Asseco Gdynia z perspektywą na 5. miejsce. W środę mecz z PGE Turowem Zgorzelec

30 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Aby dostać się w środę pod kosz Przemysław Żołnierewicz (z piłką) będzie musiał poradzić sobie m.in. ze środkowym Bradem Waldowem. Aby dostać się w środę pod kosz Przemysław Żołnierewicz (z piłką) będzie musiał poradzić sobie m.in. ze środkowym Bradem Waldowem.

Po trzech tygodniach przerwy koszykarze Asseco Gdynia wracają na boisko Energa Basket Ligi. W środę, o godz. 18:30 rozpoczną mecz z PGE Turowem Zgorzelec. Zespół Przemysława Frasunkiewicza może po tym starciu zbliżyć się do 5. miejsca w tabeli. Wystarczy, że zrewanżuje się zgorzelczanom za grudniową porażkę jednym punktem.

31 stycznia 2018, godz. 18:30
PGE Turów Zgorzelec
ASSECO Gdynia

94% 318 typowań PGE Turów Zgorzelec
0% 3 typowania REMIS
6% 19 typowań ASSECO Gdynia

Ostatni raz Asseco grało ligowy mecz 10 stycznia, kiedy to uległo na wyjeździe Czarnym Słupsk. Gdynianie mogą mówić o pechu, ponieważ zespół ten wycofał się już z rozgrywek, a jego zaplanowane spotkania zaliczane są jako walkower 20:0 dla rywali. Z drugiej strony, Czarni rozegrali ponad połowę meczów, dlatego ich wcześniejsze wyniki zostały zachowane. Gdynianie dalej mają więc punkt za porażkę w Słupsku oraz dwa punkty za zwycięstwo na inaugurację ligi.

ENERGA BASKET LIGA BEZ CZARNYCH SŁUPSK

W następnej kolejce Asseco miało zmierzyć się z Legią Warszawa, ale ten mecz został przełożony na 7 lutego. Dlatego też zespół Przemysława Frasunkiewicza miał aż trzy tygodnie przerwy. Wcześniej jednak, w półtora miesiąca Asseco zagrało dziewięć meczów.

- Za nami najgorszy mecz w sezonie, w którym nie ustaliśmy psychicznie, ani fizycznie. Mieliśmy za sobą trudną serię, ale to nie jest wytłumaczeniem, dlaczego ostatnio nie było ognia. Nasz proces dorastania do pewnych rzeczy to rollercoaster. Raz potrafimy pokazać pewne rzeczy, a raz gramy poniżej możliwości. Mam nadzieję, że dłuższa przerwa pomoże to ustabilizować - mówi Frasunkiewicz.
Wyniki innych drużyn sprawiły, że gdynianie mają obecnie perspektywy na wskoczenie nawet na piątą pozycję w tabeli. Ponieśli tyle samo porażek, co zajmujący obecnie właśnie tę pozycję TBV Start Lublin. To samo dotyczy najbliższego rywala ze Zgorzelca, jak i BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. W razie zwycięstwa nad zgorzelczanami Asseco przeskoczy ich w tabeli. A jak pokona w zaległym spotkaniu najsłabszą w lidze Legię, wówczas będzie mogło liczyć na awans na piąte miejsce. A to, na obecnym etapie rozgrywek byłoby niespodzianką.

W GDYNIA ARENIE ASSECO PRZEGRAŁO Z PGE TUROWEM PUNKTEM

Gdynianie będą chcieli zrewanżować się Turowowi za grudniową porażkę w Gdynia Arenie. Wówczas, na nieco ponad 2 sekundy przed końcową syreną za trzy trafił Rod Camphor, dając swojej drużynie prowadzenie i zwycięstwo 79:78. Co prawda z połowy boiska rzucał jeszcze Przemysław Żołnierewicz, któremu niewiele zabrakło, aby piłka wpadła do kosza.

TRZECH KOSZYKARZY ASSECO DOSTAŁO POWOŁANIA DO KADRY POLSKI

- Jak Przemysław Żołnierewicz oddał ten rzut z połowy boiska i piłka tańczyła na obręczy, to prawie dostałem zawału. A w środę na pewno własny parkiet będzie atutem. Musimy to wykorzystać i wrócić na właściwe tory - mówi dla oficjalnej strony Turowa Kacper Borowski, skrzydłowy zgorzeleckiej drużyny.
Na dziewięć meczów we własnej hali w tym sezonie Turów przegrał tylko raz - 84:95 z MKS Dąbrowa Górnicza. W dwóch ostatnich spotkaniach w EBL uległ na wyjazdach Stali i GTK Gliwice. Natomiast gdynianom udało się wygrać w tym sezonie tylko dwa z sześciu spotkań poza domem.

KOSZYKARZE TRENOWALI BOKS, KOŁODZIEJ WYPOŻYCZONY DO LEGII

Do meczu z Turowem Asseco przygotowywało się nie tylko na parkiecie, ale także w ringu bokserskim. Ten miał im pomóc rozwinąć jeszcze większą wolę walki. W międzyczasie gdyński klub wypożyczył do końca sezonu do Legii Warszawa Michała Kołodzieja.

17 Legia Warszawa 19 1 18 1371:1649 20 0.053
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zostaną zweryfikowane jako walkowery.
Tabela wprowadzona: 2018-02-03

Wyniki 18 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 82:74 (19:27, 19:18, 19:16, 25:13)
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO GDYNIA 73:82 (12:17, 23:18, 18:20, 20:27)
  • Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 76:91 (16:29, 20:19, 14:22, 26:21)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 98:91 (29:26, 22:22, 27:17, 20:26)
  • AZS Koszalin - King Szczecin 98:92 (16:16, 23:21, 15:20, 30:27, d. 14:8)
  • Legia Warszawa - TBV Start Lublin 71:83 (22:18, 12:13, 21:21, 16:31)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 65:79 10:18, 12:19, 31:18, 12:23)
  • GTK Gliwice - PGE Turów Zgorzelec 82:78 (18:11, 21:23, 21:26, 22:18)
  • Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 0:20 walkower
  • Awansem z 19. kolejki:
  • Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 87:74 (19:10, 22:18, 24:27, 22:19)

Opinie (10)

• Obawiam sie tego ze jak przyjdzie co do czego to chlopaki spadna na pozycje ktora nie daje playoff... (3)

• 5 5

• no teraz (1)

będzie więcej wyjazdów niż gier u siebie..