KGS Arka Gdynia przegrała w Ostrowie. Powtórka z rozrywki, fatalna 4. kwarta

mip.
13 października 2023, godz. 19:30
Opinie (28)

Kacper Gordon w drugiej połowie robił co mógł, by Krajowa Grupa Spożywcza Arka wygrała w Ostrowie Wielkopolskim.  Kacper Gordon w drugiej połowie robił co mógł, by Krajowa Grupa Spożywcza Arka wygrała w Ostrowie Wielkopolskim.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 79:89 (19:18, 19:19, 25:20, 16:32) w meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi. Po dobrych trzech kwartach i prowadzeniu przed ostatnią odsłoną, podopieczni Wojciecha Bychawskiego całkowicie zawiedli w ostatniej partii. Gdynianie nie wykorzystali sporych osłabień ostrowian.

BM Stal: Brembly 20 pkt (2x3 pkt) Mikalauskas 14 (8 zb., 6 as.), Kulig 14 (3x3, 9 zb.), Silins 10 (2x3), Załucki 0 oraz Chyliński 19 (5x3), Chatman 6, Durisić 6, Sewioł 0

Arka: Pluta 19 (5x3, 5 as,), Bogucki 15 (9 zb.), Żołnierewicz 14 (1x3), Kenić 6 (6 zb.), Marchewka 0 oraz Gordon 14 (3x3), Hrycaniuk 4, Wilczek 2, Szumert 2, Nagiel 0

Koszykarze Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia w piątkowy wieczór w drugim wyjazdowym meczu z rzędu grali ze zmagającą się z urazami, Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Gdynianie chcieli zaprezentować się co najmniej tak dobrze, jak w starciu ze Śląskiem Wrocław.

Warto zaznaczyć, że do wyjściowej "5" wrócił Kacper Marchewka. Na parkiecie wytrzymał jednak tylko 22 sekundy, bo po faulu na Arunasie Mikalauskasie zastąpił go Grzegorz Kamiński. To jednak wcale nie zmieniło sytuacji Arki, bo po niespełna 4 minutach gry, żółto-niebiescy mieli już wykorzystany limit fauli.

Śląsk Wrocław - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 88:79. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Śląsk Wrocław - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 88:79. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

To właśnie rzuty osobiste sprawiały, że wynik po 10. minutach oscylował wokół remisu. Arka prowadziła tylko 19:18 i to pomimo faktu, że BM Stal grała bez nominalnego rozgrywającego. Warto wspomnieć, że w końcówce pierwszej kwarty oficjalny debiut w OBL zaliczył Maciej Nagiel.

Seria 7:2 gospodarzy na początku drugiej kwarty sprawiła, że gospodarze objęli najwyższe prowadzenie w tym meczu. Powodem była słaba skuteczność Arki, która trafiała tylko co trzeci rzut. Pomimo tego, w 17. minucie był remis po 28, bo ostrowianie nie potrafili wykorzystać faktu, że gdyńska obrona często się gubiła.

Wyrównana gra trwała w najlepsze aż do końca pierwszej połowy. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił Kacper Gordon, który w ostatniej akcji rzucił "trójkę" i na tablicy wyników było 37:38. Seria 7:0 w drugiej połowie sprawiła, że Arka prowadziła 50:43 i o czas poprosił Andrzej Urban. Stal zaczęła wtedy stosować obronę strefową i rozpoczęły się problemy gdynian w ofensywie. Po "trójce" Michała Chylińskiego był już remis po 52.

Przeczytaj naszą zapowiedź 4. kolejki OBL Przeczytaj naszą zapowiedź 4. kolejki OBL

Na ostatnie 10 minut to jednak żółto-niebiescy wychodzili z 6-punktową zaliczką (57:63). Spora w tym zasługa Kacpra GordonaAdriana Boguckiego, którzy w trzeciej kwarcie prowadzili grę Arki. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego, mieli zatem podobną sytuację, jak we Wrocławiu, gdzie wychodzili na ostatnią odsłonę z przewagą.

Prowadzenie gości prysło jednak, jak bańka mydlana, bo dwie "trójki" miejscowych doprowadziły do wyrównania. Chwilę później seria BM Stali urosła już do 11:0 i o czas poprosił trener Bychawski. Goście grali jednak bardzo źle w obronie i ataku, wobec czego przewaga gospodarzy tylko rosła. Niemoc rzutową po niemal 4 minutach przerwał dopiero Bogucki.

Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę. Krajowa Grupa Spożywcza nowym sponsorem Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę. Krajowa Grupa Spożywcza nowym sponsorem

Pomimo tego, że gospodarze mieli problemy z faulami i zarówno Mikalauskas, jak i Rodney Chatman zeszli z parkietu z pięcioma przewinieniami, to sfrustrowana Arka nie potrafiła znaleźć sposobu na zmieniającą się obronę Stali. Ostatecznie miejscowi wygrali 89:79.

16 Tauron GTK Gliwice 4 0 4 311:364 4

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-18

Wyniki 4 kolejki

• Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 89:79 (18:19, 19:19, 20:25, 32:16)
  • TREFL SOPOT - Dziki Warszawa 96:85 (18:19, 25:23, 22:22, 31:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Start Lublin 112:87 (31:24, 27:25, 28:19 | 26:19)
  • Tauron GTK Gliwice - Anwil Włocławek 77:88 (20:20, 17:20, 12:26, 28:22)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 81:87 (23:21, 15:20, 20:18, 23:28)
  • Śląsk Wrocław - King Szczecin 60:83 (16:20, 18:24, 13:22, 13:17)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:82 (16:27, 11:20, 24:16, 32:19)
  • Sewertronics Sokół Łańcut - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:89 (16:28, 26:16, 18:18, 21:19, d: 7:8)