Dogrywka w Inowrocławiu

Marta
27 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarze Asseco Prokomu najwyraźniej w tym sezonie nie potrafią skoncentrować się podczas gier z drużynami z dołów tabeli. W poświąteczną sobotę podopieczni Tomasa Pacesasa potrzebowali dodatkowych pięciu minut, by wygrać ze Sportino Inowrocław. Sopocianie triumfowali na wyjeździe nad bemianikiem PLK 99:95 (25:24, 16:13, 27:27, 15:19 d. 16:12).

SPORTINO: Miller 22(6x3), Gomez 18(2x3), Landry 14(1x3, 8 zb.), Obrzut 10, Lee 9, Crenshaw 9, Żytko 8, Świderski 5(1x3), Wierzbicki 0, Witos 0.

ASSECO PROKOM: Logan 30 (1x3), Zamojski 17 (2x3), Dylewicz 16 (9zb.), Burke 11, Burrell 10 (9zb.), Nesović 9(2x3), Archibong 2, Łapeta 2, Ewing 2, Szczotka 0, Hrycaniuk 0.

Na parkiecie w Inowrocławiu nie było widać, że gra beniaminek z mistrzem Polski mającym aspiracje do gry w gronie najlepszych 16 ekip Starego Kontynentu. Gracze z Sopotu w pierwszej kwarcie "gonili wynik" i dopiero rzuty Davida Logana i Aniekana Archibonga w końcówce pierwszych 10 minut dały mistrzom Polski minimalne prowadzenie 25:24.

Lekka przewaga punktowa Asseco Prokomu utrzymywała się także przez większość czasu gry w drugiej kwarcie i przed przerwą sopocianie wygrywali 41:37. Przemysław Zamojski miał wówczas na koncie 9 punktów a Logan i Filip Dylewicz po 8. Mistrzowie Polski byli lepsi na tablicach 21:13, jednak rywale grali trochę lepiej zespołowo (7:4 w zestawieniu asyst).

W połowie trzeciej odsłony sopocianie prowadzili już 62:51, jednak gospodarze nie dali za wygraną i głównie dzięki dobrej skuteczności Eddiego Millera powrócili do gry.

Czteropunktowa przewaga Asseco Prokomu utrzymywała się po 30 minutach. W ostatniej części regulaminowego czasu gry Sportino odrobiło te straty. W ostatnich sekundach czwartej kwarty sopocianie byli w posiadaniu piłki, jednak nie byli w stanie oddać celnego rzutu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych 5 minutach gracze z nadmorskiego kurortu, po niezłym otwarciu nie pozwolili sobie odebrać meczowego zwycięstwa. Punkty na wagę wygranej rzucali z wolnych Logan i Dylewicz.

Miejmy nadzieję, ze już we wtorek sopocianie zaprezentują się o wiele lepiej w "klasyku PLK", czyli w rywalizacji z Anwilem Włocławek (początek o godzinie 20.15).

Tabela wprowadzona: 2009-01-11

Pozostałe wyniki 18 kolejki PLK: Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 82:84 (16:25, 18:19, 26:15, 15:16,d. 7:9), AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 88:76 (22:26, 20:15, 18:15, 28:20), Anwil Włocławek - Victoria Górnik Wałbrzych 77:60 (22:9, 13:14, 19:18, 23:19). PBG Basket Poznań - Atlas Stal Ostrów Wlkp. 90:79 (21:17, 24:21, 25:25, 20:16), Bank BPS Basket Kwidzyn - PGE Turów Zgorzelec 74:71 (17:21, 23:1815:21, 19:11).
Marta

Opinie (8) 1 zablokowana

• Pani Marto, jak można grać drużynami????W PZPN to normalne ale w PZKOSZ-u?

• 0 0

• hej (2)

mają dołek, to juz nie ten Prokom z zeszłych sezonów

• 0 0

• (1)

Ja sie nie zgodzę. Właśnie zauważyłem że grają o wiele przyjemnej dla oka w porównaniu do poprzedniego sezonu. Jest więcej finezji, a ich gra nie opiera sie tylko na 1 graczu. Pomimo ostatnich słabych meczy myśle że w tym sezonie znowu wygrają Mistrzostwo Polski. Mam nadzieje że fartem uda im sie awansować do TOP16 i tam pokarzą na co ich stać !

• 0 0

• oby, oby, lecz myślę że nie będzie w tym roku mistrzostwa

• 0 0

• żenada ...prokom trefl ...zenada ..chyba nie ma tak beznadziejnej druzyny..a takze tak beznadziejnych kibiców ...syf krauzego ....posmiewisko polski....

• 0 0

• dno

PROKOM MISTRZEM TO DOBRY ŻART. DENNY TRENER I JEGO WYNALAZKI (CHRYCYNIUK , SZCZOTKA , KOKO , NESOVIC ) W TYM SEZONIE NIE OSIĄGNĄ ŻADNEGO SUKCESU. W EUROPIE JUŻ POKAZALI JAK ŚMIESZNYM I SŁABIUTKIM SĄ ZESPOŁEM. TERAZ CZAS NA BŁAZENADĘ NA KRAJOWYCH BOISKACH , WSTĘP DO PARODII MIELIŚMY WCZORAJ. PACESAS I JEGO PROKOM TO DNO WIDZIANE OD SPODU.