• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pierwszy raz od 9 lat Arka przed Lechią

Rafał Sumowski
27 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Arka Gdynia po raz pierwszy od końca 2008 roku znalazła się na szczycie rankingu piłkarskich drużyn seniorskich Trójmiasta. Na zdjęciu Rafał Siemaszko. Arka Gdynia po raz pierwszy od końca 2008 roku znalazła się na szczycie rankingu piłkarskich drużyn seniorskich Trójmiasta. Na zdjęciu Rafał Siemaszko.

Po raz pierwszy od 9 lat Arka Gdynia zmieniła Lechię Gdańsk na szczycie piłkarskiego rankingu Trójmiasta. Trzecią siłą niezmiennie jest Bałtyk Gdynia. Klasyfikacja obejmuje 26 zespołów seniorskich, które grają na sześciu szczeblach rozgrywek ligowych, od ekstraklasy do B klasy. Nie mamy reprezentantów w I i II lidze.ARKA TYLKO RAZ KOŃCZYŁA ROK LEPIEJ NIŻ OBECNIE. 38 LAT TEMU BYŁA CZWARTA W EKSTRAKLASIE

W porównaniu do rankingu z lata 2017 odnotowujemy wzrost liczby drużyn. W bieżącym sezonie w rozgrywkach seniorskich rywalizuje 26 drużyn z Trójmiasta, czyli o 6 więcej niż poprzednio. Co prawda z piłkarskiej mapy zniknął Salos Gdańsk, ale pojawiły się nowe ekipy: Akademia Piłkarska Sopot, AP KP Gdynia, Pomorzanin Gdynia, Oruński KP i Akademia Sportowa Pomorze. Ponadto rezerwy zgłosiły: Portowiec Gdańsk i Polonia Gdańsk.

Drugi rok z rzędu rywalizacja o pozycję lidera klasyfikacji ponownie odbywa się na poziomie ekstraklasy. Na koniec 2016 roku i wiosną 2017 roku Lechia Gdańsk broniła się przed atakiem Arki Gdynia, plasując się odpowiednio w tych okresach na 2. i 4. miejscu w tabeli, gdy lokalny rywal był 8. i 13.

Jednak w rundzie jesiennej żółto-niebiescy wyraźnie wyprzedzili biało-zielonych. Drużyny dzieli różnica 7 punktów i 5 miejsc w tabeli (6. i 11.).

SRAWDŹ, JAK WYGLĄDAŁA TABELA EKSTRAKLASY PRZED ROKIEM

TRÓJMIEJSKIE DRUŻYNY W TABELI EKSTRAKLASY NA KONIEC 2008 ROKU
kolejno mecze zwycięstwa remisy porażki bramki punkty

7. Arka Gdynia 17 6 5 6 16:17 23
11. Lechia Gdańsk 17 5 3 9 15:26 18


LECHIA ROBI REMANENT. SPRAWDŹ, KTO ODEJDZIE, A KTO DOSTANIE NOWY KONTRAKT

Arka zwyciężyła w trójmiejskim rankingu po raz pierwszy od 9 lat. Poprzednio triumfowała za kadencji Czesława Michniewicza, gdy jesień 2008 ukończyła na 7. miejscu. Lechia, prowadzona wówczas przez Jacka Zielińskiego była jedenasta ze stratą 5 punktów do gdynian.

Wiosną oba klubu zmieniły trenerów. Na koniec sezonu biało-zieloni uplasowali się na 11., a żółto-niebiescy na 13. miejscu. Gdańszczanie byli również wyżej po każdej rundzie dwóch kolejnych sezonów. Natomiast od jesieni 2011 do wiosny 2016 byli jedynym przedstawicielem Trójmiasta w ekstraklasie.

TRÓJMIEJSCY PIŁKARZE FAULOWALI NAJCZĘŚCIEJ W EKSTRAKLASIE JESIENIĄ 2017

Piłkarze Lechii nie mają w tym sezonie powodów do zadowolenia. Zawodzą w ekstraklasie, a w trójmiejskim rankingu po raz pierwszy od lat dali się wyprzedzić Arce, pomimo wygranych derbów Trójmiasta. Piłkarze Lechii nie mają w tym sezonie powodów do zadowolenia. Zawodzą w ekstraklasie, a w trójmiejskim rankingu po raz pierwszy od lat dali się wyprzedzić Arce, pomimo wygranych derbów Trójmiasta.
W Gdyni mają powody do zadowolenia nie tylko ze względu na ranking ligowy. Zespół pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego w 2017 roku zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, po raz drugi w historii zagrał w europejskich pucharach. Nie bez powodów mówi się, że Arka zalicza najbardziej udany rok w historii klubu.

