Głową w Tura

19 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Jest powiedzenie - bić głową w mur. Świadczy ono o podejmowanych wysiłkach, ale i o bezsilności. Piłkarze Arki przez dziewięćdziesiąt minut bili dziś w Tura Turek, ale zwycięstwa nie potrafili wywalczyć, bo z piłką nie dało wjechać się do bramki. Gdynianie zremisowali z II-ligowym beniaminkiem 1:1 (1:1), choć strzelali ponad 30 razy, a rywale tylko raz celnie kopnęli w światło bramki!

Bramki: Marcin Wachowicz 8 - Sylwester Śliga 45.

ARKA: Bledzewski - Sokołowski, Szyndrowski, Sobieraj, Kalousek (66 Kowalski) - Mazurkiewicz (80 Baster), Weinar, Moskalewicz - Wachowicz, Niciński (60 Chmiest), Bazler.

TUR: Janicki - Stawiński (79 Łagiewka), Grabowski, Różycki, Derbich - Śliga (56 Niedźwiedź), Matusiak, Skokowski (64 Bieniek) - Olszewski, Wojciechowski, Sikora.

Sędzia: Krztoń (Olsztyn). Żółta kartka: Skokowski (Tur). Widzów: 5 500.

Nawet Warta i Pelikan, które z Gdyni wyjechały z bagażem czterech goli, nie zaprezentowały tak defensywnego futbolu jak Tur. Dzisiejszy rywal Arki grał tak sam bez względu na to, jaki był wynik. Jeśli trzeba było, a często to się zdarzało, goście bronili się 10-11 zawodnikami na własnym polu karnym! Szkoda, że tego gąszczu nóg i rąk żółto-niebiescy nie chcieli wykorzystać na własną korzyść. Tym bardziej, że murawa była grząska. Łatwo było o rykoszet, czy poślizg. Tylko, aby to nastąpiło, trzeba było strzelać z dystansu, a gdynianie najwyraźniej założyli sobie, że z piłką wjadą do bramki.

- Po raz pierwszy zdarzył mi sie taki mecz, że rywal wszystkimi zawodnikami bronił się w polu karnym, a moja drużyna nie wygrała. Pretensje możemy mieć sami do siebie. Za mało było strzałów z dystansu i dośrodkowań - podkreślał Wojciech Stawowy, szkoleniowiec Arki.

Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się bardzo dobrze. Tomasz Sokołowski przedarł się prawą stroną, dośrodkował, a zamykający akcję Wachowicz posłał futbolówkę w "okienko:. Utrata bramki wcale nie sprawiła, że Tur się "otworzył". Goście nadal byli ukryci za podwójną gardą, a Arka, choć miała okazje na następne gole, zawodziła strzelecko. Tuż przed przerwą zdarzyła się rzecz niewyobrażalna przy takim obrazie gry. Trzech piłkarzy Tura wyszło z kontrą. Jednak prowadzili ją na tyle długo, że pod własną bramkę zdążyło się cofnąć sześciu miejscowych. Ale Marek Szyndrowski tylko biegł przy Krzysztofie Sikorze. Ten zaś najpierw przemierzył kilkanaście metrów wzdłuż boiska, a następnie dośrodkował z prawej flanki. Piłka wydawała się być grana dość głęboko, ale nie przeciął jej ani bramkarz, ani żaden z obrońców. Natomiast celną "główką" popisał się Śliga. Tym samym po jednym z czterech strzałów oddanych tego dnia przez Tur i jedynym celnym, goście wyrównali. Co gorsza niewiele brakowało, aby w ostatniej minucie meczu historia się powtórzyła. Strzał Adama Łagiewki zaledwie o centymetry minął słupek.

- Śmierdziało bramką. Arka to najlepiej grający zespół w piłkę w tej lidze. Moi zawodnicy dopiero uczą się profesjonalnego futbolu. Ten remis, który jest dla nas doskonałym wynikiem, wybiegali, wkładając maksimum woli walki. Po cichu liczyłem, że rywale po przerwie nieco opadną z sił, a tymczasem najwyraźniej rezultat ich jeszcze podrażnił i do końca grali na pełnych obrotach - przyznał Adam Topolski, szkoleniowiec Tura.

