Lider z Gdańska

4 czerwca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Znakomicie spisał się w drugiej rundzie Pucharu Niemiec MTB Michał Bogdziewicz. Kolarz KS Lechia Gdańsk wygrał zawody i został liderem klasyfikacji generalnej.

W imprezie wzięło udział 96 zawodników, w tym... 95 Niemców. Reprezentantów gospodarzy pogodził gdańszczanin Michał Bogdziewicz. Zawodnik Lechii Gdańsk już na początku rywalizacji uciekł z jednym z niemieckich kolarzy. Przez trzy okrążenia gdańszczanin jechał drugi. - Wyczekałem do podjazu, na którym Niemiec najbardziej się męczył i zaatakowałem. Ucieczka się udała i do mety dowiozłem 25 sekund przewagi. Rywalizowaliśmy w trudnych warunkach. Było bardzo gorąco - 29 stopni. Nie było czym oddychać. Po tej wygranej zostałem liderem klasyfikacji generalnej. W kolejnej eliminacji wystartuję w koszulce lidera. Stawka zawodników w Niemczech prezentuje podobny poziom jak w Polsce na zawodach MTB Langa. Utrzymuję kontakt z trenerami kadry i jest szansa, że wystartuję w Pucharze Świata lub eliminacjach mistrzostw Europy - powiedział "Głosowi" Michał.

Trzecia eliminacja Pucharu Niemiec rozegrana zostanie 7 lipca.