JANUSZ KUPCEWICZ OCENIA ARKĘ PO RUNDZIE JESIENNEJ

Zdecydowanie odmienne nastroje panują w Lechii. Drużyna, która wiosną otarła się o tytuł mistrzowski i ligowe podium, zakończyła rok na 11. miejscu w ekstraklasie, a z Pucharem Polski pożegnała się już po pierwszym meczu, przegrywając z I-ligową Drutex Bytovią.

Ekipa prowadzona obecnie przez trenera Adama Owena prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań opartych o indywidualne umiejętności poszczególnych piłkarzy. Nic więc dziwnego, że odchudzenie kadry podczas zimowej przerwy jest nieuniknione. Tym bardziej, że w Gdańsku pojawiły się opóźnienia w wypłatach za co zresztą klub otrzymał karę od Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

UJEMNY PUNKT I 200 TYS. ZŁ KARY DLA LECHII

Bałtyk Gdynia o powrót do II ligi walczy już szósty sezon. Czy biało-niebieskim wreszcie się to uda? Bałtyk Gdynia o powrót do II ligi walczy już szósty sezon. Czy biało-niebieskim wreszcie się to uda?
Między Arka i Lechią a resztą trójmiejskich drużyny mamy nadal dwie klasy rozgrywkowej bez naszych drużyn. Stara się to zmienić Bałtyk Gdynia, który robi kolejne podejście do II ligi. To niezmiennie trzecia siła naszego regionu.

Biało-niebiescy pod wodzą trenera Sebastiana Letniowskiego kompletnie przebudowali drużynę, a nowy skład zajął jesienią 3. miejsce ze stratą 2 punktów do lidera. Jeśli dodać, że prowadzącą w tabeli Elanę Toruń gdynianie wiosną ugoszczą u siebie, to widać, że szanse na awans są realne.

PRZYGOTOWANIA BAŁTYKU DO WIOSNY. ZAGRAJĄ M.IN. Z CZTEREMA I-LIGOWCAMI

W IV lidze stagnację notują Jaguar Gdańsk, rezerwy Arki i Gedania, którym bliżej do walki o utrzymanie niż o awans. Będący najwyżej w tabeli Jaguar traci do liderującej Raduni Stężyca aż 19 pkt.

Portowiec Gdańsk jest na dobrej drodze, aby znów awansować do V ligi. Na zdjęciu grający trener Damian Hebda. Portowiec Gdańsk jest na dobrej drodze, aby znów awansować do V ligi. Na zdjęciu grający trener Damian Hebda.
W V lidze przyzwoicie radzą sobie rezerwy Bałtyku Gdynia. Beniaminek prowadzony przez Jerzego Jastrzębowskiego plasuje się w środku tabeli. Nieco niżej są rezerwy Gedanii, które również świętowały awans w ubiegłym sezonie oraz Polonia Gdańsk, która na tym szczeblu tkwi trzeci rok po spadku z IV ligi.

V liga przerasta niestety po awansie Potok Kamionkę Sopot. Trzeci z trójmiejskich beniaminków po rezerwach Bałtyku i Gedanii zamyka tabelę i wiosną czeka go ciężki bój o uniknięcie powrotu do A klasy.

TYLKO PIĘĆ KLUBÓW W TRÓJMIEŚCIE MA REZERWY

Tam znakomicie radzi sobie Portowiec Gdańsk. Zespół z Nowego Portu przewodzi tabeli i jest na dobrej drodze, aby wrócić do V ligi, w której ostatnio występował w sezonie 2014/15. Na drugim biegunie jest EX-Feniks Gdańsk. Klub powstały z fuzji EX-Siedlce Gdańsk i grającego wcześniej w amatorskiej lidze "Obudź Nadzieję" KS Feniks Gdańsk, zakończył rundę z zerowym dorobkiem punktowym.

Piłkarze Sopockiej Akademii Piłkarskiej w debiutanckim sezonie są nie do zatrzymania w B klasie. Wygrali wszystkie 11 spotkań rundy jesiennej. Piłkarze Sopockiej Akademii Piłkarskiej w debiutanckim sezonie są nie do zatrzymania w B klasie. Wygrali wszystkie 11 spotkań rundy jesiennej.
Na najniższym szczeblu rozgrywkowym występuje w sumie aż 11 drużyn z Trójmiasta. Wszystkie są w jednej w grupie. Na zajęcie miejsca w A klasie już czeka Sopocka Akademia Piłkarska. Debiutujący w seniorskich rozgrywkach zespół po 11 meczach w B klasie ma na koncie komplet punktów i bilans bramkowy 76:3.

