Marta
30 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Przemysław Zamojski błyszczał już w przedsezonowych sparingach. Dziś udowodnił, że i w lidze może być snajperem. Przemysław Zamojski błyszczał już w przedsezonowych sparingach. Dziś udowodnił, że i w lidze może być snajperem.

W pierwszej połowie meczu Aseco Prokom Sopot - AZS Koszalin nic nie zapowiadało aż 21-punktowego zwycięstwa gospodarzy. Jednak druga połowa, a szczególnie trzecia kwarta, to lekcja udzielona przez mistrzów Polski drużynie Jeffa Nordgaarda. Asseco Prokom - AZS Koszalin 94:73 (17:19, 30:20, 23:12, 24:22).

ASSECO PROKOM SOPOT:Zamojski 28 (6x3), Logan 21 (5x3), Ewing 12 (2x3), Burrell 10 (10 zb.), Nesović 8, Burke 6, Hrycaniuk 4, Łapeta 2, Kostrzewski 2, Dylewicz 1, Sikora 0, Świętoński 0.

AZS KOSZALIN Swanson 23 (2x3), Reese 17 (3x3), Oduok 12, Arabas 7, Mróz 6, Mojica 5 (1x3), Grys 2, Diduszko 1, Łuszczewski 0, Bogdan 0, Strach 0

To był mecz Przemysława Zamojskiego gracz Asseco Prokomu zagrał z rewelacyjną skutecznością, trafił 10 na 11 rzutów z gry w tym 6 "trójek" do tego dorzucił jeszcze dwa skutecznie wykonywane rzuty wolne.

Początek meczu nie napawał jednak kibiców "żółto-czarnych" zbyt optymistycznie. Koszykarze z Koszalina prowadzili w Hali 100-lecia wyrównany bój z mistrzami Polski, którzy długo nie mogli wypracować sobie większej przewagi.

Stało się tak dopiero pod koniec drugiej kwarty a w ostatnich sekundach przed przerwą David Logan rzutem zza linii 6,25 zapewnił gospodarzom 8-punktowe prowadzenie.

Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, sopocianie zagrali wówczas o wiele lepiej i skuteczniej, dzięki czemu szybko powiększali punktową przewagę.

Mimo, że goście początek ostatniej odsłony wygrali 7:0, podopieczni Tomasa Pacesasa szybko powstrzymali AZS przed dalszym odrabianiem strat. Ostatecznie sopocianie pewnie wygrali róznicą 21 punktów.

Tabela wprowadzona: 2008-12-07
Pozostałe wyniki 14 kolejki PLK:PGE Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa 82:65 (20:19, 25:18, 30:15, 7:13), Atlas Stal Ostrów Wlkp. - Victoria Górnik Wałbrzych 82:51 (25:14, 21:6, 17:18, 19:13), Sokołów Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 72:94 (21:22, 15:25, 19:20, 17:27)
Sportino Inowrocław - Bank BPS Basket Kwidzyn 60:71 (15:14, 12:16, 18:20, 15:21), Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 59:71 (19:16, 19:17, 12:20, 9:18)
Marta

Opinie (8) 3 zablokowane

• BRAWO PRZEMEK BĘDĄ Z CIEBIE LUDZIE !!!! :)

• 0 3

• BRACIA SLEDZIE MAMY REMIS W WARSZAWIE (1)

• 0 0

• blady

soł??

• 0 0

• Prokom!

Aaaaaaaeeeeeeejjjjaaaaaoooooooooo!!!!!!!!!

• 0 1

• arti

jestem z wrzeszcza i kibicuje wszystkim trojmiejskim druzynom i cieszy mnie to jak osiagaja sukcesy choc jestem kibicem lechii i stoczniowca nie lubie beduinow bez szkoly choc niektorzy potrafia i mam nadzieje ze moja lechijka sie utrzyma a stocznia zdobedzie mistrza. pozdro.