I liga koszykarzy

Kryst.
7 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Zgodnie z przewidywaniami, nasze zespoły pokonały najsłabsze w pierwszej lidze koszykarzy drużyny. Basket Kwidzyn był jednak w Łodzi o krok od sprawienia nie lada sensacji. Do ostatnich sekund męczył się z KS. Lider zwyciężył zaledwie 77:72 (21:23, 15:13, 21:22, 24:19). Kager Gdynia nie zlekceważył rywala i bez problemu rozgromił AZS Radom 82:37 (26:8, 15:4, 25:12, 16:13).

ŁKS - BASKET 72:77
ŁKS: Pacocha 15, Gołuch, Szczepaniak 23, Leśniak 10, Nowak 15 - Goss 4, Danyuma 5, Balicki 3.
BASKET: Partyka 4, Prus 3, Malczyk 23, Wojdyła 13, Andrzejewski 2 - Klocek, Puncewicz 20, Mazurek 12.

W pierwszej kwarcie fatalnie spisywała się defensywa naszej drużyny. Okres gry między 22 a 27 minutą zespół Czesława Dasia wygrał 15:0 (z 36:39 na 51:39). Wydawało się, że lider z Kwidzyna opanował już sytuację. Niestety, wystarczyło, że na początku czwartej kwarty Łukasz Pacocha trafił dwa razy za trzy i nerwówka rozpoczęła się od nowa. W 37 minucie ełkaesiacy wygrywali 66:65, a minutę później - 71:70. Na szczęście w końcówce punktowo otworzył się Dariusz Puncewicz, który w ostatnich 120 sekundach zdobył osiem jakże ważnych "oczek". Ze względu na niepewny wynik debiut Roberta Klocka ograniczył się do czterech minut.

KAGER- AZS 82:37
KAGER: Gliszczyński 10, Karaś 11, Łuszczewski 15, Kobiela 8, Nikiel 7 - Syldatk 9, D. Szyttenhlolm 7, Ratajczak 2, Mielczarek 9, Moreń, Mysłowiecki 4.
AZS: Wall, Kardaś 8, Plutka 6, Gutkowski 4, Majewski 4 - Chojecki 2, Rogowski 2, Kogut 2, Olczyk, Pawlak, Dryjański 9.

Co prawda, goście prowadzili 2:0 (Łukasz Majewski ) i 6:5 (trójka Piotra Kardasia), ale nikogo ten fakt nie zaniepokoił. Rozbicie rywala przez gdynian był kwestią czasu. W zespole akademików zadebiutował wypożyczony z Polpharmy Starogard Gdański Jakub Dryjański. - Jestem trochę przerażony tym, co pokazał mój nowy zespół. Tęsknię za Starogardem, tym bardziej, że zostawiłem tam dziewczynę Monikę - mówił skrzydłowy.

23. kolejka.
Sokół Łańcut - Kotwica Kołobrzeg 92:77, ŁKS Łódź - Basket Kwidzyn 72:77, Pyra Poznań - Alba-Elcho 74:81, Stal Stalowa Wola - Górnik Wałbrzych 78:74, Polpak Świecie - Zastal Zielona Góra 94:64, Tytan Częstochowa - Spójnia Stargard Szczeciński 79:81, Kager Gdynia - AZS Radom 82:37.