Dydek postraszyła gdynianki

mat.
21 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarki Lotosu PKO BP zgodnie z przewidywaniami zgarnęły komplet punktów w meczu z INEĄ AZS. Jednak podopiecznym Katarzyny Dydek należy oddać, że pokazały się z dobrej strony. Nawet gospodarze przyznawali, że poznanianki "tanio skóry nie sprzedały, a w czwartej kwarcie zbliżyły się na tyle, aby realnie myśleć o zwycięstwie". Ostatecznie gdynianki wygrały na własnym parkiecie 78:69 (24:19, 20:14, 16:21, 18:15).

LOTOS PKO BP:Catchings 18 (13 zb), Beard 15 (2x3), Tomiałowicz 15 (4x3), Matović 14, Snitsina 9 (1x3), Pawlak 6, Marchanka 1, Currie 0, Sosnowska 0.

INEA AZS: Howard 15 (1x3), Skobel 15 (2x3), Idczak 11, Aleliunaite-Jankovska 9, Mrozińska 8, Sibora 7 (1x3), Walich 4.

Gdynianki przystąpiły do sobotniego meczu bez kontuzjowanych Emiliji Podrug i Magdaleny Leciejewskiej. W pierwszej piątce zabrakło również klasycznego centra. Ivanę Matović mkiejscowy szkoleniowiec zdecydował się zastąpić... Katsyariną Snitsiną. Białorusinka rozegrała dobrą partię. Trafiała z półdystansu, spod samego kosza oraz za trzy punkty, a ponadto dobrze broniła i w ataku dostrzegała koleżanki na wolnych pozycjach rzutowych. W 8 minucie było już 24:15 dla miejscowych.

Po inauguracyjnej kwarcie widowisko nieco straciło na atrakcyjności, głównie z powodu licznych błędów z jednej i drugiej strony. W 18 minucie, po rzucie 20-letniej Agnieszki Skobel było tylko 35:31 dla gospodyń, ale przed przerwą udane akcje Matović i Tamiki Catchings dały Lotosowi PKO BP Gdynia prowadzenie 44:33.

Zaraz po zmianie stron dwoma "trójkami" popisała się Olivia Tomiałowicz i było już 52:37. Spora różnica punktowa chyba zdekoncentrowała gdyńskie koszykarki, które seryjnie zaczęły popełniać błędy. Tymczasem Skobel i Okeisha Howard jeszcze raz poderwały Ineę. W 29. minucie po akcji Weroniki Idczak było zaledwie 56:54 dla gospodyń!

Losy wygranej były otwarte aż do 37. minuty. Po "trójce" Moniki Sibory poznanianki przegrywały zaledwie różnica czterech punktów (71:67). Ostatnie minuty to popis Matović i Alany Beard.

W przekroju całego spotkania najlepsza w naszej ekipie była Catchings. Amerykanka zdobyła "double-double", czyli 18 punktów i 13 zbiórek. Dobrą partię rozegrała również Tomiałowicz, która aż cztery razy trafiła zza linii 6,25 i po raz kolejny zgłosiła reprezentacyjne aspiracje.

Tabela wprowadzona: 2009-02-26
Pozostałe wyniki 22 kolejki PLKK:CCC Polkowice - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 97:64 (25:24, 20:15, 32:9, 20:16), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - PKM Duda Super Pol Leszno 67:63 (10:14, 25:24, 22:11, 10:14), Wisła Can Pack Kraków - Cukierki Odra Brzeg 58:48 (11:8, 19:22, 14:10, 14:8), MUKS Poznań - Utex ROW Rybnik 63:44 (8:17, 19:11, 14:8, 22:8), Energa Toruń - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 68:65 (18:19, 25:14, 12:13, 13:19).
mat.

Opinie (9) 2 zablokowane

• LOTOS FANS HOOLIGANS!! (1)

Inea obita przed Gdynia!!

• 2 6

• Lotos ;-)

Ogólnie to nuuuda ten dzisiejszy mecz więc ogarnać się dziewuchy do następnego ;-) Wielkie Brawa dla Olivki, aż miło bylo popatrzeć, oby tak dalej ;-)

• 3 3

• Styl

Gdynianki przystąpiły...
    Gdynianki poprowadziła...
    Gdynianki po 20 minutach prowadziły...

Wspaniały styl pisania tekstów. Trzy zdania i wszystkie zaczynające się od "Gdynianki"

• 3 2

• Doping - o co biega :P (2)

to teraz powiedzcie mi co śpiewa młyn Lotosu -
    Hej Lotos kosz Lotos kosz Lotos kosz Lotos Kosz...............................
    za cholere nie idzie tego zrozumiec.

• 5 0

• Mizo Pecs(peczi) Mizo Pecs Mizo Pesc Weeeszka

• 1 2

• Ja usłyszałęm "Arka Gdynia", "Arka Gdynia", "Arka Gdynia"... wkońcu najlepszy zespół w Gdyni na który chodzi po 7-10 tys.

jakiś tam biedny Lotos na który 200-300 leśnych dziadków (po za Euroligą oczywiście), bo wtedy z 1tys. może...

• 1 2

• BUAHAHAHA nieźle się ubawiłem, Lotos i młyn Buahahaha, tego tępego czerwonego, zapijaczonego z przekrzywionym nosem nie

zapomnę, w jednym swetrze od 10 lat chodzi,...

• 0 3

• Do autora artykułu...

mat.
    podstawówkę skończyłeś, że pisanie trudności Ci sprawia, nie miałbym nic do stylu (albo braku stylu... tak mają faceci bez jaj), gdybyś nie pisał publicznie... nie zapominaj, że to też dzieci czytają i teoretycznie uczyć się powinny, ale nie od kogoś takiego jak Ty, wybacz... jesteś analfabetą dla mnie. Moja 10 letnia Córa lepiej od Ciebie pisze, a Ty się nazywasz "dziennikarzem" - sorry, ale śmieszne :-)

• 1 2

• He he, stare zdjęcie, Lecia nie grała :)

Wtopa, panowie dziennikarze. Nie było Was na meczu? To lepiej nie wklejać żadnego zdjęcia, niż z zeszłego roku.