"Setka" w meczu koszykarzy w Zgorzelcu

19 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Przemysław Żołnierewicz i Denis Ikovlev zdobyli po 15 punktów, ale w zestawieniu drużyn Asseco uległo PGE Turowowi. Przemysław Żołnierewicz i Denis Ikovlev zdobyli po 15 punktów, ale w zestawieniu drużyn Asseco uległo PGE Turowowi.

Po raz drugi w ciągu miesiąca koszykarze Asseco Gdynia przegrali mecz, w którym stracili 100 i więcej punktów. O ile jednak AZS Koszalin, by złamać tę barierę potrzebował aż dwóch dogrywek, to PGE Turowi Zgorzelec wystarczyło do tego 40 minut. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza przegrali na wyjeździe w 23. kolejce Basket Tauron Ligi 79:100 (20:25, 15:24, 16:21, 28:30).

PGE TURÓW: Nikolić 21 (9 zb.), Michalak 18 (4x3), Ikovlev 15 (3x3, 5 as.), Carter 11 (1x3), Bochno 6 oraz Archibeque 15 (6 zb.), Brown 9 (1x3), Jackson 5 (1x3), Gospodarek, Borowski, Karmasz, Lichnowski

ASSECO: Żołnierewicz 15 (1x3), Szczotka 12 (7 zb.), Witliński 10 (6 zb.), Szubarga 9 (1x3, 8 as.), Czerlonko 2 oraz Ponitka 10 (6 as., 5 zb.), Jankowski 9 (3x3), Put 5, Kamiński 4, Konopatzki 3 (1x3), Frąckiewicz, Kołodziej

W pierwszych minutach Asseco podjęło walkę w Zgorzelcu, mimo że otworzyło mecz od 2:7. Na pierwsze prowadzenie wyszło po kontrze, którą skończył Wojciech Czerlonko na 8:7. Potem dobrą dyspozycję tego dnia zasygnalizował Przemysław Żołnierewicz, który zdobył w ciągu kilkunastu sekund pięć punktów, poprawiając wynik na 13:9.

Obie drużyny stawiały na ofensywną koszykówkę. Na tablicy wyników często następowały zmiany, gdyż w inauguracyjnej kwarcie zespoły z gry osiągnęły w granicach 60 procent skuteczności. Wynik tej odsłony na 25:20 dla gospodarzy ustalił Brandon Brow, który do Turowa przeniósł się z Tarnobrzega, a przed meczem z nowymi kolegami zaliczył tylko dwa treningi.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PRZENOSINACH FILIPA MATCZAKA DO ZIELONEJ GÓRY

Natomiast Asseco straciło swojego jednego z wiodących graczy. W tygodniu Filip Matczak przeniósł się do Zielonej Góry. Tym samym trener Przemysław Frasunkiewicz jeszcze bardziej odmłodził skład. To w dalszej części gry odbiło się na wyniku.

W drugiej kwarcie nadal skuteczny w gdyńskich szeregach był Żołnierewicz, który już do przerwy zdobył 13 punktów. Tylko jemu wyszedł celny rzut zza łuku. I to był m.in. ten element, którego brakowało, by nadal prowadzić wyrównany mecz. Do przerwy na 7 prób za trzy, tylko ta wspomniana Żołnierewicza na 13:9 przyniosła efekt.

Ponadto uwidoczniła się przewaga pod koszem miejscowych. Amerykańscy centrzy Uros NikolićKirk Archibeque po 20 minutach mieli na koncie wspólnie 21 punktów, a Turów prowadzi 49:35. Jednocześnie z gry defensywnej praktycznie wyłączony został Filip Put, który już wówczas miał 4 faule.

Jednak najgorszy okres gry Asseco miał miejsce w pierwszych pięciu minutach po przerwie. W tym czasie gdynianie popełnili pięć straty, nie zdobyli żadnego punktu, a trzecią kwartę rozpoczęli od 0:12. Niemoc rzutową przy 35:61 przełamał dopiero z wolnego Marcel Ponitka.

Mimo że wydawało się, iż mecz jest rozstrzygnięty, Asseco w czwartej kwarty zastosowało agresywną obronę. Trener rywali, Mathias Fischer wolał nie ryzykować. Przy 74:59 na 7 minut przed końcem wziął czas. Szkoda, że po powrocie na parkiet, sędziowie odgwizdali umyślny faul Piotrowi Szczotce, gdyż można było bardziej postraszyć Turów. A tak Michalak "odpalił" zza łuku i uspokoił swoje szeregi.

W ostatnich minutach trener Frasunkiewicz postawił wyłącznie na młodych, zdejmując z parkietu Szczotkę i Krzysztofa Szubargę. Z gry przedwcześnie, po piątym faulu wypadł Ponitka. Setny punkt dla gospodarzy równo z końcową syreną zdobył Brown.

