• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kto zasłużył na tytuł piłkarza weekendu?

jag., mad, ras.
20 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Colak najlepszy w Jedenastce Kolejki
Kto zasłużył na tytuł trójmiejskiego piłkarza kolejki? Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Mariusz Węgliński (z lewej), Bartosz Ława (w środku) i Piotr Wiśniewski (z prawej). Kto zasłużył na tytuł trójmiejskiego piłkarza kolejki? Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Mariusz Węgliński (z lewej), Bartosz Ława (w środku) i Piotr Wiśniewski (z prawej).

W dziewiątym jesiennym notowaniu Jedenastki Kolejki znów mieliśmy więcej piłkarzy, którzy się wyróżnili w ostatnich kolejkach rozgrywkach na boiskach od III ligi do ekstraklasy niż miejsc w rankingu. I to nas niezwykle cieszy. Ponadto częściej brylowali gracze ofensywni niż defensywni. Wystrzeliły zespoły Bałtyku Gdynia i Lechii II Gdańsk, które zdobyły w sobotę tuzin goli. Arka Gdynia wygrała pierwszy raz od pięciu miesięcy u siebie. Przedstawiciele tych drużyn głównie kandydują do tytułu najlepszego, ale są też zawodnicy Lechii Gdańsk, bo nie można zapomnieć o dobrej postawie biało-zielonych w Warszawie, choć nie zwieńczonej nawet remisem. Głosujcie za pomocą poniższej ankiety.Najlepszy piłkarz w dziewiątym notowaniu Jedenastki Kolejki Jesień 2014 to:Po dwóch tygodniach przerwy ponownie grały wszystkie trójmiejskie drużyny od III ligi do ekstraklasy, a zatem powraca i nasz ranking. Nominowaliśmy po trzech przedstawicieli drużyn, które wygrywały w ostatniej kolejce: Arki Gdynia (I liga) oraz Bałtyku Gdynia i Lechii II Gdańsk (III liga).

ARKA WRESZCIE ZWYCIĘSKA W GDYNI

Czy to wśród nich będzie triumfator? A może jednak warto nagrodzić któregoś z dwóch graczy Lechii, których wyróżniliśmy, choć ostatecznie drużyna przegrała z Legią?

To są bowiem paradoksy futbolu, że czasami wynik jest lepszy niż gra, bądź zgoła zupełnie odmiennie. Możecie oddać głos na tylko jednego piłkarza z nominowanych.

BAŁTYK STRZELIŁ SIEDEM GOLI I ZMIENIŁ ARKĘ II NA PROWADZENIU W III LIDZE

Nasza jedenastka ustawiona jest ofensywnie. Decydujemy się na wariant 1-3-5-2. W ataku obsadzamy duet napastników, który wspólnie zajmuje pozycję wicelidera snajperów Grupy Bałtyckiej III ligi z dorobkiem 9 goli.

KAPITALNA DRUGA POŁOWA LECHII, ALE PRZEGRANA W WARSZAWIEJEDENASTKA KOLEJKI JESIEŃ 2014 - NOTOWANIE DZIEWIĄTE
Bramkarz: ŁUKASZ SKOWRON (Arka Gdynia, 2 nominacja do Jedenastki Kolejki Jesień 2014)
Ma duży udział w pierwszym od blisko pięciu miesięcy zwycięstwu Arki na własnym boisku. W sobotę przede wszystkim dobrze się ustawiał i był tam, gdzie rywale kierowali piłkę. Nawet w najgroźniejszej sytuacji gości, gdy Maciej Tataj miał czas by po kiksie uderzyć jeszcze raz z kilku metrów. Pewnie bronił też uderzenia z dystansu. Natomiast niewiele brakowało, aby tę nominację, a także wygraną Arki przekreśliła przedostatnia akcja meczu. Bramkarz próbował wyjść do piłki, potem zaczął się cofać i się poślizgnął. Ostatecznie zapobiegł utracie bramki do spółki z Alanem Fialho, choć Cezary Demianiuk tę interwencję okupił kontuzją, a szkoleniowiec gości jeszcze na pomeczowej konferencji prasowej domagał się w tej sytuacji karnego.

Obrońca: RAFAŁ JANICKI (Lechia Gdańsk, 2)
Meczem z Legią pokazał dlaczego jest uważany za stopera, który może zrobić międzynarodową karierę. Lechia czuje dobry interes i już młodzieżowcowi oferuje nowy kontrakt, choć obecny obowiązuje do 2016 roku. W Warszawie Rafał był ostoją defensywy. Do przerwy nie dał pograć Miroslavowi Radoviciowi, którego obawiał się najbardziej. Potem do spółki z Tiago Valente blokował wiele strzałów i wygrywał niemal wszystkie pojedynki. Aż do feralnej 87. minuty. Tłok był tak duży, że nie wiadomo do końca, kto zgubił krycie Orlando Sa, ale ten praktycznie jedyny poważny błąd defensywy biało-zielonych sprawił, że nie wrócili do domu co najmniej z remisem.

