Poza play off

25 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS w drugiej części sezonu walczyć będą o utrzymanie w ekstraklasie. Wszelkie szanse na awans do play off gdańszczanie pogrzebali w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej. Akademicy przegrali na własnym parkiecie z Zagłębiem Lubin 26:29 (11:14).

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki - Woynowski 6, Masiak 2, Pepliński 1, Jachlewski 6, Ćwikliński 3, Pilch 4, Żółtak 3, Fogler 1, Wysokiński, Marciniak.

ZAGŁĘBIE: Marchel, Zaprutko - Jasiński 8, Kubisztal 7, Anuszewski 1, Obrusiewicz 3, Niedośpiał 1, Kozłowski 4, Orzłowski 2, Steczek, Zart 2, Stankiewicz 1, Babicz, Tomczak. Trener: Jerzy Szafraniec.

Sędziowali: Dębski i Rogacki (Kielce). Widzów: 400.

Przystępując do gry, akademicy znali wynik Travelandu Olsztyn. Wiedzieli, że aby pozostać w rywalizacji o play off, muszą przynajmniej zremisować. Szanse wydawały się być duże. Zagłębie przyjechało bowiem z trzecim i czwartym bramkarzem. Między słupki musiał wejść m.in. Roman Zaprutko, 39-letni golkiper, niegdyś "ulubieniec" gdańskich kibiców Wybrzeża. Z powodu kłopotów zdrowotnych nie mogli grać Szymon Ligarzewski i Michał Świrkula.

Rejestr bramkowy otworzył Łukasz Masiak. Lubinianie odpowiedzieli po szybkich kontrach czterema trafieniami z rzędu. Gospodarze dogonili wynik wówczas, gdy grali w... osłabieniu. Przy karze dla Marcina Pilcha na 5:5 wyrównał Mateusz Jachlewski. Remis był jeszcze przy wyniku 7:7. Co prawda Piotr Obrusiewicz rzucił z karnego w słupek, ale jeszcze bardziej nieskuteczne były próby uderzeń z drugiej linii gdańszczan. Przy 9:12 Wojciech Nowiński poprosił o przerwę. Niewiele pomogła. Po trafieniu Krzysztofa Zarta, absolwenta gdańskiej SMS goście uciekli na 14:10.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły w "przewietrzonych" składach. Obustronne wykluczenie zarobili Pilch i Paweł Orzłowski, a po raz drugi tego dnia sędziom podpadł także Michał Wysokiński. Po meczu właśnie w tym przyczyn porażki upatrywał miejscowy szkoleniowiec. Pierwsza połowa kosztowała nas dużo wysiłku przez kary, których nie powinno być. Jedną dostaliśmy za złą zmianę, a dwie za dyskusje z sędziami. Gdy mecz się rozstrzygał, zmęczenie dało znać o sobie. Wzięła też górę w kluczowych momentach przewaga wynikająca z doświadczenia rywali. - ocenił Nowiński.

W 34. minucie Zagłębie prowadziło 17:11, a na niewiele ponad kwadrans przed końcem jeszcze 22:16. Bezkarnie z drugiej linii trafiali Michał Kubisztal i Łukasz Jasiński. Miejscowi z konieczności musieli forsować szybką grę z rzutami z pierwszej linii. Co prawda po kilkunastotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją wszedł na rozegranie Robert Fogler, ale z jego dwóch prób tylko pierwsza trafiła do celu. Z podobną, albo jeszcze niższą skutecznością cały czas grał Woynowski, choć trzeba mu oddać, że bardzo chciał, a po udanych rzutach na początku gry zupełnie nie potrafił odnaleźć się Masiak. Hasło do odrabiania strat dał zatem dwoma trafieniami Pilch, a poszło tym łatwiej, gdyż AZS AWFiS miał ówczas o dwóch zawodników na parkiecie więcej. W 54. minucie Jachlewski zdobył kontaktową bramkę (23:24), a dwie minuty później Paweł Ćwikliński wyrównał na 24:24!

Jerzy Szafraniec sięgnął do rezerwy, po kolejnego wychowanka SMS. Michał Stankiewicz nie zawiódł z prawego skrzydła. Za chwilę poprawił Jasiński. Na 114 sekund przed ostatnim gwizdkiem, przy dwubramkowej stracie, trener Nowiński wziął "czas". Nie dowiedzieliśmy się, jakie zaproponował rozwiązanie taktyczne, bo Pilch szybko zgubił piłką, a Zart trafił na 28:25 i było po meczu.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Vive Kielce - KPR Miedź Legnica 39:16 (20:7), Olimpia Piekary Śl. - Traveland-Społem Olsztyn 25:22 (11:10), Piotrkowianin-Kiper Piotrków - MMTS Kwidzyn 27:30 (13:15), Wisła-Azoty Puławy - AS-BAU Konsalnet Śląsk Wrocław 32:22 (15:13)
AMD Chrobry Głogów - Wisła Płock 26:28 (12:13).

• bedzie dobrze!!!

super ze gra juz Fogi, poodzenia w dalszych meczach !!

• 0 0

• Ech :/

Zawodzi nasz AWF :/ a przyszły sezon przydałoby sie 2-3 zawodników klasowych aby walczyć wreszcie o miejsce w pierwszej piątce. Na razie jednak martwmy się o utrzymanie bo to nie będzie łatwe :| www.zuzlowiaki.icx.pl

• 0 0

• W przyszlym sezonie maja wogle nie wystartowac podobno bo zarzad stwierdzil ze nie ma sensu grac co roku o utrzymanie! slyszalem ze najlepsi maja grac w Kwidzynie a w Gdańsku ma byc tylko 1 liga seria b( sms) i 2 liga (politechnika)

• 0 0

• Brawo dla Mateusza Jachlewskiego, Marcina Pilcha i nr koszulki 17 (na kole) pozdrawiam!

• 0 0

• 17 to Żółtak daniel

• 0 0

• brawo FOGI, tak trzymaj

• 0 0

• Jest to nowy skład zespołu muszą się zgrać żeby były wyniki-powodzenia!!!

• 0 0

• Jest to nowy skład zespołu muszą się zgrać żeby były wyniki-AWS-GDAŃSK-POWODZENIA !!!

• 0 0

• W Gdańsku SMS I liga,Spójnia-Politechnika II liga, Handbaltic Gdynia II liga(możliwość awansu po "wzmocnieniach" z AZS Gdańsk),Sokół Kościerzyna walka o ekstralige po zasileniu z AZS Gdańsk, oraz Kartuzy II liga po osłabieniu "czytaj odejściu " zawodników do lepszych klubów!
    I TO JEST OBRAZ POTEGI GDAŃSKIEJ PIŁKI RECZNEJ!!
    A Historia to GKS,Spójnia,Lechia i Stoczniowiec!

14 Zepter Legionowo 29 4 0 2 22 773:911 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.