Patent na "Farmaceutów"

24 lutego 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Milan Gurovic zaliczył w tym spotkaniu double-double. Milan Gurovic zaliczył w tym spotkaniu double-double.
Siedemnaste zwycięstwo w osiemnastym meczu tych drużyn w ekstraklasie odnieśli koszykarze Prokomu Trefl nad Polpharmą Starogard Gdański. W niedzielę na własnym parkiecie sopocianie triumfowali 79:60 (7:12, 23:8, 20:25, 29:15). Jovo Stanojević i Milan Gurovic zaliczyli double-double. Jako, że rywale z czołówki przegrywali lub odpoczywali, przewaga liderujących w tabeli podopiecznych Tomasa Pacesasa nad drugim zespołem wzrosła do dwóch punktów.

PROKOM: Gurović 14 (1x3), Dylewicz 12, Slanina 10 (2), Kisner 2, Masiulis 0 oraz Stanojević 23, Serapinas 15 (3), Zamojski 2, Harissis 1, Łapeta 0, Waczyński 0, Milicić 0.

POLPHARMA: Copeland 16 (1), Bennett 8, Stachitas 4, Hall 4, Majewski 1 oraz Weeden 13 (2), Zakrzewski 11 (3), Lubeck 2, Bocevski 1, Leończyk 0.

Za gospodarzami przemawiało i przeszłość (historia meczów z lokalnym rywalem, bogata przeszłość obfitująca w trofea) oraz teraźniejszość (zdecydowanie wyższe miejsce w tabeli). Jednak w inauguracyjnej kwarcie to koszykarzom obu drużyn drżały ręce, a piłka była nawet mniej posłuszna gospodarzom. Pierwsze punkty po stronie Prokomu zapisano dopiero w czwartej minucie, a ta odsłona została przegrana 7:12.

Fatalną skuteczność miejscowi wreszcie przełamali, co nie udało się już do końca przyjezdnym. Koszykarze rzucali chętnie, ale tylko co średnio co trzeci rzut za dwa i co piąty za trzy trafiał do celu. Z 67 prób z gry przyjezdnych tylko 19 zostało zamienionych na punkty!

Prokom rzucał mniej (60 razy), ale mimo kiepskiego początku w rzutach za dwa zdołał uzyskać ponad 60-procentową skuteczność. W dużej mierze to zasługa Stanojevicia. Center mógł się wykazać, bo w sprawach wizowych do Senegalu poleciał Pape Sow. Spod kosza Serb trafił aż 10 z 12 rzutów. W drugiej kwarcie zdobył 11 punktów, czyli o trzy więcej niż wszyscy rywale razem wzięci w tym okresie! Mecz 31-latek kończył z double-double, bo dwucyfrową liczbę punktów (23) okrasił analogiczną w zbiórkach (11). Podobnym osiągnięciem może się pochwalić również Gurovic (14 pkt, 13 zb.).

Na przerwę mistrzowie zeszli z przewagą 10 punktów (30:20). Po zmianie stron znów "Farmaceuci" postraszyli, ale w ostatniej odsłonie sopocianie szybko opanowali sytuację. Ostatnią kwartę Prokom rozpoczął wynikiem 14:4, a w ostatnich pięciu minutach dodał jeszcze do przewagi pięć kolejnych punktów.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Bank BPS Basket Kwidzyn - Anwil Włocławek 100:97 (25:28, 21:15, 19:16, 35:38), Polpak Świecie - Atlas Stal Ostrów 77:71 (16:17, 20:19, 29:10, 12:25), ASCO Śląsk Wrocław - SKK Kotwica Kołobrzeg 78:74 (24:21, 20:15, 8:24, 26:14), Energa Czarni Słupsk - SPEC Polonia Warszawa 67:66 (15:25, 17:16, 18:14, 17:11),
AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec (przełożony na 29.02), zaległy: Anwil - Polpak Świecie 75:82 (17:17, 17:26, 19:22, 22:17).

[tabela]

Opinie (3)

• no i dobrze
    moze jakos dowleczemy sie do tego mistrza
    no i dobrze ze w Senegalu jeszcze nie wynaleziono pralki to Papa nie opierze paszportu...

• 0 0

• aj tam, nie ma sensu pisac o jakims duble-duble... no ale ladnie prokom wygral :)