Obrońca: ALAN FIALHO (Arka Gdynia, 2)
Mamy tę satysfakcję, że na Brazylijczyka zwróciliśmy uwagę już na początku sezonu, gdy przyznaliśmy mu nominację za mecz III-ligowy z rezerwami Lechii. Potem proponowaliśmy, aby w pojedynku ostatniej szansy z Chojniczanką, Dariusz Dźwigała zagrał na trzech Brazylijczyków w wyjściowym składzie Arki. Tak właśnie od dwóch kolejek gra Grzegorz Niciński i widać duży postęp w grze defensywnej, a także w przyroście punktów na koncie żółto-niebieskich. Alan imponuje zaangażowaniem. Widać jak bardzo mu zależy na dobrze grze niemal w każdym jego ruchu na boisku. Gra bezpardonowo, co w I lidze jest wyjątkowo w cenie. Na razie tworzy pewną parę stoperów z Krzysztofem Sobierajem, ale może warto spróbować go także na pozycji defensywnego pomocnika, bo widać, że ma sporo ochotę do atakowania bramki przeciwnika i to nie tylko przy stałych fragmentach gry? Wówczas na środku obrony można by ogrywać znów młodych stoperów Arki, a tych w klubie nie brakuje z Michałem Marcjanikiem, czy Radosławem Robakiewiczem na czele.

Obrońca: BERNARD POWSZUK (Lechia II Gdańsk, 1):
Lechia pomimo wysokiego zwycięstwa odpierała w sobotę wiele ataków rywali. Ci także musieli uważać na bocznych obrońców biało-zielonych, którzy chętnie włączali się do akcji ofensywnych. Na przemian robili do Diego Hoffmann i Powszuk. Kiedy ten pierwszy musiał opuścić boisko polski obrońca, który latem podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt, nie zwalniał tempa. Wcześniej udowodnił, że bieganie do przodu nie jest jedynie na pokaz i zaliczył asystę do Nishiego. Szkoda, że nie może nadal trenować z pierwszą drużyną, ale został z niej usunięty latem, by zrobić miejsce dla kolejnego zagranicznego zaciągu. 20-letni wychowanek Lechii może grać tak na środku jak i boku defensywy.

Pomocnik: PIOTR WIŚNIEWSKI (Lechia II Gdańsk, 2):
32-letni pomocnik otrzymuje od nas trzecią nominację, ale pierwszą za występ w III-ligowych rezerwach. Po pierwszych kolejkach sezonu wydawało się, że będzie podstawowym piłkarzem pierwszej drużyny, gdyż w 3 kolejkach strzelił 3 gole oraz sięgnął m.in. po kano Ligowca Sierpnia w Trójmieście. Urazy spowodowały, że nieco spadł w jej hierarchii. Piłkarz był zaskoczony, że nie znalazł się w kadrze na mecz z Legią Warszawa. Oficjalnie było to spowodowane jego wcześniejszą chorobą. Wiśniewski zagrał jednak w rezerwach. Co nie było dla niego nowością, gdyż i poprzedni trenerzy biało-zielonych czasem go tam kierowali. Dlatego nie zachowywał się jak rozkapryszona gwiazda, a pracował ciężko przez cały mecz. Strzelił pierwszą bramkę, a drugiej połowie wywalczył rzut karny.

Pomocnik: DANIEL ŁUKASIK (Lechia Gdańsk, 1):
W Warszawie, gdzie wcześniej dwukrotnie był mistrzem Polski i przebił się nawet do seniorskiej reprezentacji, rozegrał chyba najlepsze spotkanie w Lechii. Nie tylko potrafił przerywać akcje mistrzów kraju, ale także na ogół celnymi podaniami uruchamiać ataki biało-zielonych. Po jego piłkach mogli wykazać się choćby Stojan Vranjes i Brono Nazario, który nie wykorzystał szansy, aby stać się bohaterem Lechii, choć w ataku był najbardziej widoczny i miał dwie kapitalne sytuacje. A co do Łukasika - wszystko wskazuje na to, że w Gdańsku został wreszcie zaakceptowany. Podstawowym piłkarzem jest od 8 kolejki. Coraz rzadziej słychać narzekania, ile to za niego zapłacono i że to przepłacony transfer po znajomościach.