Wyniki 23 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 79:68 (15:16, 16:16, 26:21, 22:15)
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO GDYNIA 10:79 (25:20, 24:15, 21:16, 30:28)
  • Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 78:74 (19:23, 25:17, 21:16, 13:18)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polfarmex Kutno 89:64 (21:19, 19:20, 22:7, 27:18)
  • Stelmet BC Zielona Góra - AZS Koszalin 79:60 (25:14, 16:12, 21:19, 17:15)
  • Siarka Tarnobrzeg - King Szczecin 73:72 (17:26, 22:9, 23:18, 11:19)
  • Anwil Włocławek - Start Lublin 112:77 (38:20, 24:22, 24:14, 26:21)
  • Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 67:68 (17:17, 20:13, 15:20, 15:18)

Opinie (34) 1 zablokowana

• (2)

Odpowiedz dla Ani. Pieniążki w naszym klubie nie przechodzą na następny sezon. Sprzedaliśmy Galdikas i tez nikt nie doszedł wart tych pieniążków. Tak samo będzie z Matczak. Odnośnie play off w przyszłym sezonie to nie ma chęci i parcia w klubie na to. Może w końcu Gdynia jako miasto się obudzi i wymusi coś na Asseco aby zacząć walczyć dla kibiców a nie szkolić zawodników dla innych klubów. Z tego i tak kasy nie przybywa.

• 8 0

• Kasa (1)

Galdakis jest winien klubowi dużo kasy, którą chyba już klub nie odzyska ?

• 0 0

• Gdyby był winny to by sprawa wylądowała w BAT

• 0 0

• Plan na następny sezon (2)

Plan został wykonany - Utrzymanie. Pierwsze w lidze z polskim składem.
    W tym sezonie to już i tak nie będziemy wyżej, a czy zajmiemy 13 czy 14 miejsce nie ma znaczenia.
    w tej sytuacji chyba rozsądne jest oszczędzanie na następny sezon w którym ,mam nadzieję będziemy walczyć o play off.
    Tylko czy ktoś z lepszych zawodników będzie chciał tu przyjść ?
    Matczak i tak by odszedł, a tak chociaż jakaś kasa została zaoszczędzona na przyszły sezon.

• 5 2

• stawiasz Anniu na logikę:) ale w tym klubie nic nie jest logiczne

• 1 0

• w przyszłym sezonie walka o p-o ? hahahaha

• 1 0

• Co, ciężko dorobić się mistrzowskiej drużyny jak to zrobił ponad 20 lat temu Trefl Prokom Sopot. (5)

Ciężko zaczynać od niższych lig, od młodych graczy, budować krok po kroku coś co przyniesie sukces.
    Olejcie asseco i kupcie sobie następną drużynę, na kilka lat może wystarczy a potem znowu się zobaczy.
    Taka to gdyńska stolica polskiej koszykówki.

• 5 17

• ta drużyna jest w Gdyni (4)

a ten Trefl co obecnie gra w Sopocie nie ma nic wspólnego z wielokrotnym mistrzem Polski. No może po za Dylewiczem.

• 7 4

• I jeszcze może poza założycielem, ówczesnym współwłaścicielem, nazwą, kibicami, halą.... (2)

A co wspólnego z wielokrotnym mistrzem Polski ma obecna drużyna z Gdyni?

• 3 2

• (1)

to że ta drużyna w całości przeniosła się na inne podwórko?

• 3 2

• to że asseco gdynia

jest prawnym kontynuatorem tej druzyny w której grał Król, Kukułka, Frasun itd...

• 0 2

• Jasne, dalej zaklinajcie rzeczywistość, niedługo w I lidze o ile w ogóle przetrwacie

• 5 9

• a łysy jak zwykle zadowolony z siebie

• 2 0

• Żenada i wstyd (3)

dziś w TV Franz z zadowoleniem komentowal przejście Filipa do Stelmetu i jak to Asseco Gdynia fajnie ogrywa młodych zawodników dając im się rozwijać. Super rezultaty! Polityka klubu(i Asseco ) by być tylko zapleczem i miejscem ogrywania młodych jest dla mnie nie do przyjęcia. Chciałbym po prostu by klub któremu kibicuje WYGRYWAŁ a nie był dostarczycielem punktów i zawodnikow dla innych druzyn jak to jest teraz,Jesli klub nas kibiców nie szanuje i olewa to ja mowie: Dobranoc, żegnam. Wszystko.
    p.s. wiem ze nikogo w Asseco Gdynia to nie obchodzi ze odpadł kolejny kibic, przecież ważniejsze jest ogrywanie młodych i przegrywanie majac"misję" jako polska druzyna(a może to chęc dorobienia na sprzedaży młodych do budżetu Asseco ???)