TRÓJMIEJSKIE DRUŻYNY W OKRĘGOWYM PUCHARZE POLSKI

Trudno się jednak dziwić, gdy w drużynie prowadzonej przez menedżera Krzysztofa Giniewicza występują m.in. zawodnicy znani z futsalowego AZS UG Karim Madani, Michał Horbacz i Mateusz Cyman. Jest też Maciej Osłowski, który na koncie ma także treningi z pierwszą drużyną Lechii Gdańsk, a jeszcze w poprzednim sezonie grał w II-ligowym Gryfie Wejherowo. Jakub Kawa pięć razy zagrał dla Lechii w ekstraklasie i zdobył nawet bramkę, a Oskar Rybicki bronił swego czasu bramki Arki w Młodej Ekstraklasie, by później trenować z rezerwami HSV Hamburg. Wychowanek Lechii Gdańsk Tomasz Preizner, wicemistrz Polski juniorów z tym klubem, był z kolei piłkarzem Viktorii Koeln, a w 2013 roku grał dla III-ligowego Bałtyku.

Na przeciwległym biegunie jest inny nowicjusz. Pomorzanin Gdynia, który wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo, a na razie zamyka tabelę, a tym samym piłkarską hierarchię seniorskich drużyn w Trójmieście.

PIŁKARSKI MISTRZ POLSKI W SOPOCIE W 2030 ROKU

RANKING TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW PIŁKARSKICH - JESIEŃ 2017
1. Arka Gdynia (6. msc. ekstraklasa - 8 zwycięstw, 7 remisów, 6 porażek)
2. Lechia Gdańsk (11. msc. ekstraklasa - 6 zwycięstw, 7 remisów, 8 porażek)

3. Bałtyk Gdynia (3. msc. III liga - 11 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki)

4. Jaguar Gdańsk (8. msc. IV liga - 7 zwycięstw, 3 remisy, 7 porażek)
5. Arka II Gdynia (11. msc. IV liga - 5 zwycięstw, 4 remisy, 8 porażek)
6. Gedania (15. msc. IV liga - 4 zwycięstwa, 3 remisy, 10 porażek)

7. Bałtyk II Gdynia (6. msc. V liga gr. I - 7 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek)
8. Polonia Gdańsk (9. msc. V liga gr. I - 5 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek)
9. Gedania II (11. msc. V liga gr. I - 5 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek)
10. Potok Kamionka Sopot (16. msc. V liga gr. I - 1 zwycięstwo, 14 porażek)

11. Portowiec Gdańsk (1. msc. A klasa gr. I  - 10 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka)
12. Karlikowo Sopot (7. msc. A klasa gr. I - 5 zwycięstwa, 4 remisy, 4 porażki)
13. KP Sopot (11. msc. A klasa gr. I - 3 zwycięstwa, 3 remisy, 7 porażek)
14. GKP Wybrzeże Gdańsk (11. msc. A klasa, gr. II - 4 zwycięstwa, 1 remis, 8 porażek)
15. EX Siedlce Gdańsk (14. msc. A klasa gr. II - 13 porażek)

16. Sopocka Akademia Piłkarska (1. msc. B klasa gr. II - 11 zwycięstw)
17. Polonia II Gdańsk (2. msc. B klasa gr. II - 8 zwycięstw, 3 porażki)
18. Portowiec II Gdańsk (3. msc. B klasa gr. II - 7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka)
19. Zaspa Gdańsk (4. msc. B klasa gr. II - 7 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki)
20. AS Pomorze Gdańsk (5. msc. B klasa gr. II - 6 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki)
21. AP KP Gdynia (7. msc. B klasa gr. II - 4 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek)
22. Oruński KP Gdańsk (8. msc. B klasa gr. II - 2 zwycięstwa, 4 remisy, 5 porażek)
23. Morena Gdańsk (9. msc. B klasa gr. II - 2 zwycięstwa, 1 remis, 8 porażek)
24. UKS Klukowo (10 msc. B klasa gr. II - 2 zwycięstwa, 1 remis, 8 porażek)
25. KP Gdynia (11 msc. B klasa gr. II - 1 zwycięstwo, 2 remisy, 8 porażek)
26. Pomorzanin Gdynia (12 msc. B klasa gr. II - 3 remisy, 8 porażek)