Pomocnik: BARTOSZ ŁAWA (Arka Gdynia, 4, zwycięzca drugiego rankingu Jedenastki Kolejki Jesień 2014):
Miał udany początek sezonu. W czterech pierwszych notowaniach jesieni trzykrotnie otrzymywał nominację, a w drugim rankingu uznaliście go najlepszym piłkarzem weekendu w Trójmieście. W sobotę najstarszy piłkarz Arki zrobił to co było potrzebne jego drużynie. Skoro żółto-niebiescy mieli problemy ze składnymi akcjami i oddawaniem celnych strzałów w bezpośredniej bliskości bramki, to pomocnik kopnął mocną piłkę z około 25 metrów. I nie ma już znaczenia, czy futbolówka poleciała tak jak to zamierzał 35-latek, czy też zeszła mu z nogi. Najważniejsze, że obejrzeliśmy ładnego gola w tym przeciętnym spotkaniu, a co najważniejsze Arka przerwała serię niemocy przed własną publicznością.

Pomocnik: RAFAŁ BUJNOWSKI (Bałtyk Gdynia, 1):
Trzy lata temu z juniorami Jagiellonii Białystok świętował zdobycie mistrzostwa Polski do lat 19. Jednak w stolicy Podlasia w pierwszej drużynie kariery nie zrobił. Nie przebił się także w rodzinnych Suwałkach, choć niemal wszyscy zachwycali się jego techniką. Powód - 22-latek za mało biega na boisku, a stylem "stojanowa" trudno zaistnieć na seniorskich boiskach. Drugą szansę piłkarz otrzymał w Trójmieście, gdzie rozpoczął studia. Opowiadano, że w poprzednim sezonie wyczyniał cuda w V-ligowej Gedanii, wprowadzając gdańszczan szczebel wyżej. Bałtyk wykupił kartę pomocnika za 2,1 tysiąca złotych. Czy zrobi dobry interes? Na razie Rafał jest rezerwowym. W sobotę skorzystał na kontuzji Łukasza Krzemińskiego i strzelił już drugiego gola dla Bałtyku.

Pomocnik: MARIUSZ WĘGLIŃSKI (Bałtyk Gdynia, 4):
Cóż za bilans! 22-latek w dziewięciu meczach w barwach Bałtyku ma na koncie już 5 goli i aż 9 asyst! Cztery podania otwierające kolegom drogę do siatki zanotował w sobotę w spotkaniu z GKS Przodkowo. Ofensywnę możliwości tego gracza trener Marcin Martyniuk stara się jak najbardziej wykorzystać i przed tygodniem przesunął go z lewego skrzydła do ataku. Eksplozja formy Węglińskiego cieszy tym bardziej, gdyż jego przygoda z Bałtykiem zaczęłą się fatalnie. Już na pierwszym letnim treningu doznał poważnego skręcenia stawu skokowego. Nie trenował przez 6 tygodni. Sezon dla niego rozpoczął się od 3. kolejki, a od 4. jest piłkarzem pierwszej "11" nowego lidera III ligi.

Napastnik: PAWEŁ CZYCHOWSKI (Lechia II Gdańsk, 5):
Niemal etatowy zawodnik Jedenastki Kolejki. Trudno jednak go w niej nie uwzględniać, skoro jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy III ligi. W minionym tygodniu miał okazję wykazać się w sparingu wewnętrznym pierwszej drużyny. Też strzelił gola, ale do "18" na Legię się nie zmieścił. W drużynie rezerw defensywa rywali na 21-latku coraz częściej zaczyna skupiać na nim całą swoją uwagę, a on dalej trafia do siatki. W sobotnim starciu co prawda nie strzelił gola z akcji, marnując w drugiej połowie dogodną do tego sytuację, ale za to wykorzystał rzut karny. Jego pewność siebie oddał strzał w środek bramki, którego golkiper rywali zupełnie się nie spodziewał.

Napastnik: KRZYSZTOF RUSINEK (Bałtyk Gdynia, 4, zwycięzca szóstego rankingu Jedenastki Kolejki Jesień 2014)
Piłkarza nie było w naszym ostatnim rankingu, ale wraca do niego w wielkim stylu. GKS Przodkowo strzelił dwa gole w ciągu 13 minut, a jego drużyna otworzyła mecz od prowadzenia 3:0. Piękna była szczególnie bramka zdobyła przez niego w 40. sekundzie spotkania! Taki początek biało-niebieskich do tego stopnia uskrzydlił biało-niebieskich, że mecz skończyła 7 golami. Marcin Martyniuk wreszcie nie narzekał na skuteczność drużyny, gdyż jej brak w kilku wcześniejszych spotkaniach, także u siebie zabrał Bałtykowi kilka punktów. Jednak te uwagi nie dotyczą tego napastnika. Z 9 golami jest wiceliderem Grupy Bałtyckiej III ligi i ma duże zasługi w tym, że gdynianie otwierają obecnie tabelę tej klasy rozgrywek.
jag., mad, ras.

