Gol i asysta Ljubenowa

12 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

W czwartym letnim sparingu Arka odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem gdynianie pokonali w Gutowie Małym II-ligowego Zawiszę Bydgoszcz 2:1 (0:0). Przed przerwą na prawej pomocy, a po zmianie stron na prawej obronie sprawdzony został Brazylijczyk Aithon. Debiut w żółto-niebieskich barwach zaliczył również 16-letni Michał Szromnik, testowany bramkarz Gedanii. Obaj po spotkaniu opuścili zgrupowanie

.

Niciński 56, Ljubenow 70 - Kozłowski 89.

ARKA: (I połowa): Witkowski - Kowalski, Łabędzki, Szmatiuk, Bednarek - Aithon, Ulanowski, Ława, Kwiatkowski, Wachowicz - Trytko.
(II połowa): Szromnik - Aithon (65 Chmiest), Weinar, Płotka, Pietroń, - Bartosiewicz, Siebert, Burkhardt, Ljubenow - Drozdowicz, Niciński.

ZAWISZA: Gajewski - Stefańczyk, Dąbrowski, Łukszewski, Warczachowski - Lilo, Szczepan, Piętka, Tarnowski - Maziarz, Kosakowski oraz Witan, Cuper, Kozłowski, Suchecki.

Arka w okresie przygotowawczym gra co najwyżej z II-ligowcami. Bydgoszczanie to trzeci sparingpartner z tej klasy rozgrywkowej. Trener Marek Chojnacki zdecydował się dać pograć po jednej połowie 21 piłkarzom. W obu połowach zaprezentował się jedynie testowany 21-letni Brazylijczyk. Aithon nie przekonał do siebie i nie będzie graczem żółto-niebieskich.

Natomiast blisko kontraktów są Szromnik, który wyjechał na zgrupowanie kadry Pomorza oraz Mateusz Siebert. Defensor z FC Metz był w sobotę sprawdzany jako defensywny pomocnik oraz prawy obrońca. Przypomnijmy, że może grać również jako stoper.

Szkoleniowiec sprawdził dwa warianty ustawienia 1-4-5-1 i 1-4-4-2 oraz wypróbował czterech napastników. Kamil Bartosiewicz, były gracz ŁKS Łódź ponownie był sprawdzany na prawej pomocy. Tutaj jest największa luka. Poza zgrupowaniem jest Bartosz Karwan, który kolejną kontuzję kuruję w Krakowie. Natomiast rehabilitacja Tomasza Sokołowskiego w Szczecinie dobiegnie końca w najbliższy piątek.

Przez najbliższy tydzień rywalizacji o miejsce w drużynie nie zaostrzą również juniorzy. Po finałach mistrzostw Polski otrzymali oni wolne do następnego poniedziałku (20 lipca).

Dziś wygraną gdynianom zapewnił Ljubomir Ljubenow. Bułgarski pomocnik, który nadal negocjuje nowy kontrakt z żółto-niebieskimi, zaliczył gola i asystę. Najpierw dorzucił piłkę na głowę Grzegorza Nicińskiego, który otworzył wynik, a na 2:0 podwyższył dobijając strzał Filipa Burkhardta.

Honorowe trafienie dla Zawiszy zaliczył Marcin Kozłowski. Kibice Arki zapewne pamiętają go z sezonu 2003/04, kiedy w gdyńskiej drużynie rozegrał 13 meczów w II lidze. Nie strzelił żadnego gola i po roku jego przygoda nad morzem dobiegła końca.

Arka w Gutowie Małym pozostanie do wtorku. Tego dnia zmierzy się w sparingu z II-ligowym Pelikanem Łowicz. Jesienią 2007 roku przez kilka tygodni trenerem tego zespołu był Chojnacki.