RANKINGI NA KONIEC SZEŚCIU OSTATNICH SEZONÓW
* SEZON 2016/17
* SEZON 2015/16
* SEZON 2014/15
* SEZON 2013/14
* SEZON 2012/13
* SEZON 2011/12

Opinie (95) 8 zablokowanych

 • Dobra zmiana

  • 72 15

 • zolto-niebieski S. (7)

  barwy klubu
  barwy miasta

  oby 2018 rok również był pelen sukcesow, a może jeszcze lepszy :)

  • 79 28

  • Żółto niebieskie to barwy czysto .... Hahahaha :D

   • 11 4

  • haha fantasta!!! (4)

   wyjdz w tych barwach na Monciak

   • 11 15

   • Plum plum :)

    • 5 2

   • Monciak nie jest na Brodwinie

    • 9 3

   • Monciak (1)

    Ostatnio spacerowałem po monciaku i widziałem tam 3 osoby w barwach Arki.

    • 8 0

    • Sopot znaczy Lechia

     Bardzo udane kłamstwo ! brawo !w tym jesteście najlepsi

     • 1 7

  • ufo

   • 6 6

 • I super,Arka Gdynia najlepsza jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2)

  • 70 23

  • pokażcie to w derbach (1)

   • 8 14

   • A co to derby? PP to jest coś.

    • 2 1

 • (1)

  Za rok derby Portowiec-Lechia

  • 52 13

  • Moim zadaniem Lechia - Portowiec II

   • 4 0

 • Realista (4)

  I to się długo nie zmieni... Z końcem sezonu lechia ogłosi upadłość!!! Energa już ucieka z klubu i stadionu (logo usunęli z fasady! TO NIE REMONT!!!)
  LWY PÓŁNOCY dostają kasę od pseudo prezesa i siedzą cicho!!!
  To ostatnie derby które będą w ciągu kolejnych paru lat!!!

  • 70 12

  • nie bierz tego świnstwa więcej ponieważ bzdury wypisujesz tepy śledziu

   widać, że grzybki na świętach zaszkodziły

   • 5 26

  • Jasne... (1)

   "Koniec z derby" - marzenie Arkowców. Nie macie pozytywnych skojarzeń - zero zwycięstw w ekstraklasie, za to porażek... trochę. Ostatnia na własnym stadionie przy rekordowej frekwencji też musi boleć...

   • 14 20

   • Jakim wlasnym stadionie?

    Olimpijska 5 na zawsze biało-niebieska.

    • 1 2

  • mokry sen rybiej głowy.

   • 1 11

 • LG (4)

  Na zdjęciu R.Siemaszko i jego czarodziejskie rączki...

  • 31 62

  • (2)

   Rozumiem że gdy zrobi to np. Peszko ocena będzie taka sama i z obrzydzenia więcej na Lechię nie pójdziesz.

   • 24 5

   • (1)

    no cóz chyba mało znasz ludzi, Sławek jaki jest wiadomo ale na pewno nie waliłby ściemy i przyznał sie ze wbił piłkę ręka ...

    • 6 26

    • taa poczekamy do końca rozgrywek . mimo wszystko jako lokalny patriota życzę Lechii powodzenia lecz gdy przyjdzie smród do d..y okaże się jakie metody ratunkowe będą stosowane.

     • 8 2

  • Czym się różni bramka ręką Siemaszki od efektownego "padolino" sióstr Pajszą i wymuszenia rzutu karnego. Jedno i drugie jest równie haniebne ale za padolino Lechiści stawiają pomniki

   • 22 3

 • Arka i długo, długo nic... (11)

  2017 rok to Puchar Polski, Superpuchar, Liga Europy, grupa mistrzowska a za miedza długi i ujemne punkty

  • 74 15

  • 10 lat bez wygranej w derbach musi boleć! (7)

   i dobrze

   • 9 13

   • (6)

    Oj, poza derbami już żadnych argumentów nie macie: w lidze nędza, w PP dramat, finanse się sypią, grajkowie olewają. Obudź się chłopie, bo Twoja drużyna tonie.

