Pożegnanie z Hultem

2 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Cenną wygraną nad Wojasem Podhalem Nowy Targ 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) na własnym lodowisku zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego hokeiści Energi Stoczniowiec Gdańsk. Tym meczem pożegnał się z Gdańskiem Alexander Hult. Szwed ulubieńcem trybun nie został, a w niedzielę w głęboki cień zepchnął go Zdenek Jurasek. Seria rewanżowa rozpocznie się w najbliższy piątek. Tego dnia do Gdańska przyjedzie Unia Oświęcim.

Bramki: 1:0 Jurasek - Zachariasz (8), 2:0 Kostecki - Jurasek - Skrzypkowski (18), 3:0 Zachariasz - Jurasek - Wróbel (29), 4:0 Jankowski - Skutchan (29), 4:1 Biela (33).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Soliński, Riabienko, Rompkowski; Kostecki, Zachariasz, Jurasek - Benasiewicz, Leśniak; Wróbel, Hult, Jankowski - Skrzypkowski, Smeja; Skutchan, Hurtaj, Słodczyk - Młynarczyk; Rzeszutko, Drzewiecki, Urbanowicz.

Sędzia: Godziątkowski (Warszawa). Kary: Stoczniowiec 10, Podhale 32 minut. Widzów: 1500.

- Chcieliśmy jak najszybciej otrząsnąć się po porażce w Tychach - mówił Zdenek Jurasek, najlepszy hokeista niedzielnego meczu. - Chłopcy pokazali, że mają charakter, bo szybko pozbierali się po piątkowej przegranej - dodał Henryk Zabrocki, szkoleniowiec "Stoczni". Można było się spodziewać, że w niedzielę lód szczególnie "gryźć" będzie Hult, gdyż tym spotkaniem żegnał się z Polską. Ale Szwed tylko raz trafił do dziennikarskich notatek, gdy w piątej minucie zarobił... karę. Natomiast nawet nie próbował wzbogacić swojego snajperskiego dorobku. Tym samym osiem meczów ligowych ukończył z dwoma golami wbitymi w Sanoku.

Całe szczęście, że siła uderzeniowa gdańszczan nie opierała się na wspomnianym 22-latku. Tym, który sprawił, że Podhale nie zbliżyło się nawet do punktu w Gdańsku - był Jurasek. Czeski skrzydłowy w ósmej minucie wjechał za bramkę rywali przy prawym słupku, szybko ją objechał, by krążek wepchnąć do siatki przy drugim słupku. Dziesięsięć minut później "Zdeno" idealnym podaniem obsłużył Artura Kosteckiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 2:0. Trzeci gol, a pierwszy w drugiej tercji - to w pewnej mierze kopia inauguracyjnego trafienia. Z tym że, po wjeździe za bramkę, tym razem Jurasem nie strzelał, a wystawił "gumę" przed bramkę do nadjeżdżającego Łukasza Zachariasza. Środkowy pierwszego ataku huknął z całej siły, a co najważniejsze celnie. Od tej akcji upłynęło zaledwie 53 sekundy, a gdańszczanie znów się cieszyli. Najwyraźniej Roman Skutchan nie chciał być gorszy od swojego rodaka. Czech przeprowadził krążek z własnej tercji pod bramkę rywali i wyłożył go Wojciechowi Jankowskiemu. Ten strzelał już z najbliższej odległości.

- Graliśmy zabójczo konsekwentnie. Z taktyki zespół zasłużył na piątkę. Gdyby nie strata gola, byłaby nawet 6. Przede wszystkim graliśmy agresywnie, wysoko, jeszcze w tercji rywala ich atakowaliśmy. Nie dawaliśmy się również sprowokować. Jankowski na przykład nie oddał, choć Łyszczarczyk go uderzył - podkreślał trener Zabrocki.

W drugiej tercji przyjezdni zmniejszyli rozmiary przegranej, a w trzeciej ograniczyli się głównie do... pyskówek z sędziami. Za niesportowe zachowanie po 10 minut na ławce kar spędzili Dariusz Łyszczarczyk i Martin Voznik. Sami zaś większej liczby bramek nie zainkasowali, gdyż najlepszego zawodnika mieli w osobie rezerwowego bramkarza. Tomasz Rajski wjechał między słupki w 32. minucie i nie dał się gdańszczanom pokonać ani razu.

Pozostałe wyniki 9. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej i tabela po pierwszej rundzie: KTH Krynica - GKS Tychy 1:1 po dogrywce (1:0, 0:0, 0:1, 0:0); Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 5:1 (0:0, 3:0, 2:1); TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - Naprzód Janów 3:0 (1:0, 1:0, 1:0); KH Sanok - Cracovia Comarch Kraków 1:8 (0:2, 0:4, 1:2).

którym ty najwyraźniej jesteś się nigdzie nie zaprasza
    może lepiej być pogratulował STOCZNI!!!!

• 0 0

• Gratulacje

• 0 0

• Najlepszy

mecz w tym sezonie (w Gdańsku). Gratulacje dla chłopaków i trenera.
    Hult miał grać przez dwie rundy, ale podobno wraca na stare śmieci...

• 0 0

• tak to jest z graczami bez kontraktów

naobiecują nasciemniają a potem żegnaj.W sumie to zawiele niepokazał.Techniką górował nad innymi ale zaangażowaniem przebił go nawet Michał S.Trenerzy zrobili błąd ustawiając na niego piątkę (ale skad mogli wiedzieć że ich wystawi po 1 rundzie) bo teraz trzeba zmieniać piątki co może sie skończyć katastrofą czyli miejscem 7.Miejmy nadzieję że działacze rozejrzą sie za jakimś stranieri z prawdziwego zdarzenia.

• 0 0

• nikogo nie wystawił, zainteresowani wiedzieli, że Hult gra tylko pierwszych dziewięć meczy, a gazety nawypisywały jakichś bzdur i wprowadziły niektórych kibiców w błąd