Po przerwie najbliżej zmiany rezultatu był Olgierd Moskalewicz. W 54 minucie popularny "Olo" trafił w poprzeczkę. Swoje szanse miał też Marcin Chmiest. Rekonwalescent, który zagrał po trwającej trzy mecze pauzie, miał dwie dogodne sytuacje, ale w obu strzelał niecelnie. Dużo ochotę do atakowania bramki rywali przejawiał Krzysztof Sobieraj. Jednak i on w "16" zamiast mocno strzelać ulegał obowiązującej tego dnia tendencji w miejscowych szeregach i próbował dogrywać piłki jeszcze bliżej celu. Ale tego dnia wjechać z piłką do siatki żółto-niebieskim się nie udało. Nic nie dało ani ustawienie po raz pierwszy jego występów w Arce Sokołowskiego w pomocy (na ostatnie dziesięć minut), ani też determinacja Marka Bastera, który tak bardzo chciał się wykazać, że zaatakował skrzydłem, choć na środku boiska leżał jeden z przeciwników.

hej Kolego.
    Trzeba bylo byc na meczu zeby takie opinie wyrazac!
    Mecz byl po prostu do jednej bramki TURA a ze nie wyszlo to wielka szkoda , po prostu za bardzo chcieli wjechac do bramki z pilka.
    POZDROWIENIA DLA KIBICOW Z TROJMIASTA.! :-))

• 0 0

• sledzz

czekam na wasz mecz z nimi betony o nas sie nie bójcie i tak awans do oe jest nasze faktycznie dziś biliśmy w mur głupia bramka do szatni dla nich ale fakt remis to przegraną naszego zespołu ale i tak jestesmy nie pokonani i małe punkciki będą się liczyć

• 0 0

• PONOC MIELISCIE WSZYSTKO WYGRYWAC

• 0 0

• JP. marynarz z Z. tak samo trzeba było widzieć mecz Lechii z turem a nie się później napinać!Każdy mądry a sami daliście d... więc czasami warto się zastanowić co się pisze.

• 0 0

• DO sledzi

1do1 to ca zadyszka czy moze szczory zwane pseudopilkarzykami zwatpili w wielkosc tego klubu i powoli ja spuszczaja a moze rysiu nie zdarzyl z hybprzelewem a moze zawiodla sekretarka z zebraniem takiej kwoty a moze wy kibice w przerwie nie dogadaliscie sie z soba i postanowiliscie wiecej nie dawac i zaczac wszystko od poczatku to by bylo na tyle wiecej nie pisze bo nie mam do was farta zawsze mnie wykasuja a

• 0 0

• Do Pyka

A kto Ci tak chłopcze powiedział? Prosze Cie bardzo z całym szacunkeim powiedz, pokaż, namalój, kto powiedział: Arka Gdynia SSA wygra każdy z 36 meczy w sezonie 2007/2008! No właśnie w drugą strone, przed sezonem mówione było, że to wcale nie opryski wiosenne, i że takie niespodzianki będą się zdażać.

• 0 0

• o ja jebe

nie wiem o co chodzi elo ziomom z gdanska ale jak patrze na tabele to jestescie za nami a wiec po hooj sie odzywacie...mecz meczem ale wiecej sytuacji dozdobycia gola juz chyba byc nie moze - trzeba sie chyba zajac treningiem strzeleckim ... pzdr

• 0 0

• JP. marynarz z Z. jak dobrze sobie przypominam, po naszej porażce z Turem na wyjeździe, napinka ze strony bezdomnych złodziei była ostra he he. Założę się, że nikt z nich tego meczu nie oglądał...

• 0 0

• Musimy kupic Frankowskiego...

,,,ktoś musi strzelac bramki...bo wszyscu w Gdyni bronią się 11 w polu karnym...