• 22 8

• (2)

dołączam się
      mnie też juz tam nie zobaczycie. wolę już jechać na Trefla tam mając przynajmniej jakieś cele postawione

• 10 1

• (1)

ot, kibice 'sukcesu'

• 0 4

• jeśli ktoś przegrywa po walce to co innego , a co innego jak jawnie sie mowi, że grają o nic. Kibic nieważny.

• 8 0

• Oszukani kibice. (1)

PREZES Asseco przejmując klub obiecywał.Wyszkolimy młodzież która będzie trzonem naszego zespołu.Potrwa to 2-3 lata i zespół będzie walczył o szczytne cele.

• 19 0

• Problem w takim myśleniu jest taki, że jak któryś się wybije to szybko ucieknie. Drugi problem jest taki, że ta cała młodzież to chłopaki z Gdyni i okolic. To nie jest tak, że ściagnęli pół kadry juniorów i ich ogrywają. Nie, kto był pod ręką, będzie ogrywany

• 2 0

• Biedny ten zarząd. Kibice schrzanili niedzielę. Trzeba minusować ich posty

• 6 3

• Gdynia-stolicą polskiej koszykówki?To se newrati. (2)

To już druga setka zainkasowana przez drużynę Asseco w ciągu ostatnich trzech tygodni.Do końca rozgrywek(play off nie grozi)zostało osiem spotkań.Przyjmuję zakład,że te osiem spotkań to niestety będzie osiem porażek.Anwil,Stelmet nie będzie na nich siły,mimo że Asseco jest gospodarzem.Slam Ostrów wlkp. Polski Cukier Toruń na wyjeżdzie i tu też nikłe szanse na korzystny wynik.To są drużyny z górnej części tabeli i walczą o najwyższe cele.Z Treflem i Polpharmą u siebie,ale te drużyny walczą o play-offy,więc nie odpuszczą.Z SiarkąTarnobrzeg na wyjeżdzie i też gospodarze będą chcieli zostawić korzystne wrażenie na koniec sezonu.Wychodzi z prostego rachunku 0:8.Czy tak będzie?,Chciałbym zapytać działaczy klubu jakie jest ich właściwie podejście do kibiców?Bilety poszły w górę w przeciwieństwie do wyników drużyny.Szkolenie młodzieży, rzecz chwalebna tylko dlaczego zwykły kibic,chcący za kupiony bilet oglądać ciekawe widowisko,musi oglądać szkółkę koszykarską?Efekt?Czarne kotary zasłaniają coraz większe części trybun,aby ukryć przerażliwą żółć pustych krzesełek.

• 15 2

• Z tego wszystkiego zapomniałem o meczu z Rosą Radom,która co prawda w czubie tabeli nie jest,ale też zapewne będzie chciała grać w play-offach,więc i tu może być kiepsko.Nadal obstaję przy wyniku 0:8,chociaż wolałbym typowanie w całkiem odwrotnym kierunku.Niestety realia są takie,a nie inne i zapewne wytrwam w kibicowaniu drużynie Asseco do końca sezonu,bo robię to nieprzerwanie od chwili,kiedy klub ten zaistniał w Gdynia-Arena.Mam cichą nadzieję,że w nowym sezonie drużyna wróci na właściwe tory,albo powiemy sobie bye-bye.

• 7 0

• Siara ostatnio nastrzelała nawet Kingom to nie uklęknie przed Asseco, chociażby dla zasady albo żeby się z przytupem pożegnać:DDD A za oglądanie trochę intensywniejszych lekcji w-fu nikt nie zapłaci. Ja na pewno nie

• 9 0

• obecność Matczaka nie wiele by pomogła w tym meczu (2)

ale bez niego to najprawdopodobniej do końca sezonu wszystkie mecze zostaną przegrane. A to się odbije na frekwencji na meczach i na czymś trzeba będzie zaoszczędzić. Zrezygnować z cheerleaders? Jeśli tak, to połowa leśnych dziadków i piwniczaków z trybun odpadnie. Mniej ochroniarzy? Są niestety wymogi ustawowe... I tak dalej. To wygląda tak, że wąż zjada swój ogon. Więc za rok nie będzie walki o utrzymanie, bo węża już nie będzie bo wąż sam się zje.
    Dla mnie światełkiem w tunelu to byłoby zatrudnienie choć jednego obcokrajowca w miejsce Matczaka. W końcu Matczakowi już nie płacimy. A tu chodzi o to, aby choć ze 2 mecze wygrać, a ci młodzieżowcy mogli się od kogo uczyć..