• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka znalazła trawę na sobotę w Mostach

jag.
27 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
aktualizacja: godz. 14:56 (27 lutego 2015)

Arka Gdynia

Grzegorz Tomasiewicz podpisał kontrakt z Arką do 30 czerwca 2016 roku. W sobotę będzie miał ostatnią szansę, by postawą w sparingu przekonać trenerów żółto-niebieskich, że warto na niego postawić już na inaugurację wiosny. Na sobotę gdynianie zaplanowali dwie gry kontrolne, ale by zaprezentować się na trawie musieli opuścić Gdynię. Grzegorz Tomasiewicz podpisał kontrakt z Arką do 30 czerwca 2016 roku. W sobotę będzie miał ostatnią szansę, by postawą w sparingu przekonać trenerów żółto-niebieskich, że warto na niego postawić już na inaugurację wiosny. Na sobotę gdynianie zaplanowali dwie gry kontrolne, ale by zaprezentować się na trawie musieli opuścić Gdynię.

Piłkarze Arki nie mogą rozegrać ostatnich sparingów przed inauguracją wiosny na żadnym z trawiastych boisk Gdyńskiego Centrum Sportu. Przy ul. Olimpijskiej będą mogli zaprezentować się dopiero 8 marca w meczu I-ligowym z GKS Tychy. Na sobotę naturalną nawierzchnię, na której żółto-niebiescy o godzinie 11:00 sprawdzą się z Gryfem Wejherowo, udało się znaleźć w Mostach. Druga gra kontrolna, z Olimpią Elbląg odbędzie się tego samego dnia o 15:00 na syntetycznym boisku Narodowego Stadionu Rugby. Jako pełnoprawny piłkarz ekipy Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta zagra już Grzegorz Tomasiewicz. 19-letni pomocnik podpisał 1,5-roczny kontrakt. Na oba spotkania wstęp dla kibiców jest bezpłatny.PRZECZYTAJ WYWIAD Z GRZEGORZEM TOMASIEWICZEM

Grzegorz Tomasiewicz zdążył w Arce rozegrać już trzy sparingi i potrenować przez dwa tygodnie, ale dopiero w piątek dopełniono wszystkie formalności związane z jego przenosinami z Legii Warszawa do Gdyni. Osiągnięto porozumienie, które satysfakcjonuje oba kluby, a także podopiecznego menedżera Cezarego Kucharskiego.

Reprezentant Polski do lat 19, który w stolicy miał kontrakt ważny do końca 2016 roku, ale w drużynie mistrzów Polski mógł co najwyżej grać i trenować z rezerwami, w Arce otrzymał 1,5-roczny kontrakt, a między klubami został przeprowadzony transfer definitywny.

Według naszym informacji gdynianie za pozyskanie pomocnika nie muszą nic płacić. W zamian Legia dysponuje prawem odkupienia piłkarza na preferencyjnych warunkach w każdym z dwóch najbliższych okien transferowych (lato 2015, zima 2015/16). Wydaje się to optymalne rozwiązanie dla wszystkich stron.

Arka pozyskała utalentowanego piłkarza bez wydawania pieniędzy, a gdy talent pomocnika rozwinie się w Gdyni, żółto-niebiescy mogą zarobić na odsprzedaniu go Legii bądź wytransferowaniu do innego klubu, bądź też mieć wartościowego gracza na lata, gdyby zdecydowali się latem 2016 podpisać z nim kolejny kontrakt.

Warszawski klub na tej transakcji ma taką korzyść, że piłkarz może zyskać więcej na wartości i bardziej rozwinąć talent, występując w I lidze niż kopiąc w III-ligowych rezerwach, a ponadto w każdej chwili może po niego wezwać, płacą Arce za wypromowanie piłkarza. Teraz zaś już zyskuje, gdyż Tomasiewicz "schodzi" z listy płac w stolicy.

Natomiast sam zawodnik też nie może narzekać, gdyż nawet jak nie przebije się w Arce, to 1 lipca 2016 roku otrzyma kartę na rękę, a tym samym będzie mógł wybrać nowy klub bez konieczności płacenia za niego odstępnego.

