Cel - pal... i w nogi!

31 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Zakończyły się kolejne imprezy w ramach Sportowych Wakacji z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko Przymorze i Stowarzyszeniem Nasz Gdańsk. Patronem medialnym zawodów był "Głos Wybrzeża".

Dziewczęta i chłopcy do lat trzynastu rywalizowali w III Turnieju Strzeleckim o Puchar Komendanta V KP Gdańsk Przymorze. Wśród chłopców zwyciężył Tomasz Kalkowski z Zaspy, zdobywając 28 punktów. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Przymorza - Aleksander Sawaśko i Marcin Chromniak, którzy uzyskali po 20 "0czek". Zawody dziewcząt zdecydowanie wygrała Magdalena Jaskuła, uzyskując 20 punktów. Kolejne niejsca zajęły Sara Tylka (8) i Sylwia Jaskuła (3).

XXIV Przymorski Bieg Przełajowy chłopców (do lat 13) zakończył się zwycięstwem Rafała Kunickiego, który wyprzedził Sebastiana Gamerackiego, Michała Kunickiego i Tomasza Plutę.

W turnieju darta chłopców najlepszym okiem, podobnie jak w zawodach strzeleckich, wykazał się Tomasz Kalkowski, gromadząc 43 punkty. Drugi był Wiktor Kozłowski (34), a trzeci Rafał Kunicki (32). W rywaliazacji dziewcząt doszło do rewanżu za zawody strzeleckie. Wygrała Sara Tylka (17 "oczek"), która wyprzedziła Sylwię Jaskułę (9) i Magdalenę Jaskułę (7).

Kolejnymi imprezami organizowanymi przez TKKF Przymorze będą: XXVII Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Ziemnego (obie imprezy w kategoriach wiekowych do lat 13, 15 i 18) oraz turniej kręglarski.