Jerzy Jastrzębowski wyrzucony na trybuny

Rafał Sumowski
21 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Piłkarze rezerw Bałtyku otrzymali trzy czerwone kartki, a ich trener - Jerzy Jastrzębowski (na zdjęciu) w przerwie został wyrzucony na trybuny. Piłkarze rezerw Bałtyku otrzymali trzy czerwone kartki, a ich trener - Jerzy Jastrzębowski (na zdjęciu) w przerwie został wyrzucony na trybuny.

Arka II Gdynia, Portowiec Gdańsk, Sopocka Akademia Piłkarska, juniorzy Lechii Gdańsk oraz rezerwy Polonii Gdańsk zakwalifikowały się do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. 27 września o awans zagrają jeszcze Kamionka Sopot z Jaguarem Gdańsk. W kontrowersyjnych okolicznościach odpadły z rywalizacji rezerwy Bałtyku Gdynia. Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego prowadzili 3:1 z GKS Kowale, a przegrali 3:4. Spotkanie skończyli w ósemkę i bez szkoleniowca, który został odesłany na trybuny.

BAŁTYK II GDYNIA - GKS Kowale 3:4 (2:1)
Bramki: Nowak 22, 52 Bartnicki 23 - Gołubiński 44 samobójcza, Przybyszewski 63, K.Borkowski 77, 90+5 karny
BAŁTYK II: Schulz - Stencel, Gołubiński, Sobczak (40 Zaborowski), Golc - Grzonkowski, Kwaśniak - Bartnicki, Klecha, Nowak (70 Wejman) - Podkański

Ogrom emocji, choć nie tylko tych sportowych przyniósł mecz okręgowego Pucharu Polski rozgrywany na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Sędziujący mecz rezerw Bałtyku Arkadiusz Żynis już w 6. minucie spotkania usunął z boiska Damiana Podkańskiego. 20-letni napastnik został ukarany czerwoną kartką za dyskusje z arbitrem.

Mimo osłabienia, biało-niebiescy objęli prowadzenie 2:0. Do przerwy stracili jeszcze gola po samobójczym trafieniu Cezarego Gołubińskiego, ale utrzymali prowadzenie. Sytuacja na boisku była jednak nerwowa. Gdynianie mieli sporo uwag do decyzji sędziego. Nie szczędził ich również trener Jerzy Jastrzębowski, którego sędzia w przerwie odesłał na trybuny po tym jak szkoleniowiec wybrałsię do sędziów zgłosił swoje uwagi po zakończeniu pierwszej połowy.

- Trudno cokolwiek komentować. Po prostu decyzje arbitra były dla nas krzywdzące - ocenia szkoleniowiec, który w przeszłości m.in. z Lechią Gdańsk sięgnął po Puchar Polski i prowadził ją przeciwko Juventusowi Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów.
Po przerwie GKS zdobył bramkę kontaktową, a następnie na remis. Zrobiło się nerwowo i w 90 minucie sędzia Żynis ukarał czerwoną kartką z gradacji Erwina Kwaśniaka. W doliczonym czasie gry podyktował natomiast rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił Kamil Borkowski. Zaraz po tym sędzia zakończył spotkanie.

Piłkarze Bałtyku ruszyli z pretensjami, a czerwona kartkę zobaczył już po zakończeniu meczu Dominik Klecha. W sumie arbiter z Sopotu ukarał gdynian czterema żółtymi kartkami i trzema czerwonymi (jedną z gradacji), zaś zespół z Kowal otrzymał trzy "żółtka".

GKS II Kolbudy - Arka II Gdynia 1:4 (0:4)
Bramki dla Arki II:
Łoś 31, 37, Hołtyn 17, Babiński 43
ARKA II: Knut - Babiński, Sikorski, Lengiewicz, Kozakowski - Hołtyn (60 Nowicki), Olszewski (60 Manteufel) - Wójtowicz (65 Gniadecki), Ryk, Sławek (65 Krakowiak) - Łoś

Lechia Gdańsk - Orzeł Subkowy 3:0 (0:0)
Bramki dla Lechii: Kaczorowski 77, Dąbrowski 85, Gabryel 90
LECHIA: Woźniak - Dąbrowski, Szukiełowicz, Rycewicz, Machol (60 Kałahur), Gabryel, Trochowski, Merchel (46 Kaczorowski), Frygier (72 Wasilewski), Kaczyński, Dziadkowiec (46 Sopoćko)