ASYSTA TOMASIEWICZA W DEBIUTANCKIM SPARINGU W ARCE

RUCHY TRANSFEROWE ARKI W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
Przyszli: Grzegorz Tomasiewicz (pozycja pomocnik, ostatni klub Legia Warszawa, transfer definitywny, kontrakt do 30.06.2016), Piotr Karłowicz (pozycja, Wigry Suwałki, wolny transfer, kontrakt do 30.06.2015), Michał Rzuchowski (defensywny pomocnik, Ruch Chorzów, wypożyczenie do 30.06.2015), Patrik Lomski (narodowość Finlandia, skrzydłowy, Turun Palloseura/Finlandia, wolny transfer, kontrat do 30.06.2015 z opcją przedłużenia), Michał Renusz (skrzydłowy, GKS Bełchatów, wolny transfer, 30.06.2015 z opcją przedłużenia), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, z rezerw)

Nowy kontrakt: Maciej Wardziński (napastnik, do 30.06.2015)

Byli na testach: Jakub Mrozik (pomocnik, Chojniczanka), Damian Ałdaś (pomocnik, Odra Opole), Mateusz Molewski (pomocnik, Unia Swarzędz), Damian Korkuś (pomocnik/obrońca, Lechia Dzierżoniów)

Odeszli: Robert Sulewski (obrońca/pomocnik, Stal Mielec, wypożyczenie do 30.06.2016), Jacek Kusiak (pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Antonio Calderon (Hiszpania, pomocnik, Pogoń Siedlce, wolny transfer), Alan Fialho (Brazylia, środkowy obrońca, CA Linense/Brazylia, po skróceniu wypożyczenia przez Fluminense/Brazylia), Paweł Brzuzy (pomocnik, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2015)

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI


Grzegorz zapewniał nas, że przenosi się do Arki, by od razu walczyć o pierwszy skład. Na razie jednak przegrywa rywalizację na pozycji "10", na której czuje się najlepiej ze starszym od siebie o 11 lat Marcusem. Zresztą już w połowie lutego nasi czytelnicy najliczniej opowiedzieli się za takim rozwiązaniem. Wśród siedmiu zawodników, z których można było wybierać, Tomasiewicz otrzymał drugą liczbę głosów wspólnie z Bartoszem Ławą.

KTO POWINIEN GRAĆ NA POZYCJI NR 10 W ARCE. ZOBACZ WYNIKI ANKIETY

Poza Brazylijczykiem, na tydzień przed inauguracją I ligi, pewniakami do "11" Arki są skrzydłowi pozyskani zimą: Patrik Lomski (najlepszy snajper Arki w sparingach) oraz Michał Renusz, w roli defensywnych pomocników zagrają: młodzieżowiec Michał Nalepa i wypożyczony z Ruchu Chorzów, Michał Rzuchowski, a w ataku najbliżej podstawowego składu jest Paweł Abbott.

Tak prezentował się skład Arki na dwa tygodnie przed inauguracją wiosny.W sobotę dowiemy się w dużej mierze jak szkoleniowcy rozwiązali niewiadome w defensywie. Krzysztof Sobieraj, po niespełna tygodniowej przerwie związanej z dolegliwościami kolana, wrócił do treningów z drużyną, a to oznacza, że jedno miejsce na środku obrony jest zajęte. Partnerem kapitana żółto-niebieskich w centrum defensywy będzie Antoni Łukasiewicz bądź młodzieżowiec Michał Marcjanik.

Zawodnicy do lat 21 walczą również o miejsce w "11" na bokach obrony i w bramce. Z prawej strony konkurentem Łukasza Kowalskiego, wobec kontuzji Glaubera, jest Przemysław Stolc, a z lewej Paweł Wojowski rywalizuje z Marcinem Warcholakiem. Natomiast między słupkami Dawid Kędra walczy o prawo gry z Jakubem MiszczukiemŁukaszem Skowronem.

CZY PAWEŁ WOJOWSKI BĘDZIE GDYŃSKIM ŁUKASZEM PISZCZKIEM?

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem I ligi, przez pełne 90 minut na boisku musi przebywać co najmniej jeden młodzieżowiec.Po zatrudnieniu Tomasiewicza w pierwszej drużynie Arki jest aż 29 piłkarzy. Dlatego na ostatni weekend przed inauguracją zaplanowano dwa sparingi. Żółto-niebiescy liczyli, że rozegrają je w Gdyni. Jednak do tego nie dojdzie, mimo że murawa na Stadionie Miejskim na pierwszy rzut oka prezentuje się okazale.

- Mogę potwierdzić, że murawa jest w bardzo dobrym stanie. Aparatura podgrzewająca boisko włączona jest od dwóch tygodni. Korzystając z przychylnej aury już rozpoczęliśmy wiosenne nawożenie trawy, naprawiane są także ubytki murawy. Stadion będzie w pełni przygotowany na 8 marca, a także na trening Arki poprzedzający mecz z Tychami, choć od klubu nie dostaliśmy jeszcze informacji, kiedy się on odbędzie - informuje nas Dariusz Schwarz, kierownik Stadionu Miejskiego w Gdyni.

Tak wyglądało w piątek boisko na Stadionie Miejskim w Gdyni. Tak wyglądało w piątek boisko na Stadionie Miejskim w Gdyni.
Już po sparingu ze Startem Warlubie Grzegorz Witt, drugi szkoleniowiec żółto-niebieskich, mówił nam o dążeniu do rozegrania ostatnich sprawdzianów na trawie, ale nie zostało to uwzględnione w harmonogramie Gdyńskiego Centrum Sportu.

