Dwie dogrywki w Hali 100-lecia Sopotu

Marta
1 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Dwie dogrywki były potrzebne aby wyłonić zwycięzcę meczu Asseco Prokom Sopot - Kotwica Kołobrzeg. Mecz zakończył się wynikiem rodem z parkietów NBA, sopocianie wygrali bowiem 102:101 (14:23, 24:22, 31:17, 17:24, 7:7, 9:8). Obydwie ekipy najwyraźniej lubią grać ze sobą przedłużone mecze, w listopadzie, w Kołobrzegu mecz zakończył się po jednej dogrywce. Ciekawe co będzie jeśli zespoły te spotkają sie w play-off...

ASSECO PROKOM: Logan 36 (4x3), Dylewicz 12 (1x3), Zamojski 11 (2x3), Burrell 11 (1x3), Ewing 10 (2x3), Brazelton 8, Burke 7 (12 zb.), Archibong 3, Woods 2, Hrycaniuk 2.

KOTWICA: Hamilton 19, Naymick 19 (10 zb.), Kikowski 15 (3x3), Barrett 14 (1x3), Cielebąk 12 (1x3), Mills 8, Przybyszewski 6 (2x3), Crone 5 (1x3), Stelmach 3 (1x3).

Goście od poczatku meczu w Sopocie niezwykle wysoko zawiesili mistrzom Polski poprzeczkę. W pierwszej kwarcie razili podopiecznych Tomasa Pacesasa kilkoma trójkami i po 10 minutach wysoko prowadzili 23:14.

Jeszcze przed przerwą goście prowadzili różnicą siedmiu punktów (45:38), jednak w trzeciej odsłonie sopocianie zagrali zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami i po wreszcie składnej i skutecznej grze dość szybko odrobili straty i sami objęli wyraźniejsze prowadzenie (69:62).

Koszykarze z Kołobrzegu raz jeszcze jednak poderwali się do walki wygrali otwarcie czwartej kwarty 10:4 i Asseco Prokom wygrywał tylko 73:72.

Kolejne akcje Seftona Barretta , Kevina Hamiltona i Juliena Millsa dały Kotwicy prowadzenie 86:81 na nieco ponad pół minuty przed końcem czwartej kwarty.

Końcówka jednak należała do sopocian, którzy w swoich szeregach mają Davida Logana. Najskuteczniejszy gracz meczu doprowadził do dogrywki i uratował swój zespół przed sensacyjną porażką.

W końcówce pierwszej dogrywki sopocianie minimalnie prowadzili 93:91 tym razem to jednak do gości należało ostatnie słowo a po rzucie Hamiltona trzeba było zarządzić drugą dogrywkę.

W tej części meczu mistrzowie Polski prowadzili 100:95 i 102:98, znów jednak przyprawili swoich kibiców o palpitacje serca. Roztrwonili niemal całą swoją przewagę i gdyby nie wyjątkowa nieudolność rywali - w ostatniej akcji mając przewagę liczebną pod koszem Asseco Prokomu spudłowali - mogli schodzić z parkietu pokonani.

Tabela wprowadzona: 2009-02-19
Pozostałe wyniki 22 kolejki PLK: Energa Czarni Słupsk - Sokołów Znicz Jarosław 107:95 (28:19, 25:26, 30:27, 24:23), Bank BPS Basket Kwidzyn - Victoria Górnik Wałbrzych 113:70 (20:21, 26:15, 40:19, 27:15), PBG Basket Poznań - Polonia Gaz Ziemny Warszawa 96:87 (26:17, 22:26, 22:22, 26:22), Sportino Inowrocław - Atlas Stal Ostrów Wlkp. 77:72 (23:19, 22:18, 16:14, 16:21). 24 lutego zagrają: PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gd.
Marta

Opinie (20) 1 zablokowana

• wstyd i hanba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dziadki lesne gdzie byl doping?...gdzie ta druzyna ktora meczy sie z blaznami z Kolobrzegu?!!!

rozwiazac ten smieszny klub i tyle!!!!!!!!!!!