Portowiec Gdańsk - Gedania II Gdańsk 5:1 (2:0)
Bramki dla Portowca: M.Muła dwie, P.Muła, Krajnik, Bułhak
PORTOWIEC: Stachowiak - Narloch, Jakubiak (Bułhak), M.Muła (Tomasikiewicz), Limahl (Marcinowski) - Puto, Krajnik, Siemionowski, Reutt(Głos), Kowalewski - P.Muła

Z dwunastu trójmiejskich drużyn oprócz rezerw Bałtyku z dalszej rywalizacji odpadły: rezerwy Gedanii i Polonia Gdańsk. 27 września o awans zagrają Potok Kamionka Sopot i Jaguar Gdańsk.

Do kolejnego etapu przeszły: Arka II Gdynia, reprezentacja Nadmorskiej Ligi Szóstek, juniorzy Lechii Gdańsk, Portowiec Gdańsk, Polonia II Gdańsk i Sopocka Akademia Piłkarska.

Kolejny etap zaplanowano na 4 października. Wtedy do gry dołączą III-ligowcy, w tym Bałtyk Gdynia. V runda odbędzie się dwa tygodnie później.

Przypomnijmy, że w okręgowym Pucharze Polski rywalizują zespoły z najniższych klas rozgrywkowych oraz drużyny niezrzeszone. Stawką jest miejsce w tych rozgrywkach na szczeblu centralnym w sezonie 2018/19. Przypadnie ono zwycięzcy rozgrywek w danym województwie.

W pierwszym etapie zespoły podlegające pod Pomorski Związek Piłki Nożnej rywalizują w trzech osobnych rozgrywkach podzielonych na podokręgi: Malbork, Słupsk i Gdańsk. O awansie do kolejnego etapu decydują pojedyncze spotkania.

Od 1/8 finału rywalizacja toczyć się będzie na szczeblu Pomorskiego ZPN. Awansuje tam 8 drużyn z podokręgu Gdańsk i po 4 ze Słupska i Malborka.

Wyniki III rundy okręgowego Pucharu Polski, Pomorski ZPN, grupa Gdańsk
GTS II Kolbudy - ARKA II GDYNIA 1:4
BAŁTYK II GDYNIA - GKS Kowale 3:4
NL6 GDYNIA - Sokół Strzelno 3:0 (walkower)

Opinie (42) ponad 10 zablokowanych

• piłkarskiego pokera zazwyczaj gra się w niskich ligach :)

• 35 2

• brawo portowiec

• 13 2

• (3)

Skandaliczne sędziowanie. Nawet Robert Kugiel, trener rywali wyrazal sie niepochlebnie. Ten Pan nie powinien juz sedziować niczego.

• 49 3

• (1)

Podpisz sie a nie piszesz ze Robert Kugiel powiedzial. Skąd wiesz

• 7 12

• Zapytaj Kugiela. Słyszałem wypowiedź na własne uszy. I wiele innych osób. Dyskusja na parkingu po meczu trwała jeszcze długo. Głowami z politowanie kręcili także zawodnicy GKS.
        Moje nazwisko nie ma tu nic do znaczenia. Będzie okazja do konfrontacji w PomZPN.

• 13 2

• Kugi i Jastrząb to była kiedyś zgrana paczka...

• 5 0

• sędzia kalosz (1)

• 29 3

• Tak to jest jak chłopiec dostaje gwizdek wstyd

• 14 3

• Dobrze, nikt nie lubi Bałtyku. Rozwiazac i po problemie (1)

• 24 40

• Dobrze ze ciebie nikt nie lubi

• 22 3

• Tylko Baltyk Gdynia aż po grób (6)

Przyjaźń na Bałtyku to coś więcej niż pieniądz, więcej niż władza i nigdy o tym nie zapominaj. Bałtyk Gdynia nasza Biało-Niebieska, prawdziwa i uczciwa, najwspanialsza, szczera i oddana kibicowska rodzina.Jeden za wszystkich, a wszyscy za jednego!
    Braci się nie traci, bo nigdy nie zostaniesz sam.