TRENER WITT 18 LUTEGO: OSTATNI SPARING CHCEMY ZAGRAĆ NA TRAWIE

- To co będzie działo się na stadionie, planujemy dużo wcześniej. Z Arki mieliśmy sygnał, że chce rozegrać dwa ostatnie sparingi w tym samym miejscu. W związku z tym, że na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej jest jeszcze zmarzlina, takie rozwiązanie u nas nie wchodziło w grę - wyjaśnia kierownik Schwarz.

To stanowisko zdziwiło działaczy Arki, gdyż oni o możliwości treningów na naturalnej trawie przy ul. Olimpijskiej zaczęli zabiegać już od połowy lutego.

- 20 lutego wysłaliśmy maila, w którym była propozycja rozegrania jednego z sobotnich sparingów na głównym stadionie, a drugiego na bocznym boisku. Wcześniej, gdyż około połowy lutego, rozmawialiśmy na temat udostępnienia nam trawiastego boiska treningowego i uzyskaliśmy zapewnienie, że jeśli nie będzie to zbyt obciążające dla murawy, to taką zgodę otrzymamy. Wszystko zmieniło się w poniedziałek. Dlatego wraz z dyrektorem Edwardem Klejndinstem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej, Michałem Globiszem udaliśmy się na rozmowę z dyrektorem Markiem Łucykiem. To na nim dopiero usłyszeliśmy, że oba boiska są pod gruntem zamrożone, a odpalenia aparatury podgrzewającej na głównej płycie na razie nie będzie - tak Paweł Bednarczyk, menedżer Arki relacjonuje przebieg negocjacji na temat możliwości gry w najbliższą sobotę w Gdyni.

Przypomnijmy, że Arka wszystkie sześć dotychczasowych sparingów grała na sztucznej nawierzchni. W środę i piątek piłkarze po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym trenowali na trawiastym podłożu. W tym celu udali się na obiekty TKKF Checz przy ul. Zamenhofa.

OSTATNI SPARING TAKŻE PRZED ARKA II. SPRAWDŹ, JAK ZIMĄ WIEDZIE SIĘ III-LIGOWYM REZERWOM

W sobotę na naturalnej murawie będzie mogła zagrać tylko część piłkarzy żółto-niebieskich, zapewne ci, którym najbliżej do "11" na inaugurację wiosny. O godzinie 11:00 sparing z III-ligowym Gryfem Wejherowo rozegrają oni na osiedlu Złote Piaski, na granicy Mostów i Kosakowa.

Właściciel tego boiska nie zgodził się na rozegraniu dwóch meczów jednego po drugim. Dlatego gra kontrolna z III-ligową Olimpią Elbląg odbędzie się na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Górskiego o 15:00 na sztucznej trawie.

Na oba spotkania dla kibiców wstęp jest bezpłatny.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE TERMINY WIOSENNYCH MECZÓW ARKI W I LIDZE

Arka przypomina, że trwa sprzedaż karnetów. Po dwóch etapach adresowanych dla tych, którzy stały abonament już posiadali, ruszyła otwarta dystrybucja.

Karnety, w zależności od trybuny i ewentualnej ulgi, kosztują od 35 do 275 zł. Natomiast rodzice do sektora rodzinnego mogą nabywać je za 90 i 30 zł. W sprzedaży są również abonamenty VIP. To wydatek 700 zł.

SZCZEGÓŁOWE CENY, ZASADY SPRZEDAŻY I KANAŁY DYSTRYBUCJI
jag.

Kluby sportowe

Opinie (26) ponad 10 zablokowanych

 • Korzystając z przychylnej aury?

  Aura jest przychylna od kilku miesięcy. Mogli nawieźć wcześniej, bo wiadomo, że jeden sparing zawsze jest na meczowej murawie.
  A gdyby była aura nieprzychylna na dosiewki? To by meczów w lidze nie było?
  Durne tłumaczenie. Najpiękniejsza murawa będzie jak nikt na niej nie będzie grał. Może o to chodzi by był piękny trawnik w Gdyni.

  • 11 12

 • Co jest to XXI wiek?

  W Gdańsku afera z trawą bo grają za dużo, w Gdyni trawa jest, ale nie mogą na niej grać.

  • 11 7

 • Za co ta kasa??? (2)

  2 mln złotych prawie od miasta, pytanie za co? Nie ma innych gdyńskich klubów gdzie trenują chłopcy? Ostatnio było niby za propagowanie piłki, a raczej powinno za profanację. Wystarczy iść na mecz i wszystko jasne. I za co tyle kasy darmozjadom???