Opinie (27) ponad 10 zablokowanych

 • Dziwna ta kontuzja Wiśni. (3)

  Do Warszawy nie pojechał, a w rezerwach zagrał. I to jak!

  • 7 8

  • bo byl po chorobie

   i zagral na luzie polowe meczu by byc w rytmie meczowym ...

   • 2 2

  • wisnie nie mial kontuzji

   wyraznie mowil
   ze byl chory czytal wywiad z nim tutaj

   • 3 1

  • jak nie pojechał do Warszawy ?

   przecież był,tylko że na trybunach w sektorze z kibicami Lechii i nawet prowadził doping :))

   • 1 0

 • Trzech zawodników Bałtyku. Szacunek dla trenera działaczy i samych zawodników. Oby tak dalej.

  • 33 8

 • Oczywiście piękna bramka Ławy, mierzony strzał przy słupku co widać w powtórkach. (3)

  Chyba tylko w tej redakcji coś im zeszło ;) bo na pewno nie Bartkowi.

  • 23 6

  • to pogadaj z pilkarzem i badz na zywo na meczu to bedziesz wiedzial jak bylo (1)

   • 5 8

   • widziałem na żywo i widać było że dokładnie tak przymierzył, nawet dobre zdjęcie jest na arkowcach

    w momencie strzału - nic nie zeszło

    • 9 1

  • Bramka Ławy może fajna ale co Rusinek "urwał" :)

   • 9 1

 • Gdzie (3)

  Ranking z poprzedniego tygodnia, to że nie grała ekstraklasa to nie znaczy że nie powinno być rankingu, Grała 3 liga i 1 liga, nie gra Lechia to nie ma rankingu!!!!!

  Co to ma być za Stronniczość!!!!!!!!!

  • 14 10

  • sa zasady tego rankingu ze jest wtedy kiedy graja wszystkie klasy rozgrywkowe i tyle (2)

   widac ze nie potrafisz sie bawic tylko jakies szwinistyczne wtrety

   • 5 7

   • przestań płakać lechisto.

    tylko to potraficie,

    • 4 5

   • Czy

    ranking będzie trwał jak ekstraklasa skończy szybciej rozgrywki ,niż 1 i 3 liga ,bo na 100% nie kończą w tym samym czasie ( oczywiście dotyczy sie to poprzedniej kolejki ) , bo w zeszłej kolejce nie grała ekstraklasa i rankingu nie było , a w rankingu zawodników z Ekstraklasy to jak na lekarstwo czyli dwóch , przeważają zawodnicy z 3 ligi no i z 1 ligi .

    • 0 0

 • ARKA - BAŁTYK - derby w Gdyni już za rok!!! (2)

  • 31 21

  • dokładnie tak , jak zwykle w III lidze :)

   • 14 7

  • zawsze ARKA II - Bałtyk corocznie !!

   • 10 7

 • Za rok to derby Lechia - Arka. (1)

  • 14 23

  • Chyba Lechia II - Arka

   • 10 8

 • W meczu z Lechia

  Nowak gral po sterydach!

  • 4 3

 • Do Panów, Pana jag mad. (6)

  Bóg was opuścił. Jak można do tej kolekcji gwiazd I i III ligi porównać Janickiego, który za rok czy dwa będzie z Glikiem zabezpieczał środek obrony w reprezentacji? Nie szanujecie się i nas czytelników.

  • 3 11

  • Ty chyba żartujesz

   albo jesteś bratem tego Janickiego - lessera Lechii

   • 4 0

  • Aż do feralnej 87. minuty. (3)

   no właśnie - jak Piszczek ze Szkocją.

   • 2 0

   • Piszczek zawalil tez pierwszego gola wiec co porownujesz (2)

    • 0 2

    • Szukała zawalił (1)

     bo kręcił się w kółko, a Janicki nie ma co zawalać bo stoi na środku i patrzy jak piłka go mija raz z lewej raz z prawej strony.

     • 1 1

     • szukala sie krecil w kolko

      bo piszczek nie odcial podania za gosciem ktory strzelil gola nie poszedl defensywny pomocnik a taka jego rola

      ech znasz sie na pilce ...

