Księża - Media 4:8

Michał Kulawiński
25 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Licznie zgromadzona publiczność (ponad 3000) gorąco dopingowała drużynę księży. Jednak ci, podobnie jak w zeszłym roku musieli uznać wyższość mediów, którym ulegli po zaciętym spotkaniu 4:8 (2:3, 1:2, 1:3). Należy zaznaczyć, że cały dochód z meczu został przeznaczony na pomoc Szpitalowi Matki i Dziecka. Dużą atrakcją była również wizyta koszykarek Lotosu VBW Clima, które podczas przerw były oblegane przez młodych sympatyków gdyńskiego zespołu.

Pierwsza tercjia rozpoczęła się od ataku dziennikarzy, którzy już po 6 minutach prowadzili 0:2, bramki zdobyli: w 5'. Robert Wereda i 6'. Dariusz Kwiatkowski. Szybkie osiągnięcie dwubramkowego prowadzenia wprowadziło zbytnią pewnośc siebie w szeregi mediów, co w 10'. skrzętnie wykorzystali księża, zdobywając po strzale ks. Andrzeja Bemowskiego kontaktowego gola. W przedostatniej minucie wyrównał ks. Zdzisław Róż. Jednak ostatnie słowo w pierwszej tercji należało do dziennikarzy, w ostatniej sekundzie na listę strzelców ponownie wpisał się Dariusz Kwiatkowski.

W drugiej tercji gra się zaostrzyła, o czym świadczy nałożona już w 2'. na Łukasza Borowskiego kara mniejsza - za niedozwolony atak ciałem. Minęło niespełna sześćdziesiąt sekund od końca kary środkowego trzeciego ataku dziennikarzy i media, po strzale Jacka Kamińskiego, powiększyły prowadzenie (2:4), w tej samej minucie karę, za atak kijem trzymanym oburącz, otrzymał Michał Kulawiński, niedługo potem dołączył do niego kolega z zespołu (Waldemar Skolimowski) - kara techniczna za nadmierną liczbę graczy. Księżom nie udało się jednak wykorzystać podwójnej przewagi. Dopiero w 31'. ks. Bogusław Głodowski przejął krążek w tercji obronnej dziennikarzy i strzałem z bliska nie dał żadnych szans bramkarzowi. Nie zrażeni tym przedstawiciele mediów po pięciu minutach ponownie prowadzili dwoma bramkami, strzelał kapitan drużyny Jacek Kamiński.

Trzecia część toczyła się już pod dyktando dziennikarzy i tak w 49'. po raz trzeci Dariusz Kwiatkowski zmusił golkipera księży do sięgnięcia do siatki po krążek, dwie minuty później Marek Mordan podwyższył na 3:7. W 54'. ks. Dariusz Kuchta zmniejszył przewagę, za to po niespełna minucie Sebastian Pawlak ustalił wynki meczu na 4:8. Jeszcze tuż przed końcem spotkania, za przeszkadzanie, karę mniejszą 2' otrzymał Sławomir Jędrzejewski.

Opinie (15)

• to było śmiechu warte........

uważam,że po pierwsze drużyna księży trochę sie osmieszyła-grubasy ruszaja sie jak slonie!!!!!!!!!!!! po drugie-ksieza mieli podplacona publicznosc(troche dziwne ze w zdecydowanej wiekszosci byly to dzieci.........-czyzby pedofilia sie szerzyla?!)

• 0 0

• ja dodam

iż pozostała część publiczności to panie po sześciesiątce wpatrzone z nabożną czcią w swoich spowiedników.

• 0 0

• Psssssssss

Śmiechu warte są te wypowiedzi, w ogóle nie przemyślane, nie zawierące własnego zdania, tylko są takimi głupotami, o których zawsze mówią ludzie bedący w wielkim błedzie, z którego nie zdają może sobie nawet sprawy.Po prostu mogę wam tylko współczuć-biedni ludzie.
    A co do księży, to oni zawsze są i bedą górą, i grają przynajmniej,,czysto"-tzn.fair play-i po prostu mają tyle swojej pracy, że nie mogą często trenować, dlatego idzie im tak jak idzie, ale kiedyś napewno jeszcze dadzą wielką radość- nam czyli kibicom.

• 0 0

• wypowiedzi

Nic konkretnego, same obrazliwe teksty - tylko na tyle was stac?

A swoja droga zaluje, ze nie moglem byc na meczu.

• 0 0

• A właściwie to ile było?

Może to mało ważne ale właściwie to ile było? 4:8 czy 5:8? Bo według mnie 2+1+2 to jest 5?

• 0 0

• TEN JEDYNY!!

TYLKO SEBASTIAN PAWLAK BYŁ THE BEST!!!!

• 0 0

• ZNAKI!!!! TE SIGN

JESLI ZNACIE SEBASTIANA PAWLAKA DAJCIE ZNAK!!

• 0 0

• Do Szymona

Ty Koleś! Masz jakiś kompleks czy jak? Albo może nie otrzymałeś rozgrzeszenia przy ostatniej spowiedzi?
    Dla mnie to raczej zabawa niż poważny mecz i cieszy mnie to, że co jakis czas odbywaja się takie imprezy!! Przynajmniej czemuś dobremu to służy, bo twoje gadanie nie służy niczemu na całe szczęście. I po ch....tam szedłeś?

• 0 0

• Hej Szymon!!!

A o tej pedofilii tak mówisz, bo tatuś cię całe dzieciństwo smyrał po siusiaku, tak?

• 0 0

• Brawo Michaś

hiehiehie atak kijem trzymanym oburacz, cross checking :) Tak trzymac :) Pozdrowienia