    • 27 2

    • Jedyny piłkarski lechii to wygrana w derbrach. (3)

     • 3 0

     • Jedyny sukces piłkarski lechii, to wygrana w derbach. (1)

      • 4 1

      • I tak już od 10 lat :-))

       • 2 6

     • Do 3 sztuka

      3 derbów Ojrzyński nie przegra. Ten kto to widział na konferencji po meczu. Ja to widziałem. Zaufał starej gwardii i się pomylił . Ale to za mało na betony. Do tego sezonu dla lechi potrzeba wygranej w nocniku. I to będzie gwóźdź do trumny. Leszek ogarnie temat

      • 1 0

    • (1)

     Jeśli próbujemy porównać dwie drużyny i ocenić, która jest "lepsza" wynik bezpośredniej konfrontacji ma tu kluczowe znaczenie.

     • 1 5

     • taaaa, nieważne 17 meczów, ważny jeden i to jeden z najbrzydszych
      to na damski ...ta ligowa tabela?

      • 1 0

  • po świętach jeszcze nie puściło?:)

   • 0 0

  • Arka w Lidze Europy??? (1)

   Ty zakompleksiony śledziu... Powiedz mi w jakiej grupie grała Arka w Lidze Europy?

   • 2 13

   • No na pewno nie w grupie z Lechią...

    • 9 0

 • Widać pierwsze efekty pracy w Lechii (2)

  Pana Prezesa Mandziary.

  • 63 1

  • (1)

   Czyżby Mandziara mówiąc o TOP 5, miał na myśli 5 Ligę?

   • 9 0

   • Juz nie mowi o TOP%, teraz mowi, ze podstawowym celem jest utrzymanie ekstraklasy na wiosne.

    • 1 0

 • Arka lepsza pomimo dużo niższego budżetu , niż w Lechii (3)

  Budżet Arki jest pięć razy mniejszy , niż ma Lechia . Jednak to nie pieniądze są najważniejsze . Arka jest wyżej w tabeli , bo jej zawodnikom jeszcze chce się grać , a poza tym ma dużo lepszego trenera , niż Lechia . Ojrzyński to facet konkretny , który ciężko pracuje i tego samego wymaga od swoich piłkarzy . Natomiast Adam Owen to żaden trener , a jedynie nauczyciel WF . Dlatego Arka jest w grupie mistrzowskiej , a Lechia będzie bronić się przed spadkiem z ligi .

  • 69 9

  • w połowie derbów też był remis, a skończyło sie płaczem żółto-niebieskich panieniek (1)

   nie mów hop

   • 6 12

   • I co z tego ,że wygraliśmy Derby ,skoro mamy takie problemy w klubie .Może być ciężko się utrzymać jak tak dalej pójdzie.

    • 16 3

  • jeszcze jest 9 kolejek rundy wiosennej więc dużo może się zmienić :-)i zamienią się miejscami :-))

   • 1 2

 • (3)

  I oby juz tak zostało.

  • 50 9

  • niestety to stan chwilowy (1)

   • 1 6

   • no tak, za rok lechia na 3 miejscu.

    • 0 4

  • Kupiec

   Nauczyciele tez kumaci

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

90% LECHIA Gdańsk
7% REMIS
3% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Karol Zubel 1 4 100%
2 Jacek Łysakowski 1 4 100%
3 Jerzy Piaścik 1 4 100%
4 Tomasz Bobkowski 1 4 100%
5 Andrzej Maciejewski 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Pogoń Szczecin 1 1 0 0 3:0 3
2 Raków Częstochowa 1 1 0 0 2:0 3
3 Jagiellonia Białystok 1 1 0 0 2:0 3
3 Lech Poznań 1 1 0 0 2:0 3
3 Legia Warszawa 1 1 0 0 2:0 3
6 Radomiak Radom 1 1 0 0 2:1 3
7 Cracovia 1 0 1 0 1:1 1
7 Lechia Gdańsk 1 0 1 0 1:1 1
7 Piast Gliwice 1 0 1 0 1:1 1
7 Stal Mielec 1 0 1 0 1:1 1
7 Śląsk Wrocław 1 0 1 0 1:1 1
7 Widzew Łódź 1 0 1 0 1:1 1
13 GKS Katowice 1 0 0 1 1:2 0
14 Górnik Zabrze 1 0 0 1 0:2 0
14 Puszcza Niepołomice 1 0 0 1 0:2 0
14 Zagłębie Lubin 1 0 0 1 0:2 0
14 Motor Lublin 1 0 0 1 0:2 0
18 Korona Kielce 1 0 0 1 0:3 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
 • Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
 • GKS Katowice - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
 • Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
 • Motor Lublin - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
 • Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Tabela

