Gedania 1922 Gdańsk - Sokół Kleczew 2:1. Gol z karnego dał pierwsze zwycięstwo

mip.
18 sierpnia 2023, godz. 19:55
Opinie (8)

Gedania 1922 Gdańsk

Bramka Wojciecha Zyski z rzutu karnego zapewniła Gedanii 1922 Gdańsk pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Bramka Wojciecha Zyski z rzutu karnego zapewniła Gedanii 1922 Gdańsk pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała Sokoła Kleczew 2:1 (1:0) w meczu 3. kolejki grupy drugiej III ligi. Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie podopiecznym Krystiana Ryczkowskiego zapewnił Wojciech Zyska, wykorzystując rzut karny w 83. minucie. Z kolei w sobotę rywalizować będą trójmiejskie zespoły grające w IV lidze. O wynikach będziemy informować na bieżąco.

Przeczytaj relacje z sobotnich meczów w IV lidze Przeczytaj relacje z sobotnich meczów w IV lidze

Bramki dla Gedanii:
Sosnowski 6, Zyska 83

GEDANIA: Tetyk - Stawikowski, Manuszewski, Flis - Waliszewski, Zyska, Niewiadomski, Adamik - Sosnowski, Zalewski - Żukowski oraz Dowigiałło, Bąk, Michalewski, Gorwa, Bogdański, Pawlak, Łazarski

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk po dwóch porażkach podejmowali Sokoła Kleczew, który od rundy wiosennej poprzedniego sezonu jest jedną z topowych drużyn grupy drugiej III ligi. Trener Krystian Ryczkowski wystawił na ten mecz identyczną "11", jak w starciu ze Świtem Skolwin przed tygodniem.

Energa Bałtyk Gdynia i Gedania 1922 Gdańsk bez punktu w 2. kolejce III i IV ligi Energa Bałtyk Gdynia i Gedania 1922 Gdańsk bez punktu w 2. kolejce III i IV ligi

Ten ruch okazał się dobrym posunięciem, bo już w 6. minucie gdańszczanie objęli prowadzenie. Celnym uderzeniem i lobem nad bramkarzem Sokoła popisał się Filip Sosnowski, zdobywając swojego pierwszego gola w tym sezonie. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do przerwy, a sama gra była wyrównana.

Przeczytaj relację z pierwszego meczu Gedanii 1922 Przeczytaj relację z pierwszego meczu Gedanii 1922

Wraz z upływem czasu, coraz groźniej zaczęło robić się pod bramką strzeżoną przez Jakuba Tetyka. Bramkarz Gedanii musiał skapitulować w 66. minucie. To trafienie podrażniło gdańszczan, którzy szukali okazji do ponownego objęcia prowadzenia.

Udało się to w 83. minucie. Rzut karny po profesorsku wykorzystał Wojciech Zyska. Jak się okazało, to trafienie ustaliło wynik spotkania i zapewniło Gedanii pierwszy komplet punktów w obecnym sezonie.

Wyróżnić należy zmienników, po wejściu których, gra Gedanii wyraźnie się ożywiła. Ponadto kilka bardzo dobrych interwencji zaliczył Tetyk.

Podwójne kolejki w niższych ligach. Przeczytaj relację z meczów, które odbyły się we wtorek i środę Podwójne kolejki w niższych ligach. Przeczytaj relację z meczów, które odbyły się we wtorek i środę

18 Wikęd Luzino 3 0 0 3 2:13 0
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-08-20