Asseco skończyło niechlubną serię

13 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Piotr Szczotka zagrał w każdym z serii 13 przegranych meczów Asseco. Zdobył w nich łącznie 138 pkt i 81 zbiórek. Piotr Szczotka zagrał w każdym z serii 13 przegranych meczów Asseco. Zdobył w nich łącznie 138 pkt i 81 zbiórek.

Przed sobotnią wygraną w Tarnobrzegu Asseco, ostatni raz na wyjeździe zwyciężyło 30 marca 2013 roku. Gdynianie przerwali więc trwającą ponad 9 miesięcy serię, w czasie której rozegrali 13 meczów poza domem. - Przez trzy kwarty zagraliśmy na wysokim poziomie W ostatniej części meczu brakowało nam rozwiązań w ataku. Jednocześnie pojawiły się problemy w obronie i stworzyła się sytuacja, że praktycznie trzeba było wygrać to spotkanie jeszcze raz. Na szczęście się udało - uważa szkoleniowiec Asseco David Dedek.

Najdłuższa podróż w sezonie okazała się szczęśliwa dla koszykarzy Asseco. Nie tylko udało się im wygrać po raz pierwszy na wyjeździe w obecnych rozgrywkach, ale i przerwać niechlubną serię trwającą jeszcze od sezonu 2012/2013.

Przygoda Asseco z wyjazdowymi porażkami rozpoczęła się 4 kwietnia, od meczu w Słupsku. Wówczas zespół, który przezywał problemy finansowe i nieco wcześniej rozstał się z kilkoma wartościowymi zawodnikami, po prostu chciał dotrwać do końca sezonu. Wyjazd wcześniej, 30 marca, gdynianom udało się jednak pokonać we Włocławku Anwil 84:72. Z obecnego składu gdyńskiej drużyny grał wówczas jedynie Piotr Szczotka, który zdobył po 2 punkty i zbiórki.

PRZYPOMNIJ SOBIE OSTATNIE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO ASSECO W 2013 ROKU.

W Słupsku gdynianie nie mieli już tyle szczęścia i zostali rozgromieni 53:90. Od tego momentu, do 11 stycznia 2014 roku rozegrali 11 wyjazdowych meczów w Tauron Basket Lidze oraz jeden w Pucharze Polski. Najbliżej wygranej byli w Starogardzie Gdańskim - ulegli Polpharmie 61:63, w Zielonej Górze - spudłowali dwa rzuty na zwycięstwo (70:71) oraz w Koszalinie - ulegli po dogrywce, do której doprowadziły rzuty wolne rywali po faulu A.J. Waltona (84:90).

- Aby odnieś zwycięstwa drużynie po prostu zabrakło doświadczenia. Nie trafili także kilku prostych rzutów spod kosza czy osobistych. Gdyby udało się im zwyciężyć dzisiaj byliby jeszcze większą niespodzianką sezonu i walczyli w górnych rejonach tabeli - uważa były szkoleniowiec Asseco Tomas Pacesas.

Anwil Włocławek (13 listopada) - 68:75

W Tarnobrzegu gdynianie dominowali od początku drugiej kwarty, którą zaczęli serią 15:0. Niewiele brakowało jednak, aby seria porażek była kontynuowana. Wszystko przez fatalną czwartą kwartę, w której koszykarze Asseco zdobyło jedynie 5 pkt. Udało się im jednak dotrzymać prowadzenie do końcowej syreny.

- Po pierwsze trzeba podziękować sponsorowi i wszystkim ludziom pracującym w klubie, że udało się zebrać tych chłopaków w jedną drużynę. Mam szczęście, że mam tak walecznych graczy - komentuje postawę Asseco nie tylko w sobotnim meczu, ale i w całym sezonie trener David Dedek.

ASSECO Z DRUGĄ WYGRANĄ Z RZĘDU W TBL

- Myślę, że zawodnicy mają wiele szczęścia, że pracują z takim trenerem - odpowiada szkoleniowcowi Szczotka.

PIOTR SZCZOTKA NOMINOWANY DO LIGOWCA ROKU - ZAGŁOSUJ

Dzięki wygranej ze Stabillem Asseco wciąż jest w grupie walczącej o pierwszą szóstkę, która już w drugiej części sezonu będzie miała zagwarantowany udział w play-off. Warto dodać, że Asseco jest jednym z zespołów najlepiej grających przed własną publicznością. W Gdyni była w stanie wygrać dotychczas tylko Kotwica Kołobrzeg. Pozostałe pięć spotkań kończyło się zwycięstwami Asseco. Taki sam stan porażek u siebie mają w tym sezonie jeszcze tylko Trefl Sopot i Energa Czarni Słupsk. Niepokonany na własnym parkiecie jest natomiast Stelmet Zielona Góra.

- To są zawodnicy z charakterem, bardzo waleczni, także tylko dzięki pracy jaką wykonują mamy taki a nie inny wynik. Trzeba ich zapytać jak to robią, ponieważ to oni walczą na boisku i wygrywają - kończy Dedek.

Opinie (7)

• Kibice

Szanowna Redakcjo. Na konferencji prasowej po meczu, z której zamieściliście cytaty, Trener Dedek oraz Piotr Szczotka mówili też o kibicach. Może w takim artykule także warto wspomnieć, że za zespołem jeżdżą kibice?

• 29 9

• (5)

Gdynianie zdobyli w TBL tylko 66 punktów.

• 8 9

• gdynianie AŻ - trefl TYLKO

• 1 10

• (2)

Asseco Gdynia ma drugą najlepszą obronę w TBL - razem ze Stelmetem. Tylko Anwil lepiej broni

• 4 8

• "Asseco Gdynia ma drugą najlepszą obronę w TBL'' (1)

dlatego są TYLKO na 8 miejscu w tabeli

• 6 6

• Poczekaj chwilę, sezon jeszcze się nie skończył.

Przed rozpoczęciem sezony wszyscy skazywali Nas na ostanie miejsce. Tymczasem niejedna drużyna przekonała się jak ciężko grać z Asseco.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 30 5 25 2413:2653 35

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
  • Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
  • Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
  • Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
  • Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
  • Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)