Koszykarska Arka Gdynia kończy sezon. Żołnierewicz: To była ogromna sinusoida
26 kwietnia 2024
(11 opinii)Oceny zawodników
Asseco poległo po dogrywce w Kutnie
22 listopada 2014
(17 opinii)
Koszykarze Asseco Gdynia przegrali po dogrywce wyjazdowy mecz z Polfarmeksem...
Trener
Zawodnicy
Zawodnicy rezerwowi
Terminarz
27.04 (sob) godz.17:30 | Icon Sea Czarni Słupsk | mecz trwa | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
20.04 (sob) godz.15:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | 107:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
11.04 (czw) godz.17:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 69:94 | Dziki Warszawa | |
07.04 (nd) godz.17:30 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 74:77 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
01.04 (pon) godz.15:30 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 73:78 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
23.03 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | 85:69 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | LIVE! |
13.03 (śro) godz.19:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 90:82 | Polski Cukier Start Lublin | |
07.03 (czw) godz.19:30 | Arriva Polski Cukier Toruń | 101:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
02.03 (sob) godz.15:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 85:89 | Anwil Włocławek | |
11.02 (nd) godz.15:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 104:102 | Legia Warszawa |
Tabela
Koszykówka - Orlen Basket Liga
Drużyny | M | Z | P | Bilans | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | 29 | 22 | 7 | 2494:2242 | 51 |
2 | Trefl Sopot | 29 | 21 | 8 | 2478:2287 | 50 |
3 | King Szczecin | 29 | 18 | 11 | 2603:2442 | 47 |
4 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | 29 | 18 | 11 | 2515:2357 | 47 |
5 | Legia Warszawa | 29 | 18 | 11 | 2475:2381 | 47 |
6 | PGE Spójnia Stargard | 29 | 16 | 13 | 2386:2263 | 45 |
7 | Polski Cukier Start Lublin | 29 | 16 | 13 | 2628:2595 | 45 |
8 | Śląsk Wrocław | 29 | 16 | 13 | 2295:2390 | 45 |
9 | MKS Dąbrowa Górnicza | 29 | 15 | 14 | 2777:2682 | 44 |
10 | Dziki Warszawa | 29 | 15 | 14 | 2277:2315 | 44 |
11 | Arriva Polski Cukier Toruń | 29 | 13 | 16 | 2358:2429 | 42 |
12 | Icon Sea Czarni Słupsk | 29 | 13 | 16 | 2239:2313 | 42 |
13 | Tauron GTK Gliwice | 29 | 9 | 20 | 2504:2619 | 38 |
14 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | 29 | 9 | 20 | 2370:2660 | 38 |
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 29 | 8 | 21 | 2408:2611 | 37 |
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 29 | 5 | 24 | 2334:2555 | 34 |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Wyniki 30 kolejki:
- sobota, 17:30
- TREFL SOPOT - King Szczecin
- Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA
- Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard
- Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
- Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa
- Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń
- Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
- Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza
Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki
-
Seth Leday
ocena z sezonu
4.69(409 ocen) -
Andrzej Pluta
ocena z sezonu
4.19(714 ocen) -
Grzegorz Kamiński
ocena z sezonu
4.14(800 ocen)
Aktualna kadra Arki
- Wojciech Bychawski
- ur.
- 1976
- wzrost
- 188
Bryce Alford- wzrost
- 190
- Adrian Bogucki
- ur.
- 1999
- wzrost
- 215
Nikodem Czoska- ur.
- 2002
- wzrost
- 192
- Adam Hrycaniuk
- ur.
- 1984
- wzrost
- 206
Grzegorz Kamiński- ur.
- 2000
- wzrost
- 200
- Stefan Kenić
- ur.
- 1997
- wzrost
- 206
Szymon Kołakowski- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
- Seth Leday
- ur.
- 1996
- wzrost
- 201
Kacper Marchewka- ur.
- 2002
- wzrost
- 192
- Filip Matczak
- ur.
- 1993
- wzrost
- 187
Maciej Nagel- ur.
- 2005
- wzrost
- 205
- Andrzej Pluta
- ur.
- 2000
- wzrost
- 190
Jakub Szumert- ur.
- 2005
- wzrost
- 203
- Maksymilian Wilczek
- ur.
- 2004
- wzrost
- 197
Bartłomiej Wołoszyn- ur.
- 1986
- wzrost
- 196