- 1 Właściciele Arki mają wyjaśnić prezydentowi (120 opinii)
- 2 W co gra Lechia? Oferta za Durmusa (66 opinii)
- 3 Urodziny, bonus, zniszczony motocykl (43 opinie)
- 4 Gedania wypisała się z walki o awans (34 opinie)
- 5 Król strzelców w Arce po 47 latach (10 opinii)
- 6 Kosztowna porażka Bałtyku. Spadek bliski (72 opinie)
Ile pieniędzy wyda Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sprzęt dla żużlowca? Trening 22.03, godz. 14
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Zdunek Wybrzeże Gdańsk zamierza w tym roku przeznaczyć 150-200 tysięcy złotych na sprzęt dla żużlowca, który startować będzie w I-ligowej drużynie na kontrakcie amatorskim. W obecnej kadrze na takie warunki przystał Miłosz Wysocki. Natomiast Mateusz Łopuski, który przeszedł na kontrakt zawodowy, zbierał pieniądze na ogólnodostępnej z rzutce. Uzyskał 8,5 tysiąca złotych, które zamierza przeznaczyć właśnie na zakup części do motocykla. Pierwszy tegoroczny trening na torze przy ul. Zawodników ma rozpocząć się w środę, 22 marca o godzinie 14.
- Pierwszy tegoroczny trening w Gdańsku 22.03.2023, godz. 14
- Gdzie trenowali żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk?
- Praca przy sprzęcie do wykonania
- Kto wybrał amatorski kontrakt w Zdunek Wybrzeże Gdańsk?
- Mateusz Łopuski zbierał pieniądze poprzez zrzutkę
Aktualizacja, 21.03.2023, godz. 11:57
Pierwszy tegoroczny trening w Gdańsku 22.03.2023, godz. 14
Pierwszy tegoroczny trening żużlowców na stadionie przy ul. Zawodników ma rozpocząć się w środę, 22 marca o godzinie 14. Z I-ligowego składu zabranie Keynana Rewa, który dzień później ma mecz ligowy w Anglii. W barwach Ipswich pojedzie przeciwko Peterbrough.
Zajęcia będą otwarte dla kibiców. Na obiekt mają oni wchodzić bramą nr 1 od ul. Zawodników oraz zajmować miejsca w sektorze żółtym, który podczas meczów przeznaczony jest dla gości. Dostępny będzie także bezpłatny parking na terenie po hali GKS Wybrzeże.
Gdzie trenowali żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk?
Zdunek Wybrzeże Gdańsk przygotowuje tor, aby był on odpowiedni do przyjęcia żużlowców na pierwszym tegorocznym treningu w środę, 22 marca. Przez ostatnie dni nawierzchnią osobiście zajmował się Eryk Jóźwiak, menedżer I-ligowej drużyny.

Żużlowcy nie marnują czasu. Gdy nie mogli sprawdzić się przy ul. Zawodników, to rozjechali się po innych torach. Nikolai Klindt szukał możliwości jazdy w Anglii, gdzie jednak nie doszedł do skutku turniej, w którym planował wystartować. Daniel Kaczmarek trenował w Rawiczu. Natomiast Mads Hansen i Michael Jepsen Jensen wybrali się do Niemiec.
Praca przy sprzęcie do wykonania
Pierwsze treningi służą nie tylko żużlowcom na przypomnieniu nawyków odnoście jazdy na torze, sprasowania się z motocyklem, ale jest także dużo pracy przy sprzęcie.

Przypomnijmy, że żużlowcy wiążąc się z klubem mają dwa rodzaje kontraktów: amatorski bądź zawodowy. W pierwszym zawodnik otrzymują niezbędny sprzęt do startów od klubu. W drugim wszystko jest "na głowie" żużlowca, ale za to oczywiście otrzymuje on lepsze warunki finansowe za podpisanie kontraktu, a później ma wyższą stawkę za ligowy punkt.
Kto wybrał amatorski kontrakt w Zdunek Wybrzeże Gdańsk?
Jak informuje klub, jednym żużlowcem, który jest przewidziany do I-ligowych startów, a który zdecydował się na amatorski kontrakt jest Miłosz Wysocki.

- Roczne utrzymanie takiego zawodnika, jeśli chodzi o wydatki na sprzęt, to 150-200 tysięcy złotych - przyznaje Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.
Mateusz Łopuski zbierał pieniądze poprzez zrzutkę
Mateusz Łopuski, który prawo do I-ligowych startów nabędzie w połowie maja, gdy ukończy 16 lat, poszedł inną drogą. Podpisał kontrakt zawodowy, a pieniądze - jak informowaliśmy - zbierał na ogólnodostępnej zrzutce. Z zamierzonej kwoty - 25 tysięcy złotych - udało się pozyskać 8,5 tys. zł.

Po zakończeniu zrzutki "Lopuski Speedway Team" wyjaśnił powody zdobywania w ten sposób środków, a także dlaczego nastolatek zdecydował się na zawodowy kontrakt.
"Kwota, którą zebraliście pozwoli nam na zakup części do motocykli.(...) Cieszymy się, że są jeszcze kibice, którzy chcą uwierzyć w wychowanka.(...)Od samego początku kariery sportowej na mini torze, w klasie 250cc, do chwili obecnej sami ponosiliśmy koszty zakupu motocykli, stąd też w tym sezonie mamy tzw. kontrakt zawodowy. Tu chcielibyśmy nadmienić, ze gdyby klub zaoferował oraz dysponował sprzętem do ścigania i odpowiednim zapleczem szkoleniowym, a także wsparciem mechanika, pewnie rozważylibyśmy kontrakt amatorski.(...) Kontrakt zawodowy, który został nam przedstawiony, od początku nie dawał możliwości przejechania całego sezonu na odpowiednim poziomie. Po rozmowach z zarządem Klubu obiecane było wsparcie w pozyskaniu sponsorów, które pokryłoby różnicę pomiędzy kwotą kontraktu, a rzeczywistymi kosztami. Do chwili obecnej nie udało się pozyskać żadnego sponsora ze strony klubu" - to m.in. można przeczytać po zakończonej zrzutce.
Typowanie wyników
Jak typowano
79% | 255 typowań | ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk | |
1% | 5 typowań | REMIS | |
20% | 63 typowania | Arged Malesa Ostrów Wlkp. |
Kluby sportowe
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2023-03-20 17:22
Tak klub pomaga (1)
- 14 12
-
2023-03-21 10:33
Dobrze, ze to ostani sezon
I deweloper wejdzie na teren
- 2 6
-
2023-03-20 17:35
Jle wyda?:)
Pytanie brzmi ile zawodnicy sami muszą sobie załatwić kasy na sprzęt:)
A wydawanie pieniędzy przez klub na sprzęt na którym nie da się scigać uważam za bezcelowe:)
Ale o czym tu gadać jak gdzie się nie otworzy drzwi w GKS tam wypada trup:)- 24 10
-
2023-03-20 17:59
Pieszczek i długo, długo nic. (2)
Ciekawe czy doczekamy się wychowanków chociażby klasy vice-mistrza świata juniorów?
W tej chwili szybciej da wygrać się w Totka, jak wychować dobrego Juniora.- 16 5
-
2023-03-21 12:47
(1)
Pytanie podstawowe, kto w klubie ma wyszkolić i wychować tego juniora?
- 6 1
-
2023-03-22 13:20
Trener
Trener Eryk Jóźwiak i wspierający go kierownik drużyny redaktor sumowski i główny człowiek od zamieszania Mariusz vel rudy.
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.