  • 10 30

  • to chyba nie ten temat i teraz do miasto nawaliło bo ma stadion a nie da

   • 3 4

  • ale jaki

   Jaki jest jeszcz zespół piłkarski w Gdyni? No chyba że Arka II ale przecież to te same pieniądze.

   • 0 0

 • Sztorm Mosty!

  Zapraszamy na treningi.

  • 23 2

 • To jak w końcu jest? (2)

  "Mogę potwierdzić, że murawa jest w bardzo dobrym stanie. Aparatura podgrzewająca boisko włączona jest od dwóch tygodni. informuje nas Dariusz Schwarz, kierownik Stadionu Miejskiego w Gdyni."

  "w poniedziałek usłyszeliśmy, że oba boiska są pod gruntem zamrożone, a odpalenia aparatury podgrzewającej na głównej płycie na razie nie będzie - tak Paweł Bednarczyk, menedżer Arki relacjonuje przebieg negocjacji"

  • 6 1

  • Słaba komunikacja jest w samym GOSIRZE

   Albo pod górę robią klubowi. Tylko po co?

   • 8 0

  • no widzisz ktos sciemnia

   ankieta by sie przypadala
   kciuk w gore łucyk
   kcuyk w dół bednarczyk

   • 0 2

 • Szkoda, że Abbotta nie pogonili.

  Ale może nasz Drewinio się obudzi?? Na razie słaby jest, w sparingach nic nie pokazał...

  • 5 1

 • A dlaczego Arka nie może grać przy Ejsmonda???

  • 8 4

 • Panie Łucyk (1)

  Komu pan robi na złość? Stadion po to został wybudowany aby służył sportowcom a nie po to aby ładnie wyglądał w folderach Sportowa Gdynia. Nie pierwszy raz tak się dzieje, wszystko na ostatni moment...

  • 11 2

  • Ważne by trawa wyglądała dobrze

   Przygotowania nie ważne. Co to ma na celu?
   Przecież w Arce nie są głupi i sami by sobie murawy nie przeorali przed meczem ligowym. No chyba, że ktoś jeszcze ma korzystać z murawy a tego nie wiemy. Tylko kto?

   • 3 0

 • Tylko Arka Gdynia (4)

  Dlaczego klub nie ma praw do herbu i nazwy? Kto i dlaczego to przywłaszczył?

  • 7 7

  • (3)

   Klub ma prawo do herbu i nazwy . Nikt nie przywłaszczył, prawnym w właścicielem
   jest Stowarzyszenie Inicjatywa Arka .

   • 6 5

   • to nie klub klub to SSA Arka (2)

    czyli nie ma

    • 3 2

    • Ma! (1)

     • 2 3

     • nie ma, musi płacić prywaciarzom za korzystanie

      • 0 0

 • NIE ROZUMIEM

  czemu ktoś na WP wymysla takie dwuznaczne tytuły a potem usuwa nasze wpisy

  • 5 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

ŁKS Łódź
63% Arka Gdynia
23% REMIS
14% ŁKS Łódź

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Frąckowiak 1 4 100%
2 Krzysztof Kmieć 1 4 100%
3 Andrzej Maciejewski 1 4 100%
4 Jakub Kiliński 1 4 100%
5 Mirosław Najdekier 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 1 0 0 3:0 3
2 Ruch Chorzów 1 1 0 0 2:0 3
3 Chrobry Głogów 1 1 0 0 2:1 3
4 Znicz Pruszków 1 1 0 0 1:0 3
4 Górnik Łęczna 1 1 0 0 1:0 3
6 Stal Rzeszów 1 1 0 0 1:0 3
7 GKS Tychy 1 0 1 0 2:2 1
7 Miedź Legnica 1 0 1 0 2:2 1
9 Wisła Płock 1 0 1 0 1:1 1
9 Kotwica Kołobrzeg 1 0 1 0 1:1 1
11 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
11 Wisła Kraków 0 0 0 0 0:0 0
13 Pogoń Siedlce 1 0 0 1 1:2 0
14 Arka Gdynia 1 0 0 1 0:1 0
14 Stal Stalowa Wola 1 0 0 1 0:1 0
14 Polonia Warszawa 1 0 0 1 0:1 0
17 Odra Opole 1 0 0 1 0:2 0
18 Warta Poznań 1 0 0 1 0:3 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Stal Rzeszów - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
 • Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
 • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (1:2)
 • Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Wisła Kraków (mecz przełożony na wniosek gości z uwagi na ich grę w eliminacjach Ligi Europy)

Ostatnie wyniki Arki

22 lipca 2024, godz. 19:00
16% Stal Rzeszów
24% REMIS
60% Arka Gdynia
76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin

Relacje LIVE

Najczęściej czytane