Francja - Polska 85:65

Kryst.
17 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Zgodnie z oczekiwaniami, Polska przegrała w Paryżu z Francją 65:85 (16:26, 14:18, 12:18, 23:23) spotkanie kwalifikacyjne do mistrzostw Europy koszykarzy. Po trzeciej porażce Polacy stracili szanse awansu. Sobotni mecz z Czechami we Wrocławiu będzie jedynie próbą uratowania twarzy.

POLSKA: Dylewicz 14, Elliott 12, Szawarski 10, Witka 10, Lampe 7, Trybański 4, Ignerski 3, Korytek 3, Roszyk 2, Koszarek, Pluta, Szcześniak.
Najwięcej dla Francji: Diaw 16, Gomis 14, Pietrus 12.

Nic nie wyszło ze zmian zapowiadanych przez trenera Andrzeja Kowalczyka. W pierwszej piątce wystąpili tak jak wcześniej: Eric Elliott (mimo nocnego zatrucia pokarmowego), Andrzej Pluta, Krzysztof Roszyk, Filip Dylewicz i Cezary Trybański. Po trzech minutach gry, po trójce Elliotta nasi prowadzili 7:6. W następnych stu sekundach stracili siedem punktów z rzędu, a w 7 minucie spotkania Francja wygrywała 22:8...