Rezerwiści nie dali rady w derbach Pomorza

14 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Na zdjęciu: Przemysław Zamojski Na zdjęciu: Przemysław Zamojski

Koszykarze Asseco Prokom postanowili oszczędzać siły na turniej finałowy Pucharu Polski, który w kolejny weekend odbędzie się w Lublinie. Do Słupska na zaległy mecz ligowy z 19. kolejki sopocianie pojechali bez pięciu kluczowych graczy. Głównie rezerwiści, wsparci zaledwie jednym cudzoziemcem, przegrali z tamtejszą drużyną Energa Czarni 58:76 (22:17, 9:16, 11:22, 16:21).

ENERGA CZARNI: Booker 17 (2x3), Bennett 15 (3), Burks 9 (3), Sroka 5 (1), Malesa 3 (1) oraz Cesnauskis 13 (1), Dutkiewicz 4, Bakić 6, Leończyk 2, Barlett 2.

ASSECO PROKOM: Dylewicz 14 (1), Brazelton 11 (1), Zamojski 11, Łapeta 11, Szczotka 7 oraz Hrycaniuk 2, Sikora 2, Świętoński, Kostrzewski, Krauze.

Mistrzowie Polski pomieszali w kalendarzu. Już przed tygodniem w ramach 29. kolejki, która była zgodnie Z terminarzem rozgrywana w ten weekend, wygrali w Koszalinie i zapewnili sobie pierwsze miejsce do play-off. Zatem w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego (dziś w Słupsku odrabiali zaległości, w środę u siebie z Poznaniem) postanowili oszczędzić najlepszych. Do Słupska nie pojechało aż pięciu wiodących graczy (Logan, Ewing, Woods, Burke, Burrell). Jedynym cudzoziemcem był Tyrone Brazelton. Walczącym wciąż o awans do "4" gospodarzem ten manewr sopocian był bardzo na rękę.

Znacznie odmłodzonej ekipie mistrza Polski, w której blisko trzynaście minut gry dostał m.in. Sławomir Sikora, a ponad cztery syn właściciela grupy Prokom, Aleksander Krauze, sił i umiejętności starczyło na prowadzenie wyrównanej walki do przerwy.

Dzięki bardzo dobrej końcówce pierwszej kwarty w wykonaniu Filipa Dylewicza gościom udało się pierwsze dziesięć minut zakończyć korzystnym wynikiem 22:17, choć przegrywali 16:17. Jeszcze w 13. minucie było 24:22 na korzyść sopocian.

Energa Czarni wyrównała na 25:25, a po chwili po akcji Bojana Bakicia 2+1 z faulem Adama Hrycaniuka oraz trafieniu Marcina Dutkiewicza uciekła na 30:25. Tuż przed przerwą znów mocno nacisnął Asseco Prokom, w którym wówczas 10 punktów miał już na koncie Dylewicz, a osiem Przemysław Zamojski. Nieznaczne prowadzenie po pierwszej połowie (33:31) słupszczanie zawdzięczali wolnym Chrisa Bookera.

W trzeciej kwarcie motorem napędowym gospodarzy był Demetric Bennett, który w tych dziesięciu minutach zdobył siedem punktów. To po jego akcji Energa Czarni pierwszy raz uciekła na dziesięć oczek różnicy (52:42).

W ostatniej odsłonie miejscowi wprawiali się zaś w rzutach za trzy punkty. Dwukrotnie trafił Mantas Cesnauskis, swoje "trójki" dołożyli Bennett, a nawet center Booker. W całym spotkaniu słupszczanie aż 13 razy punktowali zza linii 6,25, gdy sopocianie tylko dwukrotnie.

Asseco Prokom najwyraźniej już myślami przy turnieju finałowym Pucharu Polski. 21 i 22 marca w Lublinie zagrają cztery czołowe drużyny sezonu zasadniczego.

Tabela wprowadzona: 2009-03-15

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Polonia Gaz Ziemny Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 64:69 (15:13, 22:27, 16:12, 11:17), Victoria Górnik Wałbrzych - Atlas Stal Ostrów 79:126 (21:26, 16:35, 22:31, 20:34), Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 86:71 (19:28, 21:13, 25:9, 21:21), Kotwica Kołobrzeg - Sokołów Znicz Jarosław 106:72 (20:17, 25:14, 37:22, 24:19), Bank BPS Basket Kwidzyn - Sportino Inowrocław 62:80 (18:19, 17:14, 12:22, 15:25).

Opinie (16) 1 zablokowana

• SKANDAL!!!!!

dlaczego podłożyli się akurat Słupskowi!!!!

• 0 10

• Jak to PP w Lublinie??

Czytałem w przeglądzie sportowym ,że puchar ma być w Gdyni?!

• 1 5

• olewacze

Prokom olewa wszystko i wszystkich. Swoją postawą pokazali gdzie mają kibiców i całą lige. Pacesas out i to by było na tyle.

• 8 9

• do TBG

w Lublinie na 100 procent

• 3 0

• Do redaktorów (1)

ZMIENCIE TĄ TABELE !!! ONA JEST JUZ DAWNO NIE AKTUALNA !!! PRZECIEZ ASSECO JUZ MA ZAGWARANTOWANE 1 MIEJSCE PRZED PLAY - OFF !!!!!!!!

• 1 4

• ale to jest aktualna tabela
      po prostu Turów już skończył a Prokom ma jeszcze jeden mecz

• 1 1

• (1)

jeden sztuczny twór juz upada(siatkówka męzczyzn).Trzymam kciuki za drugi badziew.Tutaj droga jest jeszcze daleka ale mam nadzieje że ten zespół zniknie z mapy Polski .Poczatek końca to strata tytułu mistrzowskiego w tym sezonie.

• 2 7

• "sztuczny twór"

Co to jest ten wasz - internetowych komentatorów - "sztuczny twór"?

• 1 0

• OLAĆ PROKOM W ŚRODE NA MECZU Z POZNANIEM ZERO PUBLICZNOŚCI. OLAĆ TE PRZEPŁACONE I ŻAŁOSNE CIOTY BIEGAJĄCE PO BOISKU .

• 4 5

• jak nie lubisz koszykówki to olewaj ja będe na meczu !

• 2 3

• zgadzam się ! Trzeba zmienić tabele !

• 0 3

• PACESAS DYMISJA!!!!!!!!!!!!!!

Kolejna kompromtacja Pana trenejro, po Atenach gdzie zupełnie połozym mecz w Eurolidze teraz czas na polską ligę.....a gdzie walka i zaangażowanie, które Pan obiecał wszystkim przed sezonem?????