O włos od niespodzianki ... Gedania - Unia 57:66

Jakub Bork
8 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy koszykarkom Gedanii Gdańsk. W niedzielnym spotkaniu gdańszczanki przegrały na własnym parkiecie po dramatycznym meczu z vice-liderem 1 ligi Unią Probasket Swarzędz 57:66 (7:18, 25:12, 9:18, 16:18), mimo iż na minutę do końca to gospodynie bliższe były wygranej.

Przez pierwsze 10 minut zajmujące drugą pozycję w tabeli 1 ligi koszykarki ze Swarzędza kontrolowały przebieg spotkania. W zespole Gedanii mnożyły się błędy i straty. Na początku drugiej odsłony gra się wyrównała. W 15 minucie przy stanie 15:25 zespół do walki poderwała Karolina Szlachta oddając celny rzut za 3 punkty. Gdańszczanki zaczęły kryć "pressingiem". Od tego momentu rywalki miały kłopoty z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Po akcjach Agnieszki Saidowskiej, Aleksandry Chojnowskiej ( 3 pkt. ) i Szlachty ( przechwyt + rzut) gdańszczanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie- 30:29. Zdenerwowany trener Unii Zbigniew Grześczyk poprosił o czas. Po 20 minutach Gedania prowadziła 32:30.

Po przerwie przy stanie 36:35 dla Gedanii trafia Katarzyna Rezler, następnie trzy kolejne akcje Unii kończą się celnym rzutem za 3 punkty ( ponownie Rezler oraz Anna Talarczyk i Aleksandra Kośmider ), a na tablicy widnieje wynik 46:36 dla przyjezdnych. W międzyczasie kontuzji kolana doznała trzecia obecnie strzelczyni 1 ligi Agnieszka Saidowska. Po 3 kwartach Unia prowadziła 48:41.

W 32 minucie Lubow Szwecowa dwukrotnie trafia za 3. Gedania przegrywa już tylko 49:50. Kolejne punkty dla Unii i przy stanie 49:54 o czas prosi Aleksander Sewierow. Za 2 rzuca Chojnowska , a z linii rzutów osobistych nie myli się Ewa Bukowska. Na 3 minuty do końca punktuje Katarzyna Szura, w rewanżu trafieniem odpowiada Wioletta Lewandowska, która w ubiegłym sezonie wybrana została MVP 1 ligi. Na minutę i 8 sekund po rzucie z trudnej pozycji 2 punkty zdobywa Szlachta - 57:56 dla gdańszczanek. Koszykarki ze Swarzędza pudłują , w zamieszaniu pod koszem piłkę z rąk gdańszczanek wyrywa Magdalena Parzymies i mimo faulu Ewy Zaorskiej zdobywa punkty. Po przerwie dla trenera Sewierowa Magdalena Parzymies nie myli się podczas wykonywania rzutu wolnego. Zaorska nie trafia dwukrotnie za 3, kontra Unii i punkty z fulem Rezler definitywnie rozstrzygają losy spotkania.

Wiele wskazuje na to, iż gdańszczanki po długich poszukiwaniach znalazły sponsora. Podczas dzisiejszego spotkania na koszulkach koszykarek Gedanii widniało logo dwugwiazdkowego Hotelu Dal. Jak powiedział trener Sewierow pozwoli to klubowi na spokojne dokończenie sezonu, w którym celem jest zajęcie miejsca w środku tabeli. Za tydzień mecz w Warszawie z tamtejszym SMS-em, a za dwa tygodnie Gedania podejmie we własnej hali ostatni w tabeli AZS Wrocław.

Punkty zdobywały :
Dla Gedanii : Szwecowa 22, Szlachta 10, Saidowska 6, Chojnowska 5, Bukowska i Zaorska po 4, Kowalska i Szura po 3
Dla Unii : Rezler 15, Lewandowska 12, Słomińska 10, Parzymies 9, Talarczyk 7, Kośmider 6, Przybylak 5, Jarkowska 2
Jakub Bork

Miejsca

Opinie (1)

• Bardzo ciekawa relacja

Kolega Jakub Bork opisujący koszykówkę prowadzi bardzo ciekawe i barwne relacje z meczów. Znakomita robota! Gratuluję i czekamy na więcej :)