Kolejne zwycięstwo VBW GTK Gdynia

Krzysztof Klinkosz
23 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Magdalena Ziętara (z piłka) obok Kingi Bandyk była najskuteczniejszą koszykarką gdyńskiej drużyny podczas drugiego dnia mistrzostw Polski juniorek. Magdalena Ziętara (z piłka) obok Kingi Bandyk była najskuteczniejszą koszykarką gdyńskiej drużyny podczas drugiego dnia mistrzostw Polski juniorek.

Koszykarki VBW GTK Gdynia wygrały swój drugi mecz podczas finałów MP juniorek starszych i na dzień przed zakończeniem rywalizacji grupowej zapewniły sobie awans do strefy medalowej. W czwartek podopieczne Andrzeja Curyla rozbiły jednego z faworytów turnieju - MKS Polkowice 82:59 (22:17, 7:19, 31:13, 22:10).

Oprócz gdynianek, po drugim dniu turnieju awans do półfinałów zapewniły sobie już ekipy z Bydgoszczy i poznańska INEA. O ostatnie miejsce premiowane awansem powalczą w piątek MUKS Poznań i AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Dla polkowiczanek mecz z gdyniankami był spotkaniem ostatniej szansy na wyjście z grupy. Gospodynie okazały się jednak bardziej wyrównaną ekipą, aż cztery podopieczne Andrzeja Curyla z pierwszej piątki zakończyły zawody z dwucyfrowym dorobkiem, w ekipie z Polkowic natomiast punkty zdobywało zaledwie 5 koszykarek. Mimo to aż do 22 minuty utrzymywało się prowadzenie polkowiczanek.

Podobnie jak w środowym meczu, motorem napędowym poczynań gdynianek były Magdalena ZiętaraKinga Bandyk, do tej dwójki poziomem dostosowały się Anna JakubiukKaja Pabisiak. Gdynianki wygrały  walkę na tablicach (45:38) i w jeszcze większym stopniu niż w środę brylowały jeśli chodzi o grę zespołową (21:3 w bilansie asyst).

Pierwszą część meczu gospodynie wygrały 22:17 prowadząc niemal przez cały czas trwania tej kwarty. W drugiej odsłonie gdynianki zatraciły skuteczność miedzy 13 a 15 minutą, przegrały ten fragment 0:8 i drużyna MKS-u wyszła na prowadzenie 27:24. Utrzymywało się ono, jak już wspomnieliśmy do 22 minuty gry.

Początek drugiej połowy gdynianki wygrały jednak aż 14:0, 6 punktów w tym czasie zdobyła Ziętara i w 24 minucie zespół VBW GTK wyszedł na prowadzenie 43:36, które kontrolował i stopniowo powiększał już do końca meczu.

Wyniki drugiego dnia mistrzostw:
Grupa B
VBW GTK Gdynia - MKS Polkowice 82:59 (22:17, 7:19, 31:13, 22:10)

VBW GTK: Ziętara 18, Bandyk 18, Jakubiuk 16, Pabisiak 13, Witkowska 8 - Sendlewska 7, Stępień 2, Jachowska 0, Kiejdrowska 0, Szmytkowska 0, Kimso 0.
MKS: Dobrowolska 12, Jasnowska 10, Szczepanik 10, Zuchora 0, Światowska 0 - Puss 14, Hołtyn 13, Łapkowska 0.

MKK Sokołów S.A. - KS Basket 25 Bydgoszcz 59:66 (16:14, 16:6, 12:14, 15:32)
Najwięcej punktów dla MKK: Urbaniak 18, Owczarek 14
Najwięcej punktów dla Basketu: Faleńczyk 17, Wilk 13.

(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)
1.VBW GTK Gdynia 2 2 0 171:122 4
2.Basket 25 Bydgoszcz 2 2 0 154:143 4
3.MKS Polkowice 2 0 2 143:170 2
4.MKK Sokołów Podlaski 2 0 2 122:155 2

Grupa A
ŁKS Basket Women Łódź - MUKS Poznań 63:79 (17:21, 17:20, 14:26, 15:12)

Najwięcej punktów dla ŁKS: Morawiec 22, Kowalczyk 12
Najwięcej punktów dla MUKS: Stelmach 11, Casimiro 11, Kcperska 10, Jackowska 10.

INEA AZS Poznań - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 75:43 (31:6, 13:11, 17:14, 14:12)
Najwięcej punktów dla INEI: Marciniak 15, Adamowicz 13.
Najwięcej punktów dla AZS PWSZ: Jaworska 12, Pasternak 11.

• Brawo dziewczyny!!

Ciężki mecz wygrany z faworytem. Kapitalna obrona po przerwie no i te świetne kontry. Utarły nosa gwiazdkom z Polkowic. Dobrze, że ten mecz obserwowały koleżanki z Lotosu. Mają dobry przykład przed meczem lub meczami z CCC Polkowice.

• 14 1

• Hala na Olimpijskiej przypomniała sobie najlepsze czasy z meczy Polpharmy czy

wczesnego Lotosu VBW Climy. Emocji i zaangażowania co niemiara, ale dla mnie najlepszy był młodzieżowy sektor kibiców. Dopingu mógłby im pozazdrościć Sweterek i spółka. Teraz wszystkie siły na walkę o medal.

• 4 0

• Brawa dla Gdyni, ale teraz Bydgoszcz rozdaje karty

Po takim meczu nasze dziewczyny z Bydgoszczy mogą sobie wybierać czy wygrać i grać z MUKSem Poznań czy przegrać i grać z AZS Poznań w półfinale.

• 1 1

• Mecz świetny jak na młodzież - brawa dla dziewcząt

Ale niektóre sceny na ławce trenerskiej Gdyni jak za czasów Jacka Winnickiego. Oby wynik był taki sam.