Bardzo źle do przerwy

15 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Tomas Pacesas, nawet wsparty asystentem Davidem Dedkiem, który w poprzednim sezonie był trenerem Anwilu, nie potrafili poprowadzić koszykarzy Prokomu Trefl do zdobycia Włocławka. Mistrzowie Polski przegrali w tym mieście szósty mecz z rzędu, tym razem 60:69 (15:25, 15:20, 16:15, 14:9). Na szczycie tabeli są obecnie trzy drużyny z jednakową liczbą punktów.

PROKOM TREFL: Stanojevic 11, Slanina 9 (2x3), Dylewicz 8 (1), Shakur 3, Gurovic 3 oraz van den Spiegel 13, Harissis 6 (2), Wagner 4, Roszyk 3, Masiulis.

3:2 po akcji Mustafy Shakura 2+1 to jedyne prowadzenie w tym meczu. 12:12 w 8. minucie to zaś ostatni remis. Do tego ostatniego wyniku doprowadził "trójką" Christos Harissis, który po kilkudniowej dyskwalifikacji został przywrócony do gry. Potem Anwil zdobył 8 punktów z rzędu. Dodajmy łatwych punktów, gdyż po przechwytach i kontrach. Natomiast rezultat inauguracyjnej kwarty ustaliła "trójka" Alana Danielsa, trzecia w tej odsłonie dla Anwilu.

Aż do 17. minuty Prokom miał olbrzymie kłopoty ze sforsowaniem miejscowej defensywy. Przegrywał już 21:39! Poprawę wyniku przyniosło postawienie jednocześnie na dwóch klasycznych centrów Jovo Stanojevica i Thomasa van den Spiegela. Belg, choć z powodu kontuzji przez miesiąc nie grał w oficjalnych meczach, został najskuteczniejszym sopockim zawodnikiem. W dodatku potwierdził miano najlepiej blokującego zawodnika DBE, popisując się pięcioma "czapami". Przed przerwą udało się nieco zniwelować straty, gdyż przebudził się również Donatas Slanina, po którego sześciu punktach z rzędu było 26:39. Szkoda, że po chwili Litwinowi sędziowie odgwizdali w banalnej sytuacji przewinienie niegodne sportowca.

W 25. minucie Harissis "trójką" sprowadził wynik do 42:52, ale za chwilę faulował, gdyż próbował przewac kontrę po stracie Stanojevica. Znów było przewinienie niegodne sportowca, czyli dwa wolne, a potem piłka z boku dla rywali. Z kolei trzecia kwarta zakończyła się tak jak i pierwsza. W jej ostatniej sekundzie zza linii 6,25 trafił tym razem Wiktor Grudziński.

W ostatniej odsłonie sopocianom udało się sprowadzić wynik do 58:66, a potem 60:68, ale w ostatnich dwóch minutach nie zrobili praktycznie nic, aby powalczyć o odrobienie strat. W jednej akcji złapali trzy faule, co sprawiło, że każdy następny oznaczał rzuty. Wykorzystał to Gerrod Henderson kozłując po kilkanaście sekund piłkę praktycznie w jednym miejscu, a nasi koszykarze nie przerywali tej akcji, bojąc się skuteczności rywala przy rzutach wolnych. Gdy wreszcie zaś mistrzowie odzyskiwali piłkę, to nie próbowali "trójek", a Shakur i van den Spiegel w końcówce pudłowali nawet spod kosza.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: SKK Kotwica Kołobrzeg - Bank BPS Basket Kwidzyn 76:64 (25:7, 20:22, 10:21, 21:14), Atlas Ostrów - AZS Koszalin 86:76 (16:14, 28:19, 21:22, 21:21), SPEC Polonia Warszawa - ASCO Śląsk Wrocław 84:89 (26:36, 13:21, 22:15, 23:17), Polpharma Starogard - PGE Turów Zgorzelec 67:93 (13:31, 18:20, 19:25, 17:17), Górnik Wałbrzych - Polpak Świecie 69:79 (16:21, 13:18, 12:20, 28:20).

[tabela]

Opinie (17) 1 zablokowana

• pierwszy; )

bez trenera żadne miliony nie pomogą ...

• 0 0

• zgadzam sie.
    zero obrony dzis.
    wogole zle grali nic nie funkcjonowalo a slanina z van den spiegelem sami nie wygraja,w sumie to tylko oni cokolwiek tam robia..

no comments.

• 0 0

• czas na zmiany i tyle

Musicie Panowie postawić na młodych i doskonałych zawodników. Oni się rwa do gry. Ja wiem , że strach i ryzyko panuje w głowie Pasecasza , ale jeżeli chce być, musi wywołać rewolucję. Układy z Wierzbami tez sie skończą , jak brak chęci gry będzie aż tak wyraźny.