Brązowa Idea Śląsk Wrocław

Kryst.
9 czerwca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Koszykarze Idei Śląska Wrocław zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. W rywalizacji o trzecie miejsce pokonali 3-0 Polonię Warbud Warszawa. Decydujący sukces odnieśli w Warszawie wygrywając 98:85 (26:18, 25:22, 21:21, 26:24).

IDEA: Adomaitis 18, Giedraitis 16, Zieliński 15, Earl 13, Marciulionis 11, Tomczyk 10, Skibniewski 5, Wiekiera.
POLONIA: Jeklin 22, Taylor 21, O'Bannon 10, Prawica 8, Kalamiza 7, Hlebowicki 6, Karwowski 5, Pacocha 4, Grudziński 2, Sidor.

Każdy inny zespół cieszyłby się z medalu mistrzostw Polski (z wyjątkiem tych grających w ścisłym finale). Dalecy od radości byli jednak gracze Idei, którzy bez trudu pokonali "Czarne Koszule", ale z utęsknieniem wspominali półfinałową, przegraną walkę z Anwilem Włocławek. Na krążki wręczone im przez Janusza Wierzbowskiego, prezesa PLK, co najwyżej zerknęli tylko i szybko udali się do szatni z pochylonymi nisko głowami. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana, a do ósmej minuty wynik zmieniał się po każdej akcji. Po rzutach wolnych Dainiusa Adomaitisa oraz Dominika Tomczyka przewaga gości zaczęła stopniowo rosnąć, mimo że grano w wakacyjnym tempie.