Futsaliści AZS UG wypuścili zwycięstwo z rąk

16 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Po golu Tomasza Poźniaka gdańszczanie prowadzili w Pyskowicach przez niespełna 3 minuty. Niestety, po ostatnim tegorocznym meczu nie zdołali zabrać nad morze kompletu punktów. Po golu Tomasza Poźniaka gdańszczanie prowadzili w Pyskowicach przez niespełna 3 minuty. Niestety, po ostatnim tegorocznym meczu nie zdołali zabrać nad morze kompletu punktów.

Futsaliści AZS UG Gdańsk zremisowali na wyjeździe z Remedium Pyskowice 1:1 (0:0) tracąc gola na 86 sekund przed końcem spotkania. Akademicy po pierwszej rundzie rozgrywek ekstraklasy znajdują się na 6. miejscu. Na ligowe parkiety wrócą w połowie stycznia, gdy będą gościć Clearex Chorzów.

0:1 (35:59) Tomasz Poźniak
1:1 (38:38) Tomasz Starowicz

REMEDIUM: Groszak, Lubczyński - Mirga, Starowicz, Stasiak, Morgała, Rymaszewski, Minkus, Omylak, Janicki, Pękala, Piskorz, Wolny

AZS UG: Burglin, Wolski - Cyman, Poźniak, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta

Remis w Pyskowicach przerwał serię trzech porażek z rzędu i pozwolił gdańszczanom choć odrobinę poprawić sobie nastroje przed świętami. Przypomnijmy, że tydzień temu podopieczni trenera Szymona Hartmana dostali bolesną lekcję futsalu od mistrzów Polski, Wisły Krakbet Kraków, która nad morzem wygrała aż 5:0 (2:0)

MISTRZOWSKA WISŁA POKAZAŁA KLASĘ W GDAŃSKU.

Od początku spotkania z Remedium gdańszczanie nastawieni byli na grę z kontry. Gospodarze prowadzili grę atakiem pozycyjnym, ale szczelna defensywa AZS UG nie pozwalała im na zbyt wiele. Gracze z Pyskowic kilkukrotnie zdołali wprawdzie zagrozić bramce przyjezdnych, jednak w ich strzałach brakowało precyzji.

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Remedium miało w 34. minucie po strzale Tomasza Stasiaka, ale niemal z linii bramkowej piłkę wybili gdańszczanie. Goście, którzy prawie przez cały mecz nie byli w stanie zaskoczyć bramkarza miejscowych Łukasza Groszaka, zdołali zrobić to dopiero na 4 minuty przed końcem gry.

Najpierw wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie mógł Tomasz Stasiak, ale jego strzał niemal z linii bramkowej wybili gdańszczanie. Chwilę później było 1:0 dla przyjezdnych - piłkę w siatce umieścił Tomasz Poźniak.

Gdańszczanie z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. Trener Remedium Marcin Waniczek od razu zdecydował się wziąć czas i wycofać bramkarza. Przewaga w polu przyniosła efekt. Na nieco ponad minutę przed ostatnim gwizdkiem gola na wagę remisu zdobył Tomasz Starowicz.

Teraz futsalistów czeka miesięczna przerwa w rozgrywkach. Gdańszczanie, którzy jeszcze po 7. kolejce byli liderem ekstraklasy, rok kończą na 6. miejscu. Początek rundy rewanżowej zaplanowano na połowę stycznia. AZS UG rozpocznie ją pojedynkiem we własnej hali z Clearexem Chorzów.

11 kolejka
15 grudnia Remedium Pyskowice (w) 1:1 (0:0)