Lotos Trefl o przerwanie serii porażek

12 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla w piątek bronić się będą przed piątą porażką z rzędu w PlusLidze. Zadanie będzie bardzo trudne, gdyż gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Z tą drużyną na jej parkiecie w najwyższej klasie rozgrywkowej żółto-czarni grali wcześniej trzykrotnie i nie zdobyli nawet seta. Początek spotkania o godzinie 18:00.

13 grudnia 2013, godz. 18:00
1 pkt.
Jastrzębski Węgiel
LOTOS TREFL Gdańsk

91% 361 typowań Jastrzębski Węgiel
9% 37 typowań LOTOS TREFL Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla na wygraną w PlusLidze czekają od 15 listopada. Wówczas było ich stać na niespodziankę, gdyż w Olsztynie ograli ówczesnego lidera tabeli.

W Jastrzębiu-Zdroju, podobnie jak z Indykpolem, gdańszczanie zagrają w piątek i znów będzie to mecz telewizyjny. Aby można było liczyć na powtórkę także wyniku, podopieczni Radosława Panasa przez cały mecz powinni grać co najmniej jak w dwóch pierwszych setach meczu u siebie w ostatniej kolejce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

LOTOS TREFL MECZ PO MECZU W SEZONIE 2013/14

Problemem gdańszczan, nie tylko w tym sezonie, jest stabilizacja formy nie tylko na przestrzeni kilku tygodni, ale nawet w trakcie jednego meczu. Szkoleniowiec nie ma zbyt wielkiego pola personalnego manewru, gdyż na początku sezonu w zmianach zamknął się praktycznie na 7 siatkarzy i jedyną roszadą w "6" jest roszada na przyjęciu, gdzie grają na ogół Krzysztof Wierzbowski bądź Robert Milczarek.

Pozostali rezerwowi wchodzą na parkiet jedynie przy zmianach zadaniowych, głównie na zagrywkę. Zobaczymy, czy wprowadzenie na rozegranie w ostatnim meczu, gdy drużynie wybitnie nie szło, Przemysława Stępnia będzie sygnałem, że trener Panas na dobre zacznie stawiać na młodzież.

Inna sprawa, że pominięcie Grzegorza Łomacza akurat w meczu z Jastrzębskim byłoby dla tego siatkarza sporym zaskoczeniem, gdyż do Gdańska przeniósł się właśnie z drużyny Węgla.

W piątek Lotos Trefl, bez względu na skład, czeka ciężka walka nawet o wygranie jednego seta. Rywale są pokrzepieni zwycięstwem wtorkowym w Lidze Mistrzów (Hypo Tirol Innsbruck 3:1), a ponadto w 3 meczach rozegranych w PlusLidze z żółto-czarnymi w poprzednich sezonach, zawsze wygrywali 3:0.

W bieżących rozgrywkach ligowych podopieczni Lorenzo Bernardiego wygrali już 7 meczów, ale nie oznacza to, że w ich hali nie można powalczyć. Komplet punktów z Jastrzębia wywiózł Indykpol, wygrywając 3:1, a dopiero po tie-breaku przegrała tam Politechnika Warszawa, która jest sąsiadem Lotosu Trefla w tabeli.

Jeśli gdańszczanom nie powiedzie się w pojedynku z Jastrzębskim, to w tym roku będą mieli jeszcze tylko jedną szansę, aby odnieść zwycięstwo. 21 grudnia ugoszczą właśnie wspomniany AZS Politechnikę Warszawa. Ze względu na.... Weekendowy Kurs Buddyjski, który mieć będzie miejsce w Ergo Arenie, spotkanie odbędzie się w hali AWFiS. Dlatego do wolnej sprzedaży skierowano tylko 700 biletów w cenach - ulgowe od 15 złotych, normalne - od 20 złotych. Trwa już sprzedaż internetowa.

Wyniki 9 kolejki

• LOTOS TREFL Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:17, 23:25, 14:25, 20:25)
  • Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 28:26, 19:25, 21:25)
  • AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:23, 27:25, 25:17)
  • PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:17, 25:11)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3 (23:25, 17:25, 32:30, 17:25)
  • AZS Częstochowa - Asseco Resovia 0:3 (35:37, 19:25, 17:25)