      • 0 1

  • tutaj nikt nikogo nie porownuje tylko wyroznia

   czytamy ze zrozumieniem

   a poriownanie jak juz to dokonuja czytelnicy przez liczbe glosow

   jak widzisz nie podzielaja twojej opinii

   wiec nie masz monopolu na wszechwiedze

   • 2 0

 • Janicki

  kto ma w interesie promowanie tego zawodnika, bo on na meczu się nie przemęcza.

  • 5 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
46% ARKA Gdynia
17% REMIS
37% GKS Katowice

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 35 67 62.9%
2 Sławek Surkont 36 62 58.3%
3 Mariusz Kamiński 36 61 55.6%
4 Radosław Dymkowski 36 59 58.3%
5 Michał G. 36 59 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 33 21 5 7 59:30 68
2 Arka Gdynia 33 18 8 7 52:33 62
3 GKS Katowice 33 17 8 8 67:35 59
4 Motor Lublin 33 15 8 10 47:41 53
5 Górnik Łęczna 33 13 13 7 34:29 52
6 Wisła Płock 33 14 9 10 45:44 51
7 GKS Tychy 33 16 3 14 43:46 51
8 Odra Opole 33 14 8 11 40:32 50
9 Wisła Kraków 33 13 11 9 62:47 50
10 Miedź Legnica 33 12 12 9 48:35 48
11 Stal Rzeszów 33 14 6 13 52:58 48
12 Znicz Pruszków 33 12 6 15 34:42 42
13 Chrobry Głogów 33 10 9 14 33:49 39
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 9 11 13 53:52 38
15 Polonia Warszawa 33 7 11 15 39:49 32
16 Resovia 33 8 7 18 37:59 31
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 4 11 18 25:57 23
18 Zagłębie Sosnowiec 33 2 10 21 21:53 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 33 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
 • Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
 • Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
 • GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
 • Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Arki

Zagłębie Sosnowiec
92% ARKA Gdynia
4% REMIS
4% Zagłębie Sosnowiec

Tabela

Piłka nożna - IV liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Gryf Słupsk 29 23 3 3 80:30 72
2 Jaguar Gdańsk 29 22 1 6 82:39 67
3 Energa Bałtyk Gdynia 29 19 4 6 73:36 61
4 Grom Nowy Staw 29 17 6 6 64:36 57
5 Pomezania Malbork 29 13 10 6 69:41 49
6 Chojniczanka II Chojnice 29 14 3 12 65:55 45
7 Anioły Garczegorze 29 12 6 11 54:47 42
8 Gryf Wejherowo 29 13 3 13 59:52 42
9 Supra Kwidzyn 29 11 8 10 36:47 41
10 Radunia II Stężyca 29 11 7 11 53:56 40
11 Pogoń Lębork 29 10 9 10 54:48 39
12 Powiśle Dzierzgoń 29 8 9 12 34:44 33
13 MKS Władysławowo 28 7 9 12 42:59 30
14 Sparta Sycewice 29 6 11 12 46:65 29
15 Arka II Gdynia 29 6 7 16 43:56 25
16 Gedania II Gdańsk 29 6 4 19 43:80 22
17 GKS Kolbudy 29 4 4 21 24:81 16
18 Start Miastko 28 3 6 19 32:81 15
Po 34. kolejce awans do III ligi uzyska najlepsza drużyna. Natomiast z IV ligi spadnie od 3 do 6 drużyn w zależności od tego, ile zespołów spadnie z III ligi z regionu pomorskiego.

Wyniki 29 kolejki

 • Chojniczanka II Chojnice - JAGUAR GDAŃSK 4:3
 • GKS Kolbudy - BAŁTYK GDYNIA 1:8 (0:3)
 • Start Miastko - GEDANIA II GDAŃSK 1:1 (0:0)
 • MKS Władysławowo - ARKA II GDYNIA 4:1
 • Radunia II Stężyca - Anioły Garczegorze 3:3
 • Supra Kwidzyn - Powiśle Dzierzgoń 1:1
 • Pogoń Lębork - Sparta Sycewice 1:1
 • Gryf Wejherowo - Grom Nowy Staw 3:1
 • Gryf Słupsk - Pomezania Malbork 3:1

Najbliższy mecz Lechii

Miedź Legnica
26 maja 2024, godz. 15:00
10% Miedź Legnica
17% REMIS
73% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 34 69 64.7%
2 Piotr Matusiak 34 69 64.7%
3 Łukasz Gawlik 34 68 58.8%
4 Marek Sowiński 34 67 61.8%
5 Mariusz Kamiński 34 67 61.8%

Ostatnie wyniki Lechii

11 maja 2024, godz. 17:30
HIT
33% Wisła Kraków
34% REMIS
33% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane