76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin
69% ARKA Gdynia
9% REMIS
22% Odra Opole

Relacje LIVE

Najczęściej czytane