Piłka nożna - IV liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Anioły Garczegorze 0 0 0 0 0:0 0
2 Bałtyk Gdynia 0 0 0 0 0:0 0
3 Bytovia Bytów 0 0 0 0 0:0 0
4 Chojniczanka II Chojnice 0 0 0 0 0:0 0
5 Czarni Pruszcz Gdański 0 0 0 0 0:0 0
6 Grom Nowy Staw 0 0 0 0 0:0 0
7 Gryf Wejherowo 0 0 0 0 0:0 0
8 Jaguar Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
9 Kolejarz Chojnice 0 0 0 0 0:0 0
10 KP Starogard Gdański 0 0 0 0 0:0 0
11 Pogoń Lębork 0 0 0 0 0:0 0
12 Pomezania Malbork 0 0 0 0 0:0 0
13 Radunia Stężyca 0 0 0 0 0:0 0
14 Sparta Sycewice 0 0 0 0 0:0 0
15 Stolem Gniewino 0 0 0 0 0:0 0
16 Supra Kwidzyn 0 0 0 0 0:0 0
17 Wierzyca Pelplin 0 0 0 0 0:0 0
18 Wikęd Luzino 0 0 0 0 0:0 0

Najbliższy mecz Arki

ŁKS Łódź
63% Arka Gdynia
23% REMIS
14% ŁKS Łódź

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Frąckowiak 1 4 100%
2 Krzysztof Kmieć 1 4 100%
3 Andrzej Maciejewski 1 4 100%
4 Jakub Kiliński 1 4 100%
5 Mirosław Najdekier 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 1 0 0 3:0 3
2 Ruch Chorzów 1 1 0 0 2:0 3
3 Chrobry Głogów 1 1 0 0 2:1 3
4 Znicz Pruszków 1 1 0 0 1:0 3
4 Górnik Łęczna 1 1 0 0 1:0 3
6 Stal Rzeszów 1 1 0 0 1:0 3
7 GKS Tychy 1 0 1 0 2:2 1
7 Miedź Legnica 1 0 1 0 2:2 1
9 Wisła Płock 1 0 1 0 1:1 1
9 Kotwica Kołobrzeg 1 0 1 0 1:1 1
11 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
11 Wisła Kraków 0 0 0 0 0:0 0
13 Pogoń Siedlce 1 0 0 1 1:2 0
14 Arka Gdynia 1 0 0 1 0:1 0
14 Stal Stalowa Wola 1 0 0 1 0:1 0
14 Polonia Warszawa 1 0 0 1 0:1 0
17 Odra Opole 1 0 0 1 0:2 0
18 Warta Poznań 1 0 0 1 0:3 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Stal Rzeszów - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
 • Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
 • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (1:2)
 • Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Wisła Kraków (mecz przełożony na wniosek gości z uwagi na ich grę w eliminacjach Ligi Europy)

Ostatnie wyniki Arki

22 lipca 2024, godz. 19:00
16% Stal Rzeszów
24% REMIS
60% Arka Gdynia
76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin

Najbliższy mecz Gedanii

Błękitni Stargard
3 sierpnia 2024
86% GEDANIA 1922 Gdańsk
9% REMIS
5% Błękitni Stargard

Tabela

Piłka nożna - Betclic III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech II Poznań 0 0 0 0 0:0 0
2 Elana Toruń 0 0 0 0 0:0 0
3 Unia Swarzędz 0 0 0 0 0:0 0
4 Zawisza Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
5 Błękitni Stargard 0 0 0 0 0:0 0
6 Noteć Czarnków 0 0 0 0 0:0 0
7 Polonia Środa Wielkopolska 0 0 0 0 0:0 0
8 Gedania Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
9 Pogoń II Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
10 Pogoń Nowe Skalmierzyce 0 0 0 0 0:0 0
11 Sokół Kleczew 0 0 0 0 0:0 0
12 Flota Świnoujście 0 0 0 0 0:0 0
13 Vineta Wolin 0 0 0 0 0:0 0
14 Cartusia Kartuzy 0 0 0 0 0:0 0
15 Wda Świecie 0 0 0 0 0:0 0
16 Wybrzeże Rewalskie Rewal 0 0 0 0 0:0 0
17 Kotwica Kórnik 0 0 0 0 0:0 0
18 Gryf Słupsk 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Gedanii

73% GEDANIA 1922 Gdańsk
13% REMIS
14% Vineta Wolin
1 czerwca 2024, godz. 17:00
81% Zawisza Bydgoszcz
14% REMIS
5% GEDANIA 1922 Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane