Chamera na "czysto" od 540 minut

14 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku

Najstarsi kibice nie pamiętają, kiedy piłkarze Bałtyku grali po raz ostatni z taką konsekwencją. W szóstej kolejce III ligi gdynianie znów nie stracili bramki, a sami zaczęli ponownie strzelać gole w drugiej połowie. Pozycję lidera zespół Jerzego Jastrzębowskiego umocnił w sobotę po wyjazdowym sukcesie nad Sławą Sławno 2:0 (0:0).

Bramki: Pietrzyk 75, Adamus 86.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski, Wróbel, Martyniuk, Zybert - Prinz (46 Litwinko), Pięta (89 Kubsik), Pietrzyk, Adamus - Kudyba, Nadolny (57 Szudrowicz).

Po raz czwarty w tym sezonie gdynianie schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie. Po jednym golu w pierwszej połowie dotychczas udało im się strzelić tylko na inaugurację w Sztumie i u siebie z Cartusią przed tygodniem. W Sławnie wrócono do scenariusza tym mocniejszego kruszenia oporu przeciwnika, im bliżej końca gry. Michał Chamera nie puścił gola od 630 minut!

W sobotę na wagę trzech punktów okazał się ostatni kwadrans. W 75. minucie Wojciech Pięta dośrodkował z rzutu rożnego do Marcina Pietrzyka, który wreszcie odczarował miejscową bramkę. Gospodarze grali bowiem z dużą szczęścia. Aż dwukrotnie ratowała ich poprzeczka, w którą posłali piłki Dariusz Kudyba i Robert Szudrowicz.

Końcowy rezultat ustalił Błażej Adamus, który skorzystał z podania Kudyby. To pierwsza bramka pomocnika w barwach Bałtyku od siedmiu lat. Wcześniej, w tym sezonie 28-latek imponował przede wszystkim dograniami piłek do partnerów. Na koncie ma już siedem asyst!

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Zatoka - Orkan 2:0, Kaszubia - Cartusia 0:1, Bytovia - Olimpia 2:0, Gryf 95 - Astra 1:2, Rega - Darzbór 1:0, Rodło - Dąb 1:1, Orlęta - Błękitni (niedziela 15.00).

Tabela wprowadzona: 2008-09-16

Hamera jest wychowankiem Bałtyku tak samo Zybert a to ze Hamera grał w arce to wasz problem gdyż wielu wychowanków Bałtyku ratowało wasz klub przed spadkiem .
    A tak poza tym arka to klub ukraiński i nawet date macie sfałszowaną.

• 0 0

• bałtyk.. JAKA PIŁKA NOŻNA..

to tylko wytwórnia CZEKOLADY ;))))

• 0 0

• nic tyllko pogratulować. (3)

moze kiedys 3 trojmiejskie druzyny w Ekstraklasie?

• 0 0

• Tylko Lechia i Arka się liczy.Kałtyk to komproimitacja wybrzeżowego futbolu. (2)

• 0 0

• (1)

tak boisz się tego klubu Sledziu że przeistaczasz jego nazwę wiesz co za to grozi masz pecha

• 0 0

• To ty masz pecha,ze twoj kaltyk wogole sie nie liczy na Wybrzeżu.

• 0 0

• Jedyny klub - Bałtyk (1)

Na poziomie od ekstraklasy po wszystkie czwarte ligi tylko Bałtyk w całym kraju nie stracił gola, nie wiem jak w niższych ligach.Jest super kocham ten klub.

• 0 0

• Jesli to naprawde sprawdziles to jest sie z czego cieszyc! :) SKS BAŁTYK GDYNIA!

• 0 0

• uff !!!

W końcuu BAŁTYK SIĘ ODRADZA!!! POWODZENIA!!!

• 0 0

• Czyste konto czyste sumienie

Cieszy mnie, ze Baltyk podobnie jak moja Lechia czysto bez korupcji i od podstaw tworzy solidna druzyne pilkarska w Trojmiescie, Arka powinna zrobic tak samo odcinajac sie od tego skorumpowanego syfotworu Polnordu.
    Zycze Baltykowi wsyzstkiego dobrego jak caly Gdansk i mam nadzieje na derby za kilka lat podobnie jak to juz bywalo bez wyzwisk oczywiscie gdyz nikt w Gdansku nie nienawidzi Baltyku za to wielu fanow Lechii darzy Baltyk sympatia.

• 0 0

• hehe

gdyby nie sledz chamera - baltyk by byl na dnie tabeli !

i zapomnialem o chuliganie zybercie :)

• 0 0

• Szacunek dla Bałtyku

Gratulacje za czyste konto i tak dalej, powodzenia.

• 0 0

• odnosnie bałtyku to... (4)

prawda jest taka ze nigdy nie dorownają Arce...

• 0 0

• I tutaj się wszyscy z tobą zgodzą .
      To Arka musi dorównać Bałtykowi.

• 0 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• (1)

niech będzie po twojemu moda na ARKE przeminie zacznie sie moda na Bałtyk ico z tego itak bedziemy was lac bo chuligani zostaną jeb*c tych co dla nich to jest jakas moda kazdy ma ich w dupie elo! jp !

• 0 0

• Bałtyk nigdy nie miał kibiców i mieć nie będzie. Moda na Bałtyk mogła być w końcu lat 80 ale kto chodził wówczas dopingować obie gdyńskie ekipy to widział różnice w klimacie. Doping, atmosfera - klimat niepowtarzalny. Zresztą o czym tu mówić czy też pisać skoro sami piłkarze Bałtyku nie mają zamiaru się identyfikować z klubem, a jedyne co ich trzyma teraz to dobra kasa. Oczywiście jak na te III ligowe warunki.
          Wierni to na pewno co niektórzy są